Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ви впораєтесь і без цього. Чому застуду не варто лікувати противірусними – пояснює сімейна лікарка

Опубліковано

Противірусні – «чарівна пігулка», до якої ми нерідко звертаємося за перших проявів застуди. Однак насправді без суттєвих проблем зі здоров’ям звичайну застуду наш організм переможе без жодних «допінгів», а ефективність доступних без рецепту противірусних – сумнівна. Про це розповіла докторка медичних наук та сімейна лікарка Ірина Волошина.

Застуда? Забудьте про противірусні

Якщо говорити простими словами, противірусні препарати – це ліки, які вбивають або «деактивують» віруси у нашому організмі та не дають їм розмножуватися. Однак найпоширенішу доказову базу мають противірусні, спрямовані на лікування гепатитів В і С, а також препарати, що використовують під час ретровірусної терапії.

Натомість застуда для людини без суттєвих проблем зі здоров’ям не потребує жодної «сторонньої» допомоги. Адже наш організм може впоратися самостійно: за 5-7, а інколи – всього за 3 дні.

«Те, що люди при симптомах застуди йдуть в аптеку і купують якісь противірусні – це, на жаль, через дуже поширений міф. Будь-які противірусні препарати категорично не потрібно вживати при застуді. Якщо у вас немає ВІЛ-СНІД, немає гепатиту, то банальну застуду, яка триває кілька днів, лікувати не потрібно. А противірусними препаратами – поготів», – пояснює Ірина Волошина.

Звідки взялися міфи про противірусні?

Як і будь-які медичні вигадки, міфи про противірусні препарати з’явилися внаслідок агресивного маркетингу виробників таких «ліків». Аналогічна ситуація із антибіотиками та їхньою «всесильністю», незалежно від збудників хвороби та її перебігу.

Єдиний вихід із цієї ситуації – боротьба з міфами. Для цього в Україні запустили освітньо-комедійний вебсеріал «Яся знає краще» – унікальний проєкт, що розвінчує 12 найпопулярніших медичних фейків у доступній та ігровій формі. 

Один із епізодів присвячений міфам про противірусні препарати – «чарівні пігулки», які зменшують об’єм гаманця, але подекуди лише шкодять нашому здоров’ю. Переглянути випуск можна за цим посиланням.

Коли противірусні справді потрібні

«Противірусні препарати можна застосовувати, наприклад, при дуже важкому перебігу грипу. Але вам не продадуть такі ліки без рецепту, їх має виписати лікар. Як правило, це лікар-інфекціоніст, і трапляється це, коли людина вже опиняється в лікарні. Також це стосується важкого перебігу COVID-19», – наголошує сімейна лікарка.

А ось для всіх інших випадків Ірина Волошина радить не купувати жодних противірусних препаратів. Адже це – просто витрата коштів та повна відсутність доказової бази. 

«Клінічних досліджень щодо якихось противірусних препаратів для банальної застуди не існує, тому робити висновки щодо шкоди чи ефективності ми не можемо. А отже, призначати недоказові препарати я, як лікар, не можу і категорично не рекомендую», – додає фахівчиня.

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

Суспільство

Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Опубліковано

Шведський телерадіоканал SVT, організатор “Євробачення-2024”, представив сцену у Malmö Arena, де цьогорічний конкурс відбудеться. Цю сцену розробляли протягом майже шести місяців.

Фотографії сцени були опубліковані на сайті “Євробачення” 25 квітня.

Сцена у формі хреста розташована прямо посередині залу для глядачів. Навколо неї розміщено 2 168 освітлювальних приладів, які програмували протягом чотирьох тижнів. Крім того, п’ять світлодіодних кубів підвішено до стелі.

показали сцену для євробачення

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Світлодіоди є ключовим компонентом створення сцени. Також на сцені та над нею встановлено близько 1 000 квадратних метрів світлодіодних екранів, включаючи підлогове освітлення площею 186 квадратних метрів та екран на задньому плані розміром 340 квадратних метрів.

показали сцену для євробачення

Всього до стелі Malmö Arena підвішено 204 тонни технічного обладнання, яке можна переміщати за допомогою 196 підіймачів із різною швидкістю.

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН

Опубліковано

Організація Об’єднаних Націй активно надає допомогу Україні з початку повномасштабного вторгнення, зокрема, забезпечує підтримку пенсіонерів. Виплати від ООН для пенсіонерів продовжені, якщо вони відповідають певним критеріям, особливо важливим є місце проживання особи.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Допомогу можуть отримати мешканці регіонів, що визнані зонами активних або можливих бойових дій, до яких належать:

  • Дніпропетровська область;
  • Донецька область;
  • Запорізька область;
  • Луганська область;
  • Миколаївська область;
  • Сумська область;
  • Харківська область;
  • Херсонська область;
  • Чернігівська область.

Читайте також: В Україні можна вакцинуватися на залізничних вокзалах: перелік міст

Для отримання допомоги від ООН особа повинна відповідати таким умовам:

  • щомісячна пенсія не перевищує 3 250 гривень;
  • особа не отримувала жодної допомоги для внутрішньо переміщених осіб або виплати від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.

Розмір доплати визначається індивідуально і складає різницю між 3 250 гривень та сумою пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер отримує 3 000 гривень на місяць, його доплата складе 250 гривень. При цьому, величина додаткової виплати від ООН не може бути меншою за 100 гривень.

Нагадаємо, Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Фото: Хвиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: