Суспільство
Волонтери опублікували найповніший відкритий список об’єктів культурної спадщини України
Українські волонтери-вікіпедисти сформували найповніший відкритий список пам’яток культурної спадщини. Їм це вдалося зробити під час відстеження роботи фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
Про це повідомила Вікімедіа Україна.
За 12 років кількість пам’яток у переліку перетнула межу в 100 тисяч.
«Ювілейною» пам’яткою став костел Святого Матвія монастиря бернардинів у селі Лешневі Львівської області XVII століття.
У «Вікімедіа Україна» розповіли, що у низці країн існують офіційні відкриті державні списки пам’яток культури, які може переглянути кожен охочий.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
«Формувати якомога точніший список об’єктів культурної спадщини важливо, щоб документувати їхній стан — через фото, відео, вивчати та сприяти їхньому збереженню. Особливо тепер, коли українські пам’ятки є під загрозою фізичного знищення через повномасштабну війну», — розповіли волонтери.
Важливим аспектом у роботі з пам’ятками є вільний цифровий доступ до документів, які стосуються культурної спадщини, щоб можна було перевірити дані (адреси, назви, роки тощо) — різні розпорядження, постанови та накази, наприклад, Міністерства культури і туризму, Міністерства культури тощо.
Ознайомитися зі списком пам’яток культурної спадщини України можна за посиланням.
Про фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки».
«Вікі любить пам’ятки» — це найбільший міжнародний фотоконкурс, який відбувається у більш ніж 40 країнах світу. З моменту його заснування у 2010 році сумарно було завантажено більш як 3,1 млн фото. Мета проєкту — зібрати фото пам’яток для ілюстрування статей Вікіпедії, а також спонукати людей до вивчення власної історії та культури.
Фотоконкурс в Україні проводить ГО «Вікімедіа Україна» з 2012 року. За цей час до нього долучилося понад 3 000 учасників та учасниць.
Нагадаємо, Українська «Вікіпедія» посіла 14 місце у світі за кількістю статей.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі