

Суспільство
Вистава про боротьбу із внутрішнім ворогом: у театрі Золоті Ворота покажуть “Величне століття. Веселе”
1 і 2 червня в київському академічному театрі “Золоті Ворота” відбудеться прем’єра вистави «Величне століття. Веселе» режисера Олексія Гладушевського за однойменним твором Сергія Кулибишева.
За сюжетом, дія відбувається у селищі із вигаданою назвою Веселе після перемоги України. Мешканці села вважають своє життя щасливим і безтурботним, при цьому не звертаючи уваги на проблеми суспільства, які, на жаль, нікуди не зникли. Тут і корупція, і сваволя представників влади й церкви і «стара-добра» стигматизація за різними ознаками.
Ілюзія безтурботного життя весельчан вочевидь, продовжувалась би роками, якби не сенсаційна заява голови села. На зборах Толік – одружений чоловік і багатодітний батько – заявляє, що він – гей. Попри те, що односельці не сприймають повідомлення голови всерйоз (і, можливо, не даремно) – спокійному життю Веселого настає край. Від цього дня старі гріхи й нерозказані таємниці почнуть сипатись на голови героїв, як із скриньки Пандори, і жоден не зможе приховати свого справжнього обличчя – без маски.
«Головний меседж вистави: після закінчення воєнних дій війна в головах і серцях українців може ще не закінчитись. І нам потрібно багато сил і сміливості, щоби боротись із внутрішніми страхами, комплексами», – каже режисер Олексій Гладушевський. Наголошує, що зацікавився матеріалом через актуальність питань, які у п’єсі піднімає Сергій Кулибишев.
«Вистава про сміливість говорити, робити вчинки як під час повномасштабної війни, так і після. Вона про повагу до тих людей, які живуть поруч і можуть відрізнятись світоглядом, мати відмінні бажання. Ми як нація маємо усвідомити свою ідентичність, ті моменти, якими ми суттєво відрізняємось від русні», – наголошує режисер. Розповідає, що у виставі розмірковує над витоками засудження «іншого», агресії. Так з’явився образ нездійснених мрій, які породжують страх і заздрість.
«Хочу поговорити з глядачем про те, звідки береться зло, агресія, які засліплюють. Часто вони будуються на комплексах, нездійснених мріях. У виставі малюю образи, в яких герої могли би постати в іншому житті, якби мали сміливість здійснити свої мрії», – каже Олексій Гладушевський.
Художниця-постановниця Ольга Троян
Актори: Анастасія Бабій, Богдан Буйлук, Вероніка Верещака, Ірина Гришак, Роман Кучерявенко, Христя Люба, Роман Муленко, Артем Пльондер, Андрій Поліщук, Наталя Телли, Роб Фельдман.
Директорка-художня керівниця театру Маріанна Розстальна.
тривалість: 120 хв. (з антрактом)
обмеження за віком: 16+
прем’єра: 01 червня 2024
У виставі використовується ненормативна лексика.
П’єса Сергія Кулибишева «Величне століття. Веселе» 2023 потрапила у шорт-лист 14-го Тижня Актуальної П’єси і у лонг-листи IX Конкурсу п’єс Драма.UA та “Липневий мед”. Із листопада 2023 – вистава за режисурою Сергія Кулибишева – в репертуарі сцени-майстерні Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. Відзначена нагородою фестивалю комедії “Золоті Оплески Буковини” 30 листопада 2023 року.
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»