Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Воїни ССО десантувалися вночі «на крилі»

Опубліковано

На Хмельниччині в рамках підготовки до стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля — 2020» один із підрозділів Сил спеціальних операцій ЗС України вдосконалює практичні навички десантування повітряним шляхом.

Про це пише АрміяІнформ.

Військовослужбовці здійснили навчально-тренувальні стрибки з різної висоти з борту вертольота Мі-8МТ, використовуючи при цьому парашутні системи з круглими куполами та з куполами типу «Крило».

Одним із елементів нарощування бойових спроможностей груп спецпризначення ССО є десантування на умовну ворожу територію в темний час доби.

Читайте такожСучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї

Військовослужбовці здійснюють тренувальні стрибки з висоти в півтори тисячі метрів у суцільній темряві в повністю керованому режимі. Для цього використовують виключно прилади нічного бачення і природне освітлення.

Завдання військовослужбовців під час стрибка — вийти на обмежений майданчик приземлення, зайняти кругову оборону, згрупуватися для готовності до виконання бойового завдання. У складі груп спеціального призначення є військовослужбовці, що несуть на собі під куполом, крім штатного, ще й додаткове спорядження та озброєння.

Зазначається, що на відміну від нічних стрибків з круглими куполами, стрибки «на крилі» не дають великого розосередження на приземленні, чого ми і прагнемо.

Читайте такожШоТам у війську: накрутіші здобутки армії цього місяця (ВІДЕО)

У випадку з круглими парашутними системами розосередження парашутистів сягає кілометра чи навіть більше. Звідси й певні тактичні труднощі, пов’язані з оперативним збором, виходом на «точку», і у підсумку — часом на виконання спеціальних завдань в умовному тилу противника.

Підкреслили також, що парашутні системи, які використовують спецпризначенці, забезпечують можливість безшумно й максимально приховано діставатися до цілі, летіти на відстань понад 10 кілометрів вздовж горизонту і нести під собою близько 200 кілограмів додаткового «корисного» вантажу.

Якщо говорити про максимальну стелю відділення парашутиста від повітряного судна, то це — більше ніж 7 тисяч метрів. Але починаючи з висоти у понад 4,5 тисяч метрів стрибки виконують зі спеціальним кисневим обладнанням.

Нагадаємо, армійці під час змагань відпрацювали тактичні завдання на танках.

Як ми повідомляли раніше, бійці «Азову» успішно відпрацювали безпарашутне десантування.

Головне фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Опубліковано

Вночі в межах Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей в результаті роботи ППО було збито 26 шахедів.

Про це повідомляють Повітряні сили України.

Також зазначається, що в ніч на 28 березня рф атакувала Україну, використавши:

  • три крилаті ракети Х-22;
  • протирадіолокаційну ракету Х-31П (з акваторії Чорного моря);
  • зенітна керована ракета С-300 (Донеччина);
  • 28 ударних БпЛА “Шахед”.

Більшість цілей знищено силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони України. Також до відбиття повітряного нападу залучилась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та засоби РЕБ.

Читати також: На конкурс “Варто почати власну справу” подалося 219 ветеранів

Про Повітряні Сили України

Повітряні сили ЗСУ – вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, що за ніч сили ППО знищили 10 з 13 “шахедів”.

Також ми повідомляли, що для студентів-журналістів проведуть тренінговий курс з медіаграмотності.

Читати далі

Суспільство

Київ увійшов до топ-30 столиць світу за якістю повітря

Опубліковано

Київ знову увійшов до топ-30 столиць світу за якістю повітря, посівши 22 місце між Мадридом та Люксембургом.

Цю інформацію оприлюднили у КМДА.

Уже другий рік поспіль столиця України потрапляє до цього рейтингу за версією міжнародного сервісу IQAir. Інші столиці з найчистішим повітрям за версією рейтингу – Відень, Амстердам та Копенгаген.

У порівнянні з минулим роком стан повітря в Києві покращився – концентрація пилу фракції PM 2.5 знизилася з 9.5 до 8.9 мг/куб. м, що забезпечило місту місце в “зеленій” зоні.

Читайте також: У “Дії” можна купити або продати авто: скільки людей вже скористалися послугою

Крім того, українські Львів, Умань, Ірпінь, Бровари, Бориспіль, Стрий та Пухівка також отримали “зелену” оцінку за якість повітря.

Наш Киев

Фото – скриншот з сайту IQAir World Air Quality Report

Увійшло до рейтингу 114 столиць, найбільш забруднене повітря було в Нью-Делі, Дакці та Багдаді, а найчистіше – у Сан-Хуані, Веллінгтоні та Канберрі.

IQAir World Air Quality Report складається щорічно з 2018 року на основі даних понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно з міською системою моніторингу Києва.

Нагадаємо, у Києві, по вулиці Андріївський узвіз, 22 приводять до ладу садибу міщанина Михайла Брашевського 19 століття.

Фото: КМДА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: