Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Виставка про ніжність та абсурд: у Києві представлять нові роботи Spasi Sohrani

Інформаційне партнерство

Опубліковано

У київському фітнес-просторі Tribe.NRG з 24 травня стартує незвичайна виставка «Немає нічого занадто дивного» від мультидисциплінарної мисткині Spasi Sohrani —Тетяни Нікітіної. Її роботи — це іронія, ніжність і світ, де навіть овочі можуть розповісти історію.

Про це організатори повідомили редакції.

Гумор, ніжність та абсурд

На виставці поєднають вже знайомі картини з Barvinskyi Gallery з новою серією зворушливо-абсурдних фото. Серед героїв — персонажі в паперових масках, серйозні «Батьки» у спортивних костюмах і знайомі обличчя з автопортретів. Усе — з домашнім затишком, легким гумором і теплом. Разом з тим на картинах зображені знайомі герої з періоду автопортретів та персонажі в паперових масках, які так полюбилися аудиторії, — кожен із власною історією.

Виставкою мисткиня хоче нагадати, що краса живе в простому, а мистецтво — це ще один спосіб вистояти, об’єднатись і зберегти себе.

Читайте також: У Зоні відчуження знайшли вишиванку віком понад 100 років: її відтворили майстри (ФОТО)

Твори Тетяни Нікітіної можна переглянути до 24 червня у фітнес-просторі Tribe.NRG. У центрі її мистецтва — любов до звичних матеріалів, домашньої атмосфери та речей, які говорять самі за себе. Від ресайкл-матеріалів та овочів, до клею та позиченої камери — Spasi створює візуальні поеми, що розмивають межі. Продовження виставки відбудеться в коворкінгу Creative States.

Нагадуємо, що пекарня Good Bread відкрила набір до інклюзивної художньої майстерні Ar/Br для дорослих митців.

Фото обкладинки: одна з робіт Spasi Sohrani

Культура

Під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО)

Опубліковано

17 червня в Бабиному Яру відбувся поетичний вечір «МАК І ПАМ’ЯТЬ» за участі Сергія Жадана. Подія зібрала близько 500 гостей і принесла 500 тисяч гривень на потреби бригади НГУ «Хартія».

Про це повідомив Сергій Жадан.

«Учора, 17 червня, в день чергової смертоносної атаки росії на Київ, до Бабиного Яру прийшли ті, хто вірить у силу слова. Ми думали скасувати заплановану подію, але вирішили, що кращою відповіддю на жах буде зібратися разом, відповісти на насильство солідарністю та збором на ЗСУ»‚ — написав Жадан.

Захід відкрили директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова та художник Матвій Вайсберг, який також є автором ілюстрацій до книжки «Дорожній щоденник», створеної у співпраці з Жаданом.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Поет читав власні вірші та поезію Пауля Целана, зокрема «Фугу смерті» у власному перекладі. Пауль Целан пережив Голокост і став одним із найсильніших голосів у Європі 20 століття.

Це була перша відкрита культурна подія просто неба на території меморіалу. У ній взяли участь поціновувачі поезії, дипломати, урядовці, волонтери й молодь.

Нагадаємо, що Лебіга та Стерненко за годинний стрим зібрали понад 2 мільйони гривень на FPV-дрони

Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана

Читати далі

Культура

Семикласниця з Тернополя здобула «золото» на міжнародному конкурсі пісні в Польщі

Опубліковано

Анастасія Дробоцька, учениця 7-В класу Тернопільської спеціалізованої школи №3, виборола золоту нагороду на 45-му Міжнародному конкурсі пісні і танцю, що проходив у польському місті Конін.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

У конкурсі брали участь представники з різних європейських країн. Анастасія не лише потрапила до фіналу, а й отримала запрошення виступити на гала-концерті, представляючи Україну та Тернопіль.

Юна вокалістка професійно займається в Art school Triumf під керівництвом Анастасії Сичової, навчається у школі-майстерні фестивалю «Червона рута» й опановує фортепіано в музичній школі №1 імені Василя Барвінського.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Уже у вересні Анастасія представить свій талант у фіналі фестивалю «Червона рута-2025» у Львові як наймолодша фіналістка за 55 років історії конкурсу.

Нагадаємо, що українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США.

Фото: сайт Тернопільської міської ради

Читати далі

Культура

Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Опубліковано

Українські митці здобули відразу кілька нагород на одному з найпрестижніших анімаційних фестивалів світу — Festival international du film d’animation d’Annecy, що проходив з 8 по 15 червня у французькому місті Ансі. Цей форум вважають провідною подією у світі анімації, яка щороку збирає найкращі проєкти з усього світу.

Про це повідомили в Держкіно.

Визнання української анімації

Цьогоріч українці отримали визнання одразу в кількох конкурсних і професійних секціях. Повнометражна документальна стрічка «Червона зона» режисерки Ірини Цілик перемогла в категорії Ciclic Prize, отримавши грант у розмірі 25 тисяч євро та двомісячну резиденцію у французькому місті Вандом.

Анімаційний короткий метр «Катерина» Марії Янко здобув ARTE France Prize. Стрічку попередньо закупив один із провідних європейських телеканалів ARTE для показу в авторській програмі Court-circuit.

У категорії Immersive Experiences український проєкт «Damned» Наталії Великанової виборов нагороду Weird Market Prize і отримав запрошення до участі в іспанському фестивалі Weird Market у Валенсії.

Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)

Водночас VR-проєкт «Fragile Home» авторства Ондржея Моравеца і Вікторії Лопухіної отримав головну нагороду у VR-конкурсі — Cristal for the Best VR Work — за імерсивну історію про трансформацію дому в зону небезпеки.

У межах індустріального пітчингу Black Sea Animation Projects, присвяченого проєктам із країн Чорноморського регіону, Україну представила стрічка «Frescoes of Memory» режисерки Олександри Джиганської — особисту історію про памʼять, приналежність і спогади.

Національний український стенд на фестивалі організувала Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Французького інституту.

Нагадаємо, що анімація «Я померла в Ірпені» перемогла на кінофестивалі в Інсбруку.

Фото обкладинки: сайт Держкіно

Читати далі