Суспільство
Волонтерка рятує диких тварин від здичавілих окупантів (ВІДЕО)
Уявіть, як це — вивезти з-під обстрілів вагітну налякану левицю, чи пораненого тигра, або контуженого ведмедя? Мало хто взагалі на таке погодиться, але пані Наталя — особлива волонтерка, розповідає ШоТам.
У мене зараз у трьох вольєрах сидять 13 левів, два тигри, леопард. Ми взагалі не розраховані на таку кількість, тому вони в мене сидять, де тільки можливо. Тому що під обстрілами їх не кинеш, — Наталія Попова, керівниця Центру порятунку диких тварин.
Із 2018 року Наталя рятувала диких тварин, які потерпали від жорстокого поводження. У селі під Борисполем власними силами створила Центр порятунку диких тварин.
А відколи почалася повномасштабна війна, рятує звірів ще й від росіян. Разом із UAnimals вивозить тварин із гарячих точок та визволених територій.
Дивіться відео: Як росіяни хотіли привласнити українські породи собак
Левицю вагітною евакуювали з Донеччини, і її вже мали відправити до заповідника за кордоном. Але за день до того вона народила трьох левенят! Тепер до переїзду готується ціла родина.
Леопард зі Сватівського району теж незабаром буде готовий до переїзду в іншу країну. Лева вивезли з Краматорська наляканого і зневодненого, але завдяки Наталії він уже одужує.
Під час війни Наталя з волонтерами була свідком безлічі жахливих випадків. Як-от у Ямполі.
«Це був якийсь приватний зоопарк. Із усіх, кого ми там знайшли, був один живий ведмідь гімалайський», — Наталія Попова, керівниця Центру порятунку диких тварин.
Контуженого ведмедя підлікували, відгодували та теж відправили жити за кордон. Там звірів відпускають у природні умови або передають у заповідники та сучасні центри.
«І Франція, і Нідерланди, і Іспанія. Та всюди. Також Америка, Африка», — Наталія Попова, керівниця Центру порятунку диких тварин.
Наталя за час повномасштабної війни вже встигла урятувати від окупантів понад 600 звірів. Від великих: ведмедів, левів, тигрів, — до дрібних, таких як єноти й лисиці.
Попереду визволення всіх українських земель від росіян. І Наталії додасться роботи. Разом із UAnimals вони готові до наступу в порятунку тварин.
Про UAnimals
UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, який бореться за права тварин та працює у різних форматах — від зоозахисних рейдів до роботи в законодавчій площині.
Нагадаємо, у Гостомелі волонтери відбудували притулок для тварин, пошкоджений окупантами.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової