Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/CYX7lMunyx4?si=3Dpd8F9s9Bhn4GCASSSSSS

Суспільство

Власник скляного виробництва переобладнав цех та підтримує «холодноярівців» на війні (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб підтримати брата коханої, він спрямував власний бізнес на допомогу його бригаді, і за час повномасштабної війни передав броніки, дрони, приціли та автівки на суму понад 4 млн гривень!

Про Євгена Довгуна — співзасновника скляного виробництва та його креативність розповідає ШоТам.

«Найкраще після допомоги  це коли ти отримуєш повідомлення типу: “Жеко, ми твій цивільний дрон переробили під дрон-камікадзе і завалили ним російську РЛС”», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.

Коли брат його дружини пішов на фронт, він спрямував свій бізнес на допомогу війську. Брат загинув, але Євген не припиняє підтримувати його побратимів. Із 24 лютого він передав бригаді «Холодний яр» броню, дрони та автівки на 4 млн гривень.

Читайте також«Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу

Євген Довгун — співзасновник скляного виробництва ОКМЕ, і його мрією було склити VIP-котеджі. Разом з другом Євген почав розвивати підприємство незадовго до повномасштабної війни. Євген встиг попрацювати всього кілька місяців. Далі почалося повномасштабне вторгнення.

«Ми всі зібралися в батьківській хаті. Було таке відчуття… ніхто навіть присісти не міг. Оскільки батьківська хата розташована недалеко від аеропорту, то ми на власні очі бачили перші декілька прильотів», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.

Оговтавшись, Євген вирішив переобладнати цех під гуманітарний хаб. Перші посилки на фронт були для брата дружини Віталія, який служив у бригаді «Холодний яр». У вересні минулого року він загинув… Але його побратими продовжують боротьбу!

«Після того, як ми передали перший автомобіль, почалося і все інше. Це й шоломи, і приціли, автівки, турнікети й решта», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.

Євген з командою облаштували для холодноярівців кабінет стоматолога прямо на нулі! А влітку долучилися до ще однієї надважливої справи.

У 2022 році на День Незалежності окупанти обстріляли залізничну станцію в селищі Чаплине. Тоді ракетним ударом росіяни вбили 25 людей та пошкодили 32 будинки. Про масштаби трагедії Євген дізнався з перших вуст від друга, який мешкав у Чаплиному. Частину будинків взялася відновлювати «Укрзалізниця», а Євген взяв на себе ще дві хатини.

«В одному відновлювали дах та вікна, а в іншому, де проживала бабуся з малими дітьми, повилітали вікна. Ми все відновили впродовж тижня», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.

Потроху Євген крокує і до своєї «цивільної» мети: він вже засклив кілька котеджів!

«Ми нещодавно закінчили декілька об’єктів у Дніпропетровській області. Наче небагато, але на цей час цього достатньо, щоб зберегти робочі місця та зберегти нашу команду», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.

ОКМЕ продовжує допомагати армії: 20% доходів перераховує на потреби «Холодного яру».

«Шановний Довгун Євген Юрійович! Висловлюємо велику Вам подяку! Дякуємо Вам за технічну підтримку нашого підрозділу», — бійці 93 ОМБр «Холодний Яр».

Усе це запалює Євгена працювати далі та рухатися до своєї наступної мети:

«Хочеться взяти участь у відновленні нашої країни після нашої Перемоги», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ

Про 93 ОМБр «Холодний Яр»

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Із 2014 року підрозділи бригади брали участь у найзапекліших боях війни, включно з боями під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Пісках, на шахті Бутівці. З 2018 року бригада має найменування «Холодний Яр» — на честь історичної місцевості Наддніпрянської України, що уславилася своїми повстанцями.

Нагадаємо, Холодноярівці відремонтували трофейний БТР із корабельною гарматою «Босфор».

Також ми повідомляли, як бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили техніку ворога на Донеччині.

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: