

Суспільство
Вийшов документальний фільм проєкту «Культура vs війна» про Ахтема Сеітаблаєва
Відбулася прем’єра документального фільму «Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв».
Ахтем Сеітаблаєв – невтомний амбасадор кримськотатарської культури – став до лав тероборони Києва наступного дня після початку повномасштабної війни, а ще за кілька днів – опинився в окопі у лісі під Гостомелем…
Ахтем Сеітаблаєв — український актор, продюсер, режисера кінокартин «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21», володар десятків нагород за професійну й громадську діяльність.
Тепер у нього є позивний – «Саід» – абревіатура початкових літер прізвища та імені з «і друзі» і нагрудний знак «Золотий Хрест» від Головнокомандуючого Збройних Сил України.
Сеітаблаєв походить з родини депортованих кримських татар. Сеітаблаєв пише сценарії, керує творчими курсами та навчальними програмами, очолює «Кримський дім», є лауреатом премії імені Василя Стуса. Він харизматично виглядає у кадрі та на сцені, а його улюблена партнерка – легенда українського кіно Ада Роговцева.
Читайте також: Заборонені «совєтами». Сім знакових фільмів-шедеврів українського поетичного кіно
Ахтем завзято присвячує себе обов’язкам військовослужбовця та мотиваційній підтримці українських воїнів. Іноді здається, що Ахтем не вміє казати слово «ні». На численні звернення військових здійснити кінопокази його фільмів «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21» у військових частинах та поспілкуватися з воїнами — завжди відповідає «Так!».
Про проєкт
Проєкт «Культура vs війна» розповідає світові про цінності української культури через історії митців, які залишили своє звичне життя та стали на захист України. Ключова складова проєкту – цикл документальних фільмів.
У межах проєкту створять шість фільмів-новел та один повнометражний. Це будуть документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту «Антитіла», режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотографів Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка та письменника Сергія Жадана.
Нагадаємо, перший документальний фільм проєкту «Культура vs війна» вийшов про гурт Антитіла.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ