Суспільство
Волонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки (ВІДЕО)
Відвідувачі гуманітарного центру у Вінниці прозвали її «стилісткою». Бо вона вдягає переселенців не просто по сезону, а щоб було стильно і до душі!
Родина Тетяни Бінчук 42 дні прожила під обстрілами у Харкові. А евакуювавшись до Вінниці, уже наступного дня жінка плела сітки для фронту.
«Одразу ж мене навчили плести сітки, нарізати тканину. І майже весь час ми були тут, щоби допомогти захистити наших бійців», — розповідає волонтерка Тетяна Бінчук.
Тетяна за фахом – економістка, та модою цікавилась все життя, одягала подруг. Волонтерство дало цьому захопленню несподіваний поштовх.
Тетяна не просто одягає людей, а допомагає їм через одяг виразити нових себе.
«Коли ти вдома, у тебе все є, ти навіть цього не помічаєш. Але коли ти в чужому місті і тебе вирвали з корінням, навіть елементарна футболка виявляється проблемою», — каже Тетяна Бінчук.
«Я приїхала з іншого міста, з окупованого Бердянська. Ми виїжджали, як могли… Моя нині улюблена футболка – з запорізьким козаком, котру я також у Танічки підібрала, вона мені її запропонувала. Я з нею не розстаюся!», — розповідає переселенка з Бердянська Олена.
За 3 місяці роботи у Центрі «волонтерка-стилістка» одягла тисячі людей. Тепер Тетяна уже навіть підбирає одяг за запитами з інших міст.
«Це ті регіони, де немає магазинів, або їх вже не стало чи немає можливості постачання речей у магазини. Тобто ми за запитами і дитячі, і чоловічі, і жіночі речі ми надсилаємо, наприклад, зараз ми підготували посилку на Харків, перед цим ми відправили для тимчасово переміщених осіб в Житомирську область», — каже координаторка волонтерського центру Ольга Дернова.
Тетяна з першого погляду закохалась у місто, яке її прихистило.
«Ми дуже раді, що ми сюди переїхали. Дуже чуйні, дуже душевні, щирі, неймовірні люди живуть у Вінниці», – ділиться волонтерка Тетяна Бінчук.
Жінка мріє знайти тут роботу та досконало вивчити українську.
«Звісно, ми стараємося більше говорити українською мовою, наше ж місто було більш російськомовне. Але я надіюсь, що я наближаюся до цілі – розмовляти рідною мовою!», – впевнена Тетяна Бінчук.
Дивіться відео: Бельгієць вивчає українську за віршами воїна ЗСУ
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі