

Економіка і бізнес
Визначили підрядника на будівництво 29,5 км дороги з Києва до Дніпра
Відбувся тендер на будівництво завершальних 29,5 км магістралі Н – 31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Як повідомили в Укравтодорі, з найнижчою ціновою пропозицією тендер виграла компанія ТОВ «Автомагістраль – Південь».
Очікувана вартість тендеру – 12,5 млрд грн, сума контракту – 10,6 млрд грн. Економія бюджетних коштів від очікуваної вартості – майже 2 млрд грн.
“Після завершення часу на оскарження аукціону – буде укладено договір із підрядником та Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області”, – йдеться у повідомленні.
Якою буде дорога?
Відповідно до технічного завдання підрядники побудують 29,5 км автошляху від каналу Дніпро – Донбас до межі Дніпропетровської та Полтавської областей, 4 транспортні розв’язки в різних рівнях та естакаду через річку Оріль.

“Це один із найважливіших проєктів, який нам вдалося запустити у цьому році. Фінішні 29,5 км нової траси розміщені у болотяній місцевості та проходять через заповідні території”, – відзначили в Укравтодорі.
Будівництво дороги з Дніпра до Києва – один із пріоритетних маршрутів «Великого будівництва» у 2020 році. В Полтавській області будується 79,4 км, в Дніпропетровській – 59 км. В сумі – це майже 140 км нової дороги. За 2017-2019 були побудовані 27,4 км дороги, 100 км – будуть завершені в 2020 році. Фінішні 29,5 км на які було визначено підрядника – добудуємо в 2021 році.
Читайте також: Звели тунель і будують дворівневу розв’язку: як створюють сучасний автобан на Дніпропетровщині
Всього в при будівництві дороги Н-31 в Дніпропетровській області передбачено будівництво 38 штучних споруд. З них – 6 транспортних розв’язок в двох рівнях, 22 скотопрогони та 8 шляхопроводів у складі транспортних розв’язок, міст через канал Дніпро – Донбас та естакада через річку Оріль.
У Полтавській області – споруджуються 4 мости, 8 шляхопроводів, 12 пішохідних переходів та 3 обходи населених пунктів (в Красному, Кобеляках та Решетилівці). Перелаштовуються комунікації, переносяться 5 магістральних нафто- та газопроводів.
Фото: ukravtodor.gov.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay