Суспільство
Власник скляного виробництва переобладнав цех та підтримує «холодноярівців» на війні (ВІДЕО)
Щоб підтримати брата коханої, він спрямував власний бізнес на допомогу його бригаді, і за час повномасштабної війни передав броніки, дрони, приціли та автівки на суму понад 4 млн гривень!
Про Євгена Довгуна — співзасновника скляного виробництва та його креативність розповідає ШоТам.
«Найкраще після допомоги це коли ти отримуєш повідомлення типу: “Жеко, ми твій цивільний дрон переробили під дрон-камікадзе і завалили ним російську РЛС”», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Коли брат його дружини пішов на фронт, він спрямував свій бізнес на допомогу війську. Брат загинув, але Євген не припиняє підтримувати його побратимів. Із 24 лютого він передав бригаді «Холодний яр» броню, дрони та автівки на 4 млн гривень.
Читайте також: «Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу
Євген Довгун — співзасновник скляного виробництва ОКМЕ, і його мрією було склити VIP-котеджі. Разом з другом Євген почав розвивати підприємство незадовго до повномасштабної війни. Євген встиг попрацювати всього кілька місяців. Далі почалося повномасштабне вторгнення.
«Ми всі зібралися в батьківській хаті. Було таке відчуття… ніхто навіть присісти не міг. Оскільки батьківська хата розташована недалеко від аеропорту, то ми на власні очі бачили перші декілька прильотів», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Оговтавшись, Євген вирішив переобладнати цех під гуманітарний хаб. Перші посилки на фронт були для брата дружини Віталія, який служив у бригаді «Холодний яр». У вересні минулого року він загинув… Але його побратими продовжують боротьбу!
«Після того, як ми передали перший автомобіль, почалося і все інше. Це й шоломи, і приціли, автівки, турнікети й решта», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Євген з командою облаштували для холодноярівців кабінет стоматолога прямо на нулі! А влітку долучилися до ще однієї надважливої справи.
У 2022 році на День Незалежності окупанти обстріляли залізничну станцію в селищі Чаплине. Тоді ракетним ударом росіяни вбили 25 людей та пошкодили 32 будинки. Про масштаби трагедії Євген дізнався з перших вуст від друга, який мешкав у Чаплиному. Частину будинків взялася відновлювати «Укрзалізниця», а Євген взяв на себе ще дві хатини.
«В одному відновлювали дах та вікна, а в іншому, де проживала бабуся з малими дітьми, повилітали вікна. Ми все відновили впродовж тижня», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
Потроху Євген крокує і до своєї «цивільної» мети: він вже засклив кілька котеджів!
«Ми нещодавно закінчили декілька об’єктів у Дніпропетровській області. Наче небагато, але на цей час цього достатньо, щоб зберегти робочі місця та зберегти нашу команду», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ.
ОКМЕ продовжує допомагати армії: 20% доходів перераховує на потреби «Холодного яру».
«Шановний Довгун Євген Юрійович! Висловлюємо велику Вам подяку! Дякуємо Вам за технічну підтримку нашого підрозділу», — бійці 93 ОМБр «Холодний Яр».
Усе це запалює Євгена працювати далі та рухатися до своєї наступної мети:
«Хочеться взяти участь у відновленні нашої країни після нашої Перемоги», — Євген Довгун, співзасновник виробництва ОКМЕ
Про 93 ОМБр «Холодний Яр»
93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Із 2014 року підрозділи бригади брали участь у найзапекліших боях війни, включно з боями під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Пісках, на шахті Бутівці. З 2018 року бригада має найменування «Холодний Яр» — на честь історичної місцевості Наддніпрянської України, що уславилася своїми повстанцями.
Нагадаємо, Холодноярівці відремонтували трофейний БТР із корабельною гарматою «Босфор».
Також ми повідомляли, як бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили техніку ворога на Донеччині.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі