Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/MQ1s1_-pbRA?si=ovV81Rq2fPTDn7ZPSSSSSS

Суспільство

Волинянин пліч-о-пліч із синами боронить Україну на сході (ВІДЕО)

Опубліковано

Для начальника штабу батальйону 100 бригади ТрО Андрія Ткачука боротьба за Україну почалася ще у 2014. У лютому 2024-го Андрій знову став на захист Батьківщини. Тепер не один: поруч двоє синів — Андрій і Михайло.

Про родину Ткачуків розповідає ШоТам.

«Поганий я буду начальник, командир, коли мої сини будуть десь «на гражданці чалитися». Це неправильно. Солдати прості мають бачити, що мої діти разом зі мною», — Андрій Ткачук, начальник штабу батальйону 100 бригади ТрО.

Батько-командир разом з двома синами боронить Україну на сході. Піти на фронт поліцейського з Волині Андрія Ткачука змусили ще події в Іловайську. Тоді він очолив взвод в окремій танковій бригаді й до 2019 давав відсіч окупантам.

Андрій знав — це ще не кінець. Коли почалася повномасштабна війна, одразу повернувся до ЗСУ. Та тепер не сам. Разом з ним підтримка — двоє синів, які теж захотіли дати бій росіянам.

«Я молодий, тож вирішили з батьком разом іти служити для України», — Михайло, командир взводу батальйону 100 бригади ТрО.

Читайте також: Місцеві ходять не до лісу, а на тренінги з домедичної допомоги: досвід громади на Чернігівщині, де вчаться рятувати життя

Молодший син Михайло закінчив військову кафедру й перебував на полігоні на навчаннях. А старший Андрій після перших обстрілів, не маючи досвіду, теж пішов до військкомату.

«Не хотілося просто вірити, що у ХХІ столітті могло таке початися все. Коли всі розвиваються, намагаються жити краще, почалося отаке… не зрозуміти що», — Андрій, солдат батальйону 100 бригади ТрО.

Буває різне: і сварки, і надскладні задачі, і поранення, але воїни щоразу підставляють один одному плече.

«Іде тяжкий бій, над хлопцями літають міни, кулі. Це найбільш хвилюючий момент. Вони мені ніхто не чужий: вони всі мої діти, вони — мої солдати», — Андрій Ткачук, начальник штабу батальйону 100 бригади ТрО.

Ткачуки впевнені: слід здолати окупантів зараз, аби вони не повернулися в майбутньому.

«Шкодувати вони нас ніколи не будуть. Це заздрісні особи, я не можу їх людьми назвати. Задурені голови. Україна повинна перемогти — іншого не приймається», — Андрій Ткачук, начальник штабу батальйону 100 бригади ТрО.

Нагадаємо, захисник «Азовсталі» не здався у полон, самотужки прорвавшись крізь блокаду ворога: неймовірна історія порятунку.

Також ми розповідали про командира десантників зі Львівщини, який героїчно б’ється за Луганщину.

Суспільство

Розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: