Технології
У Славутичі спільнокоштом збудують сонячну станцію. Яка вигода?
У Славутичі побудують СЕС спільнокоштом, кожен мешканець зможе вкласти від 500 і стати пайовиком та отримувати прибуток за “зелену енергію”.
Чим більше внесок, тим більше частина прибутку. Енергетичний кооператив продаватиме електроенергію за “зеленим тарифом”. За допомогою спільнокошта планують побудувати сонячну електростанцію потужністю близько 350 кВт.
“Якщо не маєте 10 тисяч доларів на власну СЕС, вкладіть 500 і заробляйте”, – каже організатор Андрій Зінченко.
Читайте також: На Вінничині з’явиться нова сонячна електростанція
Кооператори планують залучити $300 000. Сонячні панелі розмістять на дахах чотирьох комунальних будинків у центрі міста: на Будинку культури, універмазі «Мінськ», універсамі «Дніпро» та БПО «Люкс». Місто віддає ці дахи в оренду на 30 років.
Керівник кооперативу Андрій Зінченко вважає, що електростанція окупиться менше ніж за сім років. Наразі «зелений тариф» в Україні — один із найвищих у Європі.
Читайте також: На Одещині запускають нову вітрову станцію
5% доходу кооперативної СЕС отримуватиме місто. Ці кошти надходитимуть до міського фонду енергоефективності. Їх можна буде використовувати на енергоефективні заходи.
Що таке енергетичний кооператив?
Енергетичні кооперативи популярні в Німеччині та Австрії. Це об’єднання громадян, підприємств чи організацій, які реалізовують локальні проекти у сфері відновлювальної енергетики.
Найчастіше такі об’єднання спрямовують свої зусилля на децентралізоване, екологічне і незалежне від компаній та концернів виробництво енергії.
Існують різні моделі: від кооперативів громадян до комунальних кооперативів, учасниками яких є громади чи комунальні підприємства.
Коментарі