

Суспільство
Вінницька компанія робить макарони з виноградними кісточками та гарбузом
Вінницька компанія «Мак-Вар Екопродукт» виготовляє макарони зі жмихом виноградних кісточок, горіхів, висівками, житнім солодом, імбирем, базиліком та навіть гарбузом.
Про це пише newfood.media.
Зазначається, що макарони «Мак-Вар Екопродукт» – це єдині макарони, що визнані МОЗ України офіційно дієтичними.
Вони виготовляються за запатентованою технологією.
Продукція пройшла дослідження в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя, де вчені обґрунтували дієтичні та біологічні властивості макаронів вінницького виробництва.
Як почали виготовляти макарони?
Все почалося з міжнародної виставки у кінці 90-х, де глава та засновник компанії Олексій Вартаньян познайомився з італійським виробником макаронів. Саме тоді він дізнався про можливості виготовлення продукту з рослинними добавками.
Читайте також: Качова музика та вечори біля моря. Вісім фестивалів цього літа для справжніх музичних фанів
Перші свої макарони Вартаньян виготовив із висівками — якраз у них зберігаються всі поживні мікроелементи та вітаміни, тоді як у пшеничному борошні лишаються рафіновані крохмаль і білок.
Проте через непривабливий колір макаронів розпочати продажі було справою не із легких — споживачі звикли до яскраво-жовтих, ніби-то з яйцем (насправді з хімічним барвником).

Єдиним, хто згодився взяти макарони на прилавки на початку 2000-х, виявився магазин для діабетиків. Під потреби таких споживачів підлаштували рецептуру — пшеничне борошно замінили житнім, залишили висівки та додали сок топінамбуру, який завдяки інуліну знижує рівень цукру в крові.
Читайте також: Готуємо на карантині. 5 смачних та простих страв від українських шеф-кухарів
На те, щоб продукт завоював прихильність споживачів пішло цілих два роки. На перших порах весь прибуток ішов на розкрутку продукту.

Нині в асортименті компанії — ледь не сотня позицій. Окрім макаронів є дієтичні каші та рослинні суміші. Їх реалізують через потужні торгові мережі (переважно у місті Києві), інтернет-магазин та Facebook.

Окрім висівок у виробництві макаронів використовують жмих (макуху), що лишається після виготовлення олії, наприклад з льону чи виноградних кісточок.
Читайте також: Традиції знову в моді. Сім українських брендів, які потішать солом’яними капелюшками та сумками
Цей сухий залишок, багатий вітамінами та мінералами, висушують, мелють та додають до тіста.
Нагадаємо, у Мелітополі створили 330-кілограмову картину із черешень.
Як ми повідомляли раніше, у Миколаєві знімають перше в Україні реаліті-шоу про вітрильний туризм «Регата».
Усі фото: newfood.media.
Суспільство

З 10 квітня по 10 травня весь прибуток від продажів товарів Biosphere Corporation на ROZETKA спрямують на відбудову складів компанії, які росіяни зруйнували під час обстрілу Дніпра.
Про це повідомив співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін.
«Ми хочемо підтримати наших друзів із “Біосфери”. Український бізнес знає, як бути стійким і витривалим. Ми впевнені, що компанія відновиться та стане ще сильнішою. А ми — поруч, щоб допомогти», — зазначив Чечоткін.
Унаслідок прямого влучання ракети росіяни повністю знищили частину складів Biosphere Corporation у Дніпрі. Засновник Biosphere Corporation Андрій Здесенко повідомив, що під час цієї атаки загинув один працівник компанії.
Читайте також: «Це вже частина життя»: Олена Риж у «Збірному подкасті» про донати і дії, що під силу кожному
Biosphere Corporation — один із найбільших українських виробників товарів повсякденного вжитку: підгузків, вологих серветок, кухонних аксесуарів, фольги, пергаменту, засобів для прибирання тощо. Підтримати компанію на ROZETKA можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку французької художниці на підтримку військових (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Андрія Здесенка
Суспільство

У селищі Брюховичі Львівської області створять найбільший реабілітаційний центр у межах екосистеми UNBROKEN Ukraine. Його облаштують на базі Центру медичної реабілітації, який уже почали реконструювати.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
На базі центру будівельники зведуть нові корпуси, а старі приміщення модернізують. Після завершення робіт площа центру зросте з понад 5 тисяч м² до більш ніж 9 тисяч м².
В оновленому центрі облаштують понад 100 ліжкомісць, що дозволить ефективно обслуговувати пацієнтів, які пройшли найважчу фазу реабілітації в UNBROKEN.
Читайте також: «Це вражає»: принц Гаррі вперше відвідав Україну та провів день із ветеранами (ВІДЕО)
Проєкт реалізовують за підтримки міжнародних партнерів:
- уряд Литовської Республіки інвестує 5,6 мільйона євро;
- Товариство Червоного Хреста України — 2,5 мільйона євро;
- GIZ забезпечить закупівлю сучасного реабілітаційного обладнання на 2,5 мільйона євро.
Завершити реконструкцію планують у листопаді цього року.


Нагадаємо, що мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UNBROKEN Ukraine
Суспільство

25 квітня у просторі M82 в Києві відкриють інтерактивну виставку «Третє дихання» — проєкт, що поєднає мистецтво, психологію та благодійність. Половину коштів з квитків організатори перекажуть центру Superhumans, а після завершення виставки експонати передадуть реабілітаційним і психологічним центрам.
Про це повідомили організатори.
Що буде на виставці
Проєкт втілює Mastercard у співпраці з психологами зі світовим ім’ям, митцями та експертами. Кураторкою виставки виступила українська психологиня Світлана Ройз, яка розробила концепцію емоційної подорожі крізь сім тематичних зон.
Загалом організатори підготували понад 50 інсталяцій та інтерактивів, які допоможуть краще зрозуміти свої емоції та навчитися взаємодіяти з ними. Виставку поділили на такі зони:
- «Знайомство з емоціями» — відвідувачі познайомляться з дослідниками емоцій та зможуть розпізнати базові емоції через образи актора Олександра Рудинського;
- «Слухай своє серце» — зона, де відвідувачі дізнаються, як серце стало символом емоцій, та почують історії тих, хто дослухався до свого серця;
- «Дитяча радість» — можна змайструвати халабуду, розмалювати стіни та пострибати в резиночку разом із Ярославою Магучіх;
- «Дай собі спокій» — віртуальна риболовля з блогером Михайлом Лебігою;
- «Випусти пару» — дослідження української лайки з акторкою Марією Рудинською та можливість погарчати, як лев, з Валентином Міхієнком;
- «Надія є» — VR-досвіди польоту в космос та сходження на Еверест і Говерлу;
- «Третє дихання» — завершення виставки співом разом із Jerry Heil.
Також під час виставки ROZETKA відкриє благодійну крамницю з антистресовими товарами та книжками, а компанія Uklon організує «поїздкотерапію» зі стендап-коміком Василем Байдаком.
Читайте також: У Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу
Деталі проведення виставки
Виставка працюватиме з 25 квітня (початок роботи о 17:00) до 1 червня 2025 року за адресою: простір M82, вулиця Межигірська, 82.
Графік роботи:
- вівторок, середа, четвер, неділя: з 11:00 до 20:00;
- п’ятниця та субота: з 10:00 до 21:00;
- понеділок — вихідний.
Придбати квитки можна у касах на локації або онлайн на сайті Concert.ua.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку французької художниці на підтримку військових (ФОТО).
Фото обкладинки: колаж ШоТам