Суспільство
Власник скляного виробництва переобладнав цех та підтримує «холодноярівців» на війні (ВІДЕО)
Щоб підтримати брата коханої, він спрямував власний бізнес на допомогу його бригаді, і за час повномасштабної війни передав броніки, дрони, приціли та автівки на суму понад 4 млн гривень!
Про Євгена Довгуна — співзасновника скляного виробництва та його креативність розповідає ШоТам.
«Найкраще після допомоги це коли ти отримуєш повідомлення типу: “Жеко, ми твій цивільний дрон переробили під дрон-камікадзе і завалили ним російську РЛС”», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Коли брат його дружини пішов на фронт, він спрямував свій бізнес на допомогу війську. Брат загинув, але Євген не припиняє підтримувати його побратимів. Із 24 лютого він передав бригаді «Холодний яр» броню, дрони та автівки на 4 млн гривень.
Читайте також: «Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу
Євген Довгун — співзасновник скляного виробництва ОКМЕ, і його мрією було склити VIP-котеджі. Разом з другом Євген почав розвивати підприємство незадовго до повномасштабної війни. Євген встиг попрацювати всього кілька місяців. Далі почалося повномасштабне вторгнення.
«Ми всі зібралися в батьківській хаті. Було таке відчуття… ніхто навіть присісти не міг. Оскільки батьківська хата розташована недалеко від аеропорту, то ми на власні очі бачили перші декілька прильотів», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Оговтавшись, Євген вирішив переобладнати цех під гуманітарний хаб. Перші посилки на фронт були для брата дружини Віталія, який служив у бригаді «Холодний яр». У вересні минулого року він загинув… Але його побратими продовжують боротьбу!
«Після того, як ми передали перший автомобіль, почалося і все інше. Це й шоломи, і приціли, автівки, турнікети й решта», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Євген з командою облаштували для холодноярівців кабінет стоматолога прямо на нулі! А влітку долучилися до ще однієї надважливої справи.
У 2022 році на День Незалежності окупанти обстріляли залізничну станцію в селищі Чаплине. Тоді ракетним ударом росіяни вбили 25 людей та пошкодили 32 будинки. Про масштаби трагедії Євген дізнався з перших вуст від друга, який мешкав у Чаплиному. Частину будинків взялася відновлювати «Укрзалізниця», а Євген взяв на себе ще дві хатини.
«В одному відновлювали дах та вікна, а в іншому, де проживала бабуся з малими дітьми, повилітали вікна. Ми все відновили впродовж тижня», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Потроху Євген крокує і до своєї «цивільної» мети: він вже засклив кілька котеджів!
«Ми нещодавно закінчили декілька об’єктів у Дніпропетровській області. Наче небагато, але на цей час цього достатньо, щоб зберегти робочі місця та зберегти нашу команду», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
ОКМЕ продовжує допомагати армії: 20% доходів перераховує на потреби «Холодного яру».
«Шановний Довгун Євген Юрійович! Висловлюємо велику Вам подяку! Дякуємо Вам за технічну підтримку нашого підрозділу», — бійці 93 ОМБр «Холодний Яр».
Усе це запалює Євгена працювати далі та рухатися до своєї наступної мети:
«Хочеться взяти участь у відновленні нашої країни після нашої Перемоги», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ
Про 93 ОМБр «Холодний Яр»
93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Із 2014 року підрозділи бригади брали участь у найзапекліших боях війни, включно з боями під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Пісках, на шахті Бутівці. З 2018 року бригада має найменування «Холодний Яр» — на честь історичної місцевості Наддніпрянської України, що уславилася своїми повстанцями.
Нагадаємо, Холодноярівці відремонтували трофейний БТР із корабельною гарматою «Босфор».
Також ми повідомляли, як бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили техніку ворога на Донеччині.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України