

Суспільство
Вперше за пів року відбудеться офлайн-маркет від “Всі. Свої”
У Києві цими вихідними вперше за пів року проєкт “Всі. Свої” проведе офлайн-маркет. Придбати товари українських виробників можна буде 8-9 серпня на Десятинній, 12 передає БЖ.
Маркет збере п’ять поверхів весняно-літніх колекцій 150-ти українських брендів жіночого та чоловічого одягу, взуття та аксесуарів, які знизять ціни на свою продукцію до 60%.
Максимальну знижку 60% можна буде отримати на продукцію брендів YULA, SONYA KREES, RUBTSOVA, Pravda label.
Що планується?
На маркеті буде зона відпочинку, інстаграмна фотозона на терасі, а також знижка -15% на “Свій. Бар” і у корнерах “Своя. Кава” з картою Visa. На фудкорті буде барбекю та піта, хот-доги і картопля фрі, млинці та чізкейки, чебуреки і вареники, устриці і вино. А також – грецька, мексиканська і азіатська кухні.
У перший день маркету також відбудеться і перший івент проекту “Всі. Свої” в форматі “невечірки”. Це як звичайна вечірка, але з додатковими заходами безпеки: обмежена кількість відвідувачів і залученість всіх відкритих терас замість однієї, з дотриманням всіх рекомендацій.
Відкриє “невечірку” майстер потужного груву Yaroslav Globin, а хедлайнером буде Katro Zauber – одна з найпопулярніших діджей-художниць України, чиї сети підкорювали танцмайданчики в Парижі, Амстердамі, Тель-Авіві, Варшаві, Тбілісі і Києві.
Читайте також: Як український бренд відтворює давнє гуцульське мистецтво (ВІДЕО)
Організатори обіцяють подбати про безпеку гостей і учасників і дотримуватися рекомендованих заходів безпеки. Зокрема, щоб уникнути черг буде збільшена кількість примірочних, а столи на фудкорті розмістять на відстані 1,5 метра. Дезінфекція і антисептики на кожному поверсі, персонал, учасники і гості тільки в масках, а на вході температурний скринінг.
- Коли: 8-9 серпня
- Де: вулиця Десятинна, 12, Київ
- Розклад роботи: з 10:00 до 20:00
- Вхід вільний
Фото: retailers.ua
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.