Суспільство
Вийшов документальний фільм ГУР МО «Збиті льотчики росії»
Головне управління розвідки Міноборони України у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії» розсекретило подробиці спецоперації «Синиця», у межах якої російський пілот передав вертоліт Мі-8АМТШ.
Спецоперацію проведи 9 серпня на Харківщині
Під час спецоперації «Синиця» було викрадено і захоплено новий російський гелікоптер Мі-8АМТШ з броньованою кабіною. Її готували кілька місяців і провели 9 серпня 2023 року на території Вовчанської громади на Харківщині.
Здобиччю українських розвідників з бортовим номером 62 стала цінна документація та секретно-технічне обладнання. Це вже завдало значної шкоди воєнній авіації Росії.
У фільмі розсекретили російського пілота, який перегнав з рф гелікоптер
Як відзначили у ГУР МО, у документальному фільмі розкривається особа російського пілота, який перегнав до України гелікоптер Мі-8АМТШ ПКС РФ. Це капітан Максим Кузьмінов, командир гелікоптера Мі-8.
28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора ― в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у приморському краї РФ. Максим Кузьмінов сам звʼязався з представником української розвідки.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
«Я зв’язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію. Мені запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію, винагороду. Обговорили деталі й почали планувати безпосередньо мій переліт», ― розповів Максим Кузьмінов.
«Летів на гранично малій висоті»
За словами льотчика, ризиковану операцію вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки військова розвідка України змогла організувати безпечний коридор.
«Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцеперебування. […] Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився», ― сказав російський пілот.
Під час спецоперації Кузьмінов дістав поранення, але йому вчасно надали медичну допомогу. Головним мотивом свого вчинку Максим Кузьмінов називає категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв’язала Росія проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів
«Те, що зараз відбувається ― це просто геноцид українського народу: як українського, так і російського. Основа мого вчинку у тому, щоб не сприяти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни», ― пояснив 28-річний російський офіцер.
Максим Кузьмінов закликав інших російських пілотів наслідувати його приклад.
«Ви аніскільки не пошкодуєте. Запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно», ― наголосив російський пілот.
Нині російський вертолітник у безпеці, він надає дуже цінні свідчення про ворожу армійську авіацію, системи зв’язку та аеродромну мережу нашій розвідці.
Переглянути документальну стрічку можна за посиланням.
Нагадаємо, вийшов онлайн чотирисерійний фільм «Фортеця» про роботу ССО в Бахмуті.
Також вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.
Також ми розповідали, що вийшов документальний фільм проєкту «Культура vs війна» про Ахтема Сеітаблаєва.
Фото: ГУР МО.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі