Суспільство
Волонтери готують домашні страви для військових на передовій (ВІДЕО)
Вже понад рік волонтери з благодійного фонду «Мурашки» готують сніданки, борщі, супи, другі страви, а також яблучно-горіхові десерти й галетне печиво для військових. Висилають такі сухпайки на передову та військовим, які виконують бойові завдання і не мають можливості готувати.
Історію волонтерів розповідає ШоТам.
У 2016 році Костянтин із дружиною покинув Луганщину через війну, а згодом оселився в Києві. Із перших днів великого вторгнення подружжя допомагало із польовою кухнею для ТрО на Київщині.
А згодом вирішили годувати військових на фронті, які не мають можливості готувати.
«У березні місяці ті загони, з якими ми так чи інакше спілкувалися, вони часто виходили на бойові завдання за лінію фронту. Вони називались «Сафарі». І їм саме необхідна була їжа, яка була б легка, яка б не псувалася і в той же час, яка була б уже або готова до споживання, або майже готова, тобто залити окропом», – розповідає Костянтин.
Чоловік знайшов приміщення для виробництва та підприємців, які допомагали сировиною. Об’єднав волонтерів, які хотіли готувати для війська. Так розпочалося виготовлення галетного печива, а потім сушеного м’яса і яблучно-горіхових десертів.
Потім Костянтин власним коштом придбав обладнання та запустив виробництво перших та других страв. Тепер «Мурашки» готують сніданки, борщі, супи та гарніри з м’ясом.
«Військові кажуть, що борщ смачний; військові кажуть, що суп смачний. Інколи висилають відео, кажуть: “Смачно”», – Костянтин Овчаренко, засновник БФ «Мурашки».
Страви легкі за вагою, не потребують варіння та порційно упаковані.
«Це зовсім невеличкий пакет. Військовий може кілька взяти з собою, і навіть майже не додасться ваги. Ну, приблизно, кружка окропу заливається, і буде повноцінна порція густої наваристої юшки», – каже засновник БФ «Мурашки».
Читайте також: Заманити європейців в українське село складно. Але вони знають секрет! Як подружжя відроджує сирні традиції Бойківщини
«Мурашки» постачають харчування приблизно 5 тисячам військових щомісяця. Подружжя самостійно тримає потужне виробництво завдяки дружнім підприємствам і волонтерам.
Але шукає партнерів та донаторів, які могли б допомогти з оплатою комунальних послуг.
«Мурашки» постачають харчування приблизно 5 тисячам військових щомісяця. Подружжя самостійно тримає потужне виробництво завдяки дружнім підприємствам і волонтерам.
«Запрошуємо до співпраці організації, керівників бізнесу, для того щоб можна було загальними зусиллями продовжити цю справу і продовжувати передавати сухі страви на фронт. Тому що, якщо ми не підтримаємо, то хто наших хлопців та дівчат підтримає?», -додає Костянтин.
А після Перемоги Костянтин хоче налагодити виробництво сушених страв на продаж. І ще мріє заліснювати пустирі, щоб Україна була зеленою та затишною.
Нагадаємо, у. розпал війни шеф-кухар Кирило вступив до лав Держприкордонслужби, щоб боронити країну й допомогти хлопцям на передовій тим, що вміє – куховарити.
Також у Тернопільській, Одеській та Полтавській областях відкрилися кулінарні хаби у межах проєкту School Chef’s Training Hubs Development та реформи шкільного харчування.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»