

Суспільство
Вийшов документальний фільм ГУР МО «Збиті льотчики росії»
Головне управління розвідки Міноборони України у документальному фільмі «Збиті льотчики Росії» розсекретило подробиці спецоперації «Синиця», у межах якої російський пілот передав вертоліт Мі-8АМТШ.
Спецоперацію проведи 9 серпня на Харківщині
Під час спецоперації «Синиця» було викрадено і захоплено новий російський гелікоптер Мі-8АМТШ з броньованою кабіною. Її готували кілька місяців і провели 9 серпня 2023 року на території Вовчанської громади на Харківщині.
Здобиччю українських розвідників з бортовим номером 62 стала цінна документація та секретно-технічне обладнання. Це вже завдало значної шкоди воєнній авіації Росії.
У фільмі розсекретили російського пілота, який перегнав з рф гелікоптер
Як відзначили у ГУР МО, у документальному фільмі розкривається особа російського пілота, який перегнав до України гелікоптер Мі-8АМТШ ПКС РФ. Це капітан Максим Кузьмінов, командир гелікоптера Мі-8.
28-річний російський пілот служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації держави-агресора ― в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у приморському краї РФ. Максим Кузьмінов сам звʼязався з представником української розвідки.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
«Я зв’язався з представниками розвідки України, пояснив свою ситуацію. Мені запропонували гарантії безпеки, нові документи, грошову компенсацію, винагороду. Обговорили деталі й почали планувати безпосередньо мій переліт», ― розповів Максим Кузьмінов.
«Летів на гранично малій висоті»
За словами льотчика, ризиковану операцію вдалося зберегти у таємниці та успішно завершити, оскільки військова розвідка України змогла організувати безпечний коридор.
«Я зрозумів, що перебуваю поруч із кордоном, тобто я передав своє місцеперебування. […] Перелетів на гранично малій висоті у режимі радіомовчання. Ніхто не знав, що зі мною. Мабуть, днів 3-4 ніхто не розумів, що сталося. Перелетів успішно, приземлився», ― сказав російський пілот.
Під час спецоперації Кузьмінов дістав поранення, але йому вчасно надали медичну допомогу. Головним мотивом свого вчинку Максим Кузьмінов називає категоричне несприйняття агресивної війни, яку розв’язала Росія проти України, а також небажання бути причетним до воєнних злочинів
«Те, що зараз відбувається ― це просто геноцид українського народу: як українського, так і російського. Основа мого вчинку у тому, щоб не сприяти цим злочинам. Я прекрасно знаю, чим це закінчиться: Україна однозначно переможе у цій війні просто тому, що народ дуже згуртувався. Увесь світ допомагає, тому що розуміє, що передусім треба цінувати людське життя… Ніхто не хоче цієї війни», ― пояснив 28-річний російський офіцер.
Максим Кузьмінов закликав інших російських пілотів наслідувати його приклад.
«Ви аніскільки не пошкодуєте. Запам’ятайте: ви просто багато чого не знаєте, ви не бачили, як живуть інші люди. Коли ви дійсно щось відкриєте, то свою думку зміните докорінно», ― наголосив російський пілот.
Нині російський вертолітник у безпеці, він надає дуже цінні свідчення про ворожу армійську авіацію, системи зв’язку та аеродромну мережу нашій розвідці.
Переглянути документальну стрічку можна за посиланням.
Нагадаємо, вийшов онлайн чотирисерійний фільм «Фортеця» про роботу ССО в Бахмуті.
Також вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.
Також ми розповідали, що вийшов документальний фільм проєкту «Культура vs війна» про Ахтема Сеітаблаєва.
Фото: ГУР МО.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ