Суспільство
Вірянка з Чорнобаївки знайшла втіху у рукоділлі після зради священника (ВІДЕО)
Церква у рідній Чорнобаївці була для Антоніни Белінської другим домом: вона допомагала збирати кошти на її спорудження, співала в хорі. Навіть 24 лютого передусім пішла до церкви.
Тож коли зрадник-священник пустив туди окупантів, її світ перевернувся…
Нині жінка живе на Рівненщині, серце вірянки допомагають загоїти добрі люди та улюблене заняття, розповідає ШоТам.
Вона співала в церковному хорі, а тепер плаче при згадці про церкву. Не може змиритися зі зрадою свого священника, який пустив до церкви окупантів.
Розраду знайшла в рукоділлі та поміж добрих людей
Антоніна Белінська приїхала у Радивилів із Чорнобаївки.
«У мене чоловік – АТОвець, син – військовий. І коли ми дізналися, почули, що над ними знущаються, забирають, і що знущаються над жінками військових, то ми прийняли рішення виїжджати», — розповідає Антоніна Белінська, рукодільниця з Чорнобаївки.
Разом з невісткою та онуками жінка евакуювалась на Рівненщину. Знову плете улюблені килимки, а ось до церкви поки не готова повернутися. Так її вразила зрада духовного наставника, який підтримав окупантів.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
«Він мені був, як батько. Я його дуже любила. Але так трапилось, що від любові до ненависті – один крок. Якось так. Він перейшов на сторону російських. Усе. А я за Україну», — каже Антоніна Белінська, рукодільниця з Чорнобаївки.
Зціленням для пораненої душі стали місцеві люди. Сусіди приносять Антоніні старі джинси й футболки. А вона плете із них свої улюблені килимочки.
Місцеві продавчині беруть на реалізацію килимки й іграшки
На виручені кошти купує продукти й пече смаколики для військових. На фірмові пиріжки та чай із чорнобривцями часто забігають і господарі будинку.
«Ми стали, можна сказати, як сім’я. Ми часто зустрічаємось, нас люблять тут. Завжди кличуть, дзвонять. Якщо щось смачненьке тьотя Тоня приготує, вона завжди дзвонить. Особливо, свої пиріжки. Ми збираємось і бігом сюди на пиріжки!», — каже Наталія Гладковська, віддала свій будинок у користування родині переселенців.
Сім’ї так потоваришували, що вже разом їздять по чорниці та гриби. Антоніна впевнена, що вже дуже скоро зможе віддячити новим друзям.
«Дуже вони нам подобаються, надіємося, що будемо і далі спілкуватись, кличемо їх до себе на море», — Антоніна Белінська, рукодільниця з Чорнобаївки.
Нагадаємо, волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей.
Також ШоТам розповідав, як троє друзів відкрили кав’ярню, щоб знайти загубленого кота.
Суспільство

Сили безпілотних систем оголосили набір до нового підрозділу «Гарпії», у якому операторками дронів будуть виключно жінки. Командиркою підрозділу стала Дарія з позивним «ДШК» — учасниця Революції Гідності та ветеранка кількох спецпідрозділів.
Про це повідомили в СБС.
«”Гарпії” — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи», — написали в СБС.
Підготовка складатиметься з 45 днів базового курсу, понад 30 днів фахового навчання та злагодження екіпажів. У підрозділі жінки зможуть стати операторками такої техніки:
- FPV-дронів;
- ударних безпілотників;
- важких бомберів;
- наземних роботизованих комплексів.
Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)
Наразі СБС формують команду мотивованих фахівчинь, готових до результативної роботи на передовій. До підрозділу також залучатимуть чоловіків, але саме жінки керуватимуть дронами.
Заповнити анкету на вступ можна за посиланням. У СБС додали, що також існує можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток.
Сили безпілотних систем оголошують набір у жіночий підрозділ безпілотних систем «Гарпії» «Гарпії» — це середовище для жінок, які прагнуть помститися ворогу, захистити своїх дітей, родини та державу, використовуючи безпілотні та роботизовані системи. Підрозділ залучає і чоловіків, але роль пілотів, що завдають фінального удару, виконуватимуть виключно жінки. Командирка підрозділу — Дарія на псевдо "ДШК". Активна учасниця Революції Гідності, з 2022 року виконувала бойові завдання у складі кількох спецпідрозділів. Що на тебе чекає? ✅ Професійна підготовка: 45 днів БЗВП, 30+ днів фахової підготовки, а також злагодження в екіпажі перед виконанням бойових завдань. ✅ Широкий вибір засобів: FPV-коптери, важкі бомбери, ударні БПЛА типу "крило", а також наземні роботизовані комплекси. ✅ Гідне грошове забезпечення та соціальні гарантії згідно з чинним законодавством. 🤝 Є можливість переведення чинних військовослужбовиць або мобілізації резервісток. ❗️Гарантуємо потрапляння до "Гарпій" на обрану посаду. Заповнити анкету на вступ: https://usforces.army 🇺🇦 СБС: на крок попереду
Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Середа, 2 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Суспільство

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».
Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».
Як пройшов стрим
На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.
Мета благодійної трансляції
Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.
Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.
Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)
Про «Підпільний Стендап»
«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:
- «Майже Інтелектуальне Шоу»;
- «Підпільні Розгони»;
- «Підпільний Кіноклуб»;
- «Підпільний подскаст» та інші.
Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»
Суспільство

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.
Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.
У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.
Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.


Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.
Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»