Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів

Опубліковано

Класичні кепки з мінімалістичним дизайном, панами з широкими полями та головні убори, створені з вінтажних речей. ШоТам зібрав добірку з 13 українських брендів, які створюють якісні та стильні головні убори. Гортайте, обирайте та замовляйте, адже попереду – спекотне літо.

deep

Що за deep? Це молодий український бренд із власним виробництвом у Черкасах. Ідея команди доволі проста – зробити молодь стильною та подарувати їй комфорт. А тому deep створює речі, які круто міксуються й складають гардеробну «капсулу». 

В арсеналі бренду худі, лонгсліви, сорочки, бомбери, футболки, і, звісно ж, панами. Однак замість вже традиційних шнурків – зав’язка на стрічках зі стильною вишивкою. Кольорів поки що не багато – молочний та чорний. Але й не варто забувати, що йдеться насамперед про базові головні убори.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? 990 грн.

RPM

Ще один крутий український бренд, що вперше вийшов на ринок із панамами ще у 2020 році. Попри пандемію та повномасштабну війну команда RPM встояла та продовжує створювати якісні головні убори. А ще панами від RPM – це на 100% ручна робота.

Від вибору тканини до кріплення шнурків – до кожного кроку майстри команди ставляться з максимальною увагою, аби забезпечити міцність та довговічність виробу. Тож якщо ви хочете додати оригінальності у свій повсякденний образ – зверніть увагу й на цей бренд.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 1200 грн.

Two Brothers

Цей український бренд, заснований двома братами, створює дійсно якісні та стильні панами з яскравими шнурками. В асортименті – безліч варіацій кольорів. Крім того, цього літа Two Brothers пропонують панами одразу двох форматів – зі стандартними та збільшеними полями.

Приємний бонус: якщо ви хвилюєтесь, що панама не підійде вам за розміром, просто замовте індивідуальний пошив. Це не вплине на вартість замовлення, але дозволить підібрати дійсно зручний головний убір.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? Від 690 грн.

Urban Planet 

Історія бренду Urban Planet почалася ще 13 років тому. Його засновник Станіслав Шипіль мав всього 42 долари в кишені, а ще – мрію створювати якісний одяг та аксесуари в стилі street wear. І йому вдалося! Сьогодні бренд користується неабиякою популярність серед молоді, має власне виробництво та велику креативну команду.

Для тих, хто хоче купити головний убір на літо, команда Urban Planet підготувала десятки варіантів панам та кепок. Вам залишається лише обрати модель. 

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Кепки – від 345 грн, панами – від 445 грн.

Staff

Десять років тому двоє братів із невеличкого міста на заході України вирішили розвивати українську streetwear культуру. І вже за кілька місяців випустили першу парку під назвою Staff. Так почалася історія бренду одягу, чиї магазини сьогодні можна зустріти щонайменше в 14 містах України.

В асортименті бренду – жіночі та чоловічі головні убори за доступними цінами. Скучили за яскравими кольорами? У Staff точно знайдеться щось для вас. Шукаєте базову кепку, яка підійде під будь-який лук? Це також не проблема.

Як замовити? Через сайт або завітати до магазину у вашому місті.

Яка вартість? Від 290 грн

Тserkovnij

Ідея створення бренду з’явилася у Саші Церковного ще 2015 року – під час навчання в дев’ятому класі в рідному Миргороді. Вже у 2019-му хлопцю вдалося продати свої перші речі – саме тоді офіційно з’явився Тserkovnij.

В одязі Саші, як пише DTF, поєднуються скейт-естетика й робоча уніформа, вільні прямі силуети та утилітарні тканини. А ще – апсайклінг, адже частину речей він створює з вінтажних речей і тканин. Серед них – і панами, які не схожі на будь-які інші в цій добірці. А головне – дійсно унікальні.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.

Яка вартість? Від 2000 грн.

S-cape 

S-cape позиціонує себе як бренд яскравого й технологічного верхнього одягу для подорожей і на щодень. Одна з основних цінностей бренду – комфорт за будь-яких умов, а дизайн цього одягу – про лаконічність, ергономічність та увагу до деталей. Це те, що поза трендами та швидкою модою. 

Панами цього виробника ідеально підійдуть для тих, хто обожнює подорожувати. Адже в них не варто боятися ані пекучого сонця, ані дощу. 

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

HARD

Київський стрітстайл бренд одягу HARD (або «Це якась жесть») заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Попри дещо агресивну назву, український виробник пропонує доволі базові панами й кепки за доступними цінами. Також радимо звернути увагу й на іншу продукцію бренду, адже в асортименті HARD – ще чимало цікавого.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 600 грн.

Syndicate

Бренд Syndicate працює в Україні з 2010 року. Фактично він став одним зі засновників вітчизняного streetwear. Відтоді команда бренду пройшла низку експериментів з матеріалами й технологіями, паралельно шукаючи лаконічний і доречний в будь-якій ситуації стиль. 

Сьогодні одяг від Syndicate купують не лише в Україні, а й з-за кордону. Бренд пропонує речі на будь-який смак, серед них – літні кепки та панами. І хоча вибір не надто широкий, у якості та довговічності цих речей можна не сумніватися.

Як замовити? Через сайт або інстаграм.
Яка вартість? Від 680 грн.

Located in Kyiv

Новий український бренд, що виступає проти «хайпових» столиць світу, чиї назви часто потрапляють на принти українських виробників. Located in Kyiv – це про визначальну роль Києва. В асортименті бренду – сумки, футболки і кепки. Незмінним на всіх речах залишатиметься лише назва столиці, а ось інші – закреслені – можна обирати самостійно.

Як замовити? Через сторінку в інстаграмі.

Яка вартість? 1500 грн.

Skripka 

Skripka – це сімейний бренд, заснований 2018 року. Головна ідея виробника – індивідуальність ховається в якості тканин та ексклюзивності пошиття, а не в строкатих написах чи яскравих принтах. А тому більшість речей від Skripka – це база, яку з легкістю можна комбінувати з одягом у вашому гардеробі.

На це літо бренд пропонує кепки з мінімалістичними написами-вишивками Not instafamous, Mind your own business та I don`t give a damn. 

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1050 грн.

m0d44

m0d44 позиціонує себе як «бренд робочого одягу з Києва» й пропонує панами, кепки та бандани з нестандартними принтами. Ці головні убори точно не схожі на товари з масмаркету, тож чудово підійдуть для тих, хто полюбляє вирізнятися з натовпу.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1350 грн.

Low Blow 

Це український скейт-бренд, заснований у 2017 році. З англійської Low Blow перекладається як «удар нижче пояса», який комада бренду підготувала для сірих та похмурих речей. «Наша мета – виділитися з монохромних тенденцій, тому з кожною новою колекцією ми продовжуємо грати з яскравими кольорами, формами та графікою», – розповідають автори проєкту.

Попри любов до яскравих кольорів на це літо харківський бренд приготував панаму в доволі стриманому дизайні, які пасуватиме практично під будь-який образ.

Як замовити? На сайті бренду.

Яка вартість? 1800 грн.

Суспільство

79% українок обрали залишитися в Україні під час повномасштабної війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • жителі сіл не показали більшого наміру жити в Україні чи у своєму рідному селі, ніж містяни;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі