Суспільство
Волонтер із Донеччини змінив десятки професій, щоб допомагати людям (ВІДЕО)
Йому всього 23 роки, а він встиг перепробувати десятки професій, допомагав теробороні і військовому шпиталю.
А тепер у Боярці допомагає переселенцям інтегруватися в громаду.
ШоТам у межах проєкту «Ми — волонтери» розповідає про Віталія Криворучека, який знає, у чому сіль волонтерства.
У 23 роки Віталій перепробував десятки професій. Організатор тренінгів, екскурсовод і волонтер.
Він облаштовував блокпости, організовував гуманітарний хаб і варив борщ. Віталій Криворучек із міста Часів Яр на Донеччині волонтерить уже 2 роки.
Пішов на курси волонтерства і створив молодіжну організацію
Якось пішов на курси роботи з волонтерами… і закрутилося. Так закрутилося, що довелося створювати молодіжну організацію.
«Минулого року влітку проводили крутезний проєкт “Мирополіс” за підтримки фонду ООН у галузі народонаселення. Це були 5 громад і активні діячі з цих громад. І вони розробляли туристичні маршрути по своїй громаді. І потім ми запрошували активну молодь зі всієї України — це було 20-25 людей — і возили 5 днів по цих громадах», — Віталій Криворучек, волонтер ГО «Молодіжний Схід».
«Бо всі звикли, що Донецький регіон — це промисловий і нема на що подивитися. Але ми переконали, що там є щось гарне, що можна подивитися», — додає він.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
Але 24 лютого змінило звичний хід життя.
«Ми плели маскувальні сітки, збирали їжу, яку приносили місцеві жителі, речі та передавали на тероборону й військовий госпіталь», — Віталій Криворучек, волонтер ГО «Молодіжний Схід».
«Робили таблички “Обережно міни” та “Стоп контроль” на блокпости, ми з хлопцями їздили на блокпост на Бахмутському напрямку, облаштовували його, насипали в мішки землю, облаштовували бійниці», — ділиться волонтер.
Шукав, як допомогти людям
Коли логістику в регіоні налагодили, Віталій почав шукати, де може бути корисним. Допомагав організовувати святкування 90-ї річниці Донецької області у Хмельницькому.
«Ми там на пляжі варили український борщ справжній — великий казан, я був відповідальним за вогонь. Ми варили цей борщ чотири години, але нагодували всіх», — Віталій Криворучек, волонтер ГО «Молодіжний Схід».
Нині «Молодіжний Схід» допомагає ВПО інтегруватися у Боярці на Київщині. Проводять майстер-класи для місцевих дітей і дітей-переселенців.
Читайте також: Генератор – лише початок: як відкрити «Пункт Незламності» та не наламати дров? Досвід «Солом’янських котиків»
Віталій каже, що волонтерство змінило його життя.
«Волонтерство дає тобі світогляд, в якому ти можеш спробувати різні професії і визначитися з тим, ким ти хочеш бути», — Віталій Криворучек, волонтер ГО «Молодіжний Схід».
«Бо після 11-го класу мало хто знає, ким він хоче стати, а завдяки волонтерству ти можеш за рік спробувати стільки професій, що і за ціле життя не спробуєш, і за рік визначитись, ким ти хочеш стати», — впевнений волонтер.
Про проєкт
«Ми — волонтери» — проєкт ШоТам про історії молодих і завзятих волонтерів, які власноруч взялися змінювати країну на краще.
Нагадаємо, волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей.
Також ШоТам розповідав, як Волонтерка нагодувала всіх безпритульних тварин у Харкові.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: