

Військо
Військовому, який 67 діб боровся в оточенні росіян, присвоїли звання Героя України
Владислав Стоцький 67 днів воював в оточенні росіян. Боєць батальйону Нацгвардії «Свобода» зупиняв наступ ворога на Сіверськ. Захиснику присвоїли звання Героя України.
Про це написали на сайті Офісу Президента України.
Про оборону Сіверська
У листопаді минулого року український журналіст Юрій Бутусов випустив на своєму каналі відео «67 діб у оточенні: битва за опорний пункт «Пінчер»». У своєму матеріалі автор показав історію восьми бійців, які зупиняли наступ росіян на Сіверськ.
Героями для інтерв’ю стали лейтенант Нацгвардії Владислав Стоцький і командир батальйону «Свобода» Петро Кузик. Історію оборони Сіверська в оточенні переглянули понад півтора мільйона користувачів, після чого Бутусов додав у відео англомовну версію титрів.
Читайте також: У Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО)
Владислав Стоцький емоційно розповідав Бутусову про оборону позицій, боротьбу за життя, як сім бійців прорвалися з оточення. Пізніше Владислав дав інтерв’ю Громадському телебаченню, де також розповів про досвід боротьби в оточенні та поділився історіями з цивільного життя. Під час цієї розмови захиснику телефоном повідомили про те, що подали його кандидатуру на орден «Золота Зірка».
У фейсбуці Юрій Бутусов написав, що наразі старший лейтенант Нацгвардії продовжує захищати Сіверськ вже на новій позиції:
«Він не зламався після усіх випробувань, а навпаки, став значно потужніше, і зараз вже два тижні тримає нову позицію, на самому нулі, захищає Сіверськ. Знову ховається від дронів, виживає під обстрілами, захищається від газів, керує боєм та завжди готовий вступити у ближній бій».
Нагадуємо, що український військовий та скейтер став героєм проєкту від Міноборони Британії (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Владислава Стоцького
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.
Про це повідомили в Міноборони України.
Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.
Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.
Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми
Про співпрацю з Литвою
Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.
У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

Головне управління розвідки відкрило в Києві перший публічний центр рекрутингу. Він стане майданчиком для відбору кандидатів, які прагнуть приєднатися до лав воєнної розвідки.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.
У новому центрі проводитимуть співбесіди, базове тестування та надаватимуть консультації щодо умов і особливостей служби.
Кирило Буданов зазначив, що до лав ГУР потрапляє лише один кандидат зі ста:
«Ретельний добір та ставка на якість — цілеспрямована стратегія, що дозволила сформувати елітне військове середовище. Результат такого підходу — дев’ять затонулих кораблів та катерів чорноморського флоту рф, успішні рейди у ворожий тил та тисячі ліквідованих окупантів. Здатність адаптуватись, готовність до ризику та роботи на межі — риси, які шукає ГУР серед кандидатів».
Як вказує Буданов, новий центр — це частина стратегії ГУР щодо прозорої взаємодії із суспільством і залучення фахівців до захисту національної безпеки.
Читайте також: Воїни ГУР за кілька днів знищили у Криму низку систем ППО та гелікоптер (ВІДЕО)
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР МО