Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Воїни 30-ї бригади філігранно знищили ворожий танк із Джавеліна (ВІДЕО)

Опубліковано

Військові 30-ї механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького знищили танк росіян із переносного протитанкового комплексу «Джавелін».

Відео опублікували на ютуб-каналі бригади.

«Філігранна робота воїнів 30 омбр з ПТРК Javelin по ворожому танку. Українське сафарі триває поки вороги не щезнуть з української землі!», — йдеться у повідомленні.

Читайте також«Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків

Про 30 ОМБр

30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України. За організаційно-штатною структурою входить до складу ОК «Північ».

Під час війни на сході України бригада у 2014 році вела важкі бої.

З 2018 року бригаді присвоїли назву князя Костянтина Острозького — полководця Великого князівства Литовського середніх віків.

Нагадаємо, воїни 30-ї бригади знищили ворожий ПТРК «Штурм-С».

Як ми повідомляли раніше, воїни 30 ОМБр показали як нищать техніку та укріплення окупантів.

Фото: mil.in.ua.

Суспільство

В Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”: якою буде програма

Опубліковано

13-тий фестиваль американського кіно “Незалежність” розпочнеться 9 травня у Києві, Львові та Одесі. У межах події покажуть добірку кінокартин про сучасність Америки, її розмаїття та цінності, силу незалежної думки й свободи слова.

Про це стало відомо із сайту фестивалю.

Традиційно програма складається з трьох секцій: ігрові фільми, документальні стрічки та ретроспективи, присвячені видатним американським режисерам сучасності.

Відкриє фестиваль Гран-Прі кінофестивалю Sundance 2024 року , потужна і водночас тендитна документальна робота про боротьбу і пристрасть у світі, що руйнується через війну, cтрічка Порцелянова війна (Porcelain War) .  Цей фільм – спільна робота американця Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва про українських художників-керамістів Славу, Аню та Андрія, які з початком війни вирішували залишитися і боротися, змагаючись із солдатами, на яких вони перетворилися. 

Читайте також: 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію: голосили відбір проєктів

Основна програма охоплює гучні ігри та документальні релізи 2023-2024 років, до неї увійшли фільми від відомої студії А24 , гіти міжнародних фестивалів, таких як Sundance та Berlinale. Завдяки співпраці з компаніями Film Independent та American Film Showcase фестиваль представляє типову документальну програму з безкоштовними показами обраних фільмів.

Документальна програма

  • Стрічка “32 Звуки” (32 Sounds) досліджує явище звуку та обіцяє назавжди змінити слухове сприйняття глядачів.
  • “Маестра” (Maestra) знайомить глядачів із п’ятьма диригентками, ламаючи стереотип “нежіночої” професії.
  • Фільм “Вибір зброї: історія Ґордона Паркса” (A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks) розповідає, як творчість одного фотографа вплинула на цілі покоління кольорових меншин у Штатах;
  • “Майстер світла” (Master of light) – фільм про художника, колишнього ув’язненого, який розвинув свої мистецькі навички за ґратами.
  • Документальний фільм “Ми годуємо людей” (We Feed People) розповідає про роботу міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen, яка забезпечує їжею людей, що постраждали від війни та катаклізмів.
  • “Народ лакота проти Сполучених Штатів” (Lakota Nation vs. United States) осмислює тему колоніалізму та вигнання корінних громад з американських земель.
  • “За межами утопії” (Beyond Utopia) – історія численних сімей, які ризикують життям, щоб втекти з деспотичної Північної Кореї.
  • “Інше тіло” (Another Body) – моторошна стрічка про сучасні дипфейк-технології у порно. Тема висвітлюється на досвіді однієї американської студентки.
  • “Проти всіх ворогів” (Against All Enemies) – фільм про екстремістські рухи під проводом колишніх військових ветеранів і загрозу демократії, яку вони несуть.
  • “Нове покоління: ґейм-революція” (The New Americans: Gaming a Revolution) – документальна робота про вплив ґейміфікованих сервісів на фінанси та суспільство.

Ретроспективна програма

Цьогоріч у фокусі ретроспективної секції – доробок братів Джоеля та Ітана Коенів. До програми належать три фільми, які демонструють жанрове розмаїття творчого дуету:

  • “Виховання Аризони (Raising Arizona)” — культова комедія про викрадення дитини з багатої сім’ї;
  • сюрреалістична стрічка “Великий Лебовскі” (The Big Lebowski);
  • “Старим тут не місце” (No Country for Old Men) — легендарний вестерн та чотириразовий лауреат премії “Оскар”.

Нагадаємо, друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах.

Фото: Сайт фестивалю

Читати далі

Суспільство

У столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати

Опубліковано

 У 2024 році зелені зони у Києві реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності — першочергово ті об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів. 

Про це повідомили у Київській міській раді.

Зокрема, для формування безбар’єрних умов, інклюзивних і комфортних середовищ для військових та цивільних громадян у 2024 році запланували облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Вінниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку “Пуща-Водиця” в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

Читайте також: Як виглядав київський Поділ 130 років тому: архівне фото

При проєктуванні доступного і безбар’єрного простору фахівці використовуватимуть загальні нормативи — сходи та супутні елементи проєктуватимуть із дотриманням вимог державних будівельних норм, щодо інклюзивності передбачили влаштування тактильних смуг на прилеглих просторах.

Зелені зони столиці реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності

На всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси.

Під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватимуть ширину смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком — мінімальна ширина пішохідних доріжок для двобічного руху становитиме не менше 1,8 м.

Лавки розташовуватимуть у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям, щоб залишався нормативний прохід для двобічного руху. Біля лавки буде місце принаймні для однієї особи на кріслі колісному або для дитячого візочка. 

Для належного рівня освітленості (та уникнення світлового забруднення) передбачили роботу ліхтарів із розсіяним світлом.

Зелені зони столиці реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності

Усі об’єкти для майданчиків — вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя тощо — встановлюватимуть із урахуванням безпечності та дружності до людини і навколишнього середовища, з дотриманням відповідних технологій. 

Для попередження травм у разі падіння, ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям.

На перехрестях основних пішохідних шляхів встановлять навігаційні покажчики. 

Крім того, в добре освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів — інформація на них буде дублюватися з використанням шрифту Брайля.

Нагадаємо, у Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста».

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві презентують книгу “Диво над Дніпром”: розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви

Опубліковано

Сьогодні, 18 квітня, в Андріївській церкві з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, відбудеться презентація книги “Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.”

Про це повідомляє Мінкульт.

Книга розповідає, у чому полягала сутність реставрації, які відкриття чекали на науковців та реставраторів у процесі роботи, як вдалося відродити первинний задум архітектора Бартоломео Растреллі.

Авторами видання стали Нелі Куковальська, Вадим Кириленко, Ігор Нетудихаткін, В’ячеслав Корнієнко та Ліна Янченко.

Читайте також: У Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію: ви повинні це побачити

Що відомо про Андріївську церкву

Андріївській церкві вже майже три століття. Але мало хто знає, що існувала реальна загроза втратити її, адже пагорб, на якому вона стоїть, почав повільно сповзати в бік Дніпра.

Для порятунку церкви Національний заповідник «Софія Київська» розробив та втілив комплексну програму реставрації. А у 2022 році цей проєкт приніс заповіднику престижну Європейську премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards.

Нагадаємо, у Бучі створили мурал, присвячений дітям.

Фото: Мінкульт

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: