Військо
Військові на Запорізькому напрямку отримали шість пересувних банних комплексів (ФОТО)
Мобільні комплекси шістьом бригадам передала Запорізька ОВА. Їх оснастили душовими та пралками.
Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Оснащення банних комплексів
У кожному комплексі розмістили:
- шість душових;
- дві пральні машини з функцією сушіння одягу;
- бак на два кубометри води;
- батареї.
Підлогу, стіну та стелю зробили з термостійкого матеріалу, який зберігає тепло. Також у комплексі є централізоване водовідведення і котел на твердому паливі, який можна розігріти протягом трьох годин.
Читайте також: Сили оборони повторно вразили один із найбільших НПЗ в росії
«Гарячий душ, прання і сушіння одягу — звичні у цивільному житті речі, майже неможливі у польових умовах. Разом із громадами Запорізької області закриваємо в тому числі повсякденні потреби Сил оборони»‚ — написав Іван Федоров.
Нагадаємо, що військові на Харківщині отримали перші модульні кухні для фронту (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Івана Федорова
Військо
Завдяки ініціативі ZBROYARI: Manufacturing Freedom протягом 2024 року вдалося зібрати більше 1,5 мільярда доларів для української оборонної промисловості.
Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Про ініціативу
До проєкту доєдналися ЄС та дев’ять країн світу: Данія, Канада, Нідерланди, Литва, Велика Британія, Швеція, Норвегія, Ісландія, США. Держави виділяли власні бюджетні кошти або відсотки від заморожених російських активів. Більшу частину допомоги надали в останній квартал року.
Читайте також: у Києві презентували книгу про героїв Нацгвардії України.
Більше третини від загальної суми (понад 500 мільйонів доларів) виділило Королівство Данія. У «данській моделі» країна-партнер відшкодовує замовнику озброєння кошти за угодою між Міністерством оборони України та виконавцем.
Результати проєкту
Завдяки першій ініціативі профінансували виробництво 18 самохідних артилерійських установок «Богдана», які вже використовують на фронті. До кінця 2024 року виділили кошти на виробництво далекобійних дронів, артилерійських систем, систем ПТРК та ракет.
Інші країни також впроваджують цей підхід для фінансування українського оборонного сектору.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін подякував партнерам за підтримку та наголосив, що саме від фінансування залежить спроможність виробництва зброї, яке ми збільшуємо.
Нагадуємо, що модуль для планування місій із БпЛА відкрили для всіх користувачів DELTA.
Фото обкладинки: Unsplash
Військо
Відтепер усі користувачі бойової системи DELTA зможуть використовувати модуль Mission Control для планування місій із дронами. До цього з модулем працювали військові з понад 300 підрозділів.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Як працює Mission Control
З модулем військовослужбовці можуть:
- розподіляти зони відповідальності;
- планувати маршрути екіпажів;
- координувати завдання для БпЛА у реальному часі.
Mission Control збирає та аналізує дані після місій та зменшує ризики «дружнього вогню». У міністерстві вказують, що технологія дозволяє налагоджувати точнішу взаємодію між підрозділами.
Читайте також: В Україні створюють нову зимову форму для спецпризначенців: особливості одягу
Використання модуля у війську
«Mission Control є важливим кроком вперед у розвитку екосистеми DELTA та сучасних військових технологій. Цей модуль не лише забезпечує високий рівень цифровізації та підтримки прийняття рішень у складних бойових умовах, але й відкриває можливості для впровадження нових процесів управління в армії», — розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Модуль може взаємодіяти з іншими інструментами DELTA, зокрема з модулем ситуаційної обізнаності Monitor та платформою відеоаналізу поля бою Vezha. У відомстві повідомили, що завдяки Mission Control військові виконували 900 місій щодня, а за весь час — понад 200 тисяч.
Про систему DELTA
DELTA — це українська екосистема військових продуктів, яку використовують для ведення бойових дій. Система складається з мобільного застосунку, військового месенджера, безпечного стримінгу з поля бою, цифрової мапи, засобів планування роботи та інтеграції з іншими системами.
Раніше ми писали про те, як коти-побратими допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал Мінцифри
Військо
У складі 65-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України з’явилися нові незамінні члени підрозділу — «бойові котики». Пухнасті побратими допомагають військовим не лише своєю присутністю, а й практичною користю.
Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
Вартові та талісмани фронту
Коти ефективно виконують роль охоронців: вони захищають запаси від гризунів та стежать, щоб кабелі зв’язку залишалися неушкодженими. Окрім цього, їхня присутність надає бійцям емоційний комфорт і допомагає зберігати бойовий дух у суворих умовах війни.
Нагадаємо, що військові на Запорізькому напрямку отримали шість пересувних банних комплексів (ФОТО).
Нагадаємо, що Сили оборони повторно вразили один із найбільших НПЗ в росії.
Фото: фейсбук Генерального штабу ЗСУ.