Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Традиції знову в моді. Сім українських брендів, які потішать солом’яними капелюшками та сумками

Опубліковано

І хоча на вулиці ще прохолодно, справжнє літо обіцяє незабаром вже постукати у наші домівки. Чимало українських брендів цього сезону знову роблять акцент на традиції наших пращурів — солом’яні капелюхи та сумки. Це не лише стильно, але й практично, адже такі аксесуари точно не доведеться викинути після першого ж прання. Пропонуємо сім виробників, які цього літа потішать вас неймовірними головними уборами та сумками з соломи.

Капелюхи та сумки з очерету від Knitlab

Український бренд Knitlab створює не лише теплий одяг з італійської бавовни, меріноса й ангори. В магазині можна знайти й кофтинки, кардигани та головні убори. Однією з родзинок бренду є аксесуари, зроблені з соломи. У 2019 році бренд додав три моделі солом’яних капелюхів — з рафії та водоростей.

Серед новинок на цьогорічне літо Knitlab пропонує капелюх зі 100% українського очерету, сплетеного повністю вручну. До кожної моделі головного убору можна обрати одну з двох мотузок — зелену або чорну зі шкіряною лейбою. Також за додаткову плату можна замовити з двома мотузками. А місяцем раніше бренд потішив своїх покупців новою моделлю сумки з очерету у формі трапеції зі шкіряними або звичайними ручками. Аксесуар защіпається на замок, всередині є одне відділення з кишенькою для дрібниць.

Ціни: від 1890 грн

Де придбати: Instagram

Солома у поєднанні з льоном від Shmelevsky

Український бренд капелюхів ручної роботи представив літню колекцію солом’яних капелюхів різних форм. Усі моделі створюють із натуральної соломи. Головні убори мають плавні асиметричні форми. Усі вони декоровані лляними стрічками, головна особливість яких — вузлові стежки, вишиті вручну колоніальним вузлом. 

Shmelevsky — український бренд капелюхів ручної роботи. Відмінною рисою своєї продукції виробник називає нестандартні форми та сучасний дизайн. Кожну модель вони створюють вручну, а весь процес — від народження ескізів до готового продукту — виконує сам дизайнер, поєднуючи традиції європейської та американської техніки створення капелюхів.

Ціни: 3900 грн

Де придбати: сайт, Instagram

Вироби з домашньої соломи від Олексія Пшеничнюка

Солом’яні вінки та капелюхи ручної роботи пропонує й житомирський майстер Олексій Пшеничнюк. Матеріал для них він вирощує сам, аби солома для роботи завжди була під рукою. Для роботи бере жито, пшеницю, овес та ячмінь. Солому він завчасно готує: у червні збирає колоски, сушить, білить на сонці. Окрім головних уборів, створює обереги, іграшки та речі домашнього вжитку.

З дитинства Олексій цікавився релігійними віруваннями, звичаями та обрядами українського народу. В його сім’ї активно прищеплювали любов до ручної праці й обрядовості. Свій перший солом’яний виріб він зробив у 2006 році. Відтоді хобі переросло у ремесло для всієї родини. Дружина майстра теж плете, а діти зі своїми роботами займають призові місця на конкурсах. Сам Олексій сплів вже тисячі виробів із соломи.

Ціни: від 500 грн

Де придбати: Facebook

Читайте також: Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Відродження традицій у колекції Ruslan Baginskiy

Український бренд головних уборів Ruslan Baginskiy на початку осені минулого року показав другу колекцію TSVYT. Руслан Багінський назвав її культурним експериментом, під час якого були відроджені й відновлені вже забуті технології виробництва. До колекції ввійшли сім виробів, кожен із яких відсилає до певного моменту в українській культурі. Серед них — плетена солом’яна маска як переосмислення культурних кодів на рубежі XIX і XX століть.

Руслан Багінський — 30-річний дизайнер родом зі Львова, який створює стильні капелюхи й продає їх по всьому світу. Його вироби носять відомі співачки, актриси та моделі. Багінський живе і розвиває свій бренд у Києві. Дизайнер каже, що його завжди надихала енергія локальних майстерень, де поколіннями зберігають знання про старовинні техніки. Мовляв, у світі високих швидкостей їм майже немає місця, тож хочеться зберегти цю спадщину.

Ціни: від 6200 грн

Де придбати: сайт, Instagram

Еспанський очерет у поєднанні зі шкірою від Di Togs Studio

Український бренд Di Togs Studio має у своєму асортименті сумки не лише зі шкіри та фетру, але й вироби з соломи. Виробник каже, що попит на них великий навіть не в сезон. Бренд завойовує масу жінок-прихильниць завдяки любові до літнього стилю, встановленому в міському повсякденному житті.

Серед солом’яних красенів покупцям пропонують капелюшки канотьє із рафії або ротанґу (еспанський очерет). Сумки з соломи є як маленькі, так і середні, на довгому шкіряному ремінці з підкладкою в улюбленому кольорі.

Ціни: від 650 грн

Де придбати: Instagram, Facebook

Клош, одрі та федора від майстерні «Капелюх»

Солом’яні жіночі головні убори на будь-який смак пропонує і творча майстерня «Капелюх». Вузькі та широкі поля, зі світлої та темної пшениці або рафії. Тут кожен охочий точно знайде щось цікаве для себе. Дивує також різноманітність форм. Можна обрати собі не лише поширене канотьє, а й клош, одрі, федору або козирок.

Бренд заснували у Києві у 2003 році. Спеціалізується майстерня на розробці та пошитті кепок, картузів та капелюхів різних форм, фасонів та стилів. Творці марки вважають, що жінка прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, як буде виглядати готовий капелюшок на покупцях, чи комфортно буде його носити. Творча майстерня пропонує по-новому дивитися на створення щоденного образу. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.

Ціни: від 350 грн

Де придбати: сайт, Instagram, Facebook

Знайдіть особливий капелюшок у «Шапельє»

Дизайн-студія виготовляє чоловічі та жіночі капелюшки з фетру, соломи, шкіри та інших матеріалів. Серед моделей із соломи — канотьє, чикаго, порк-пай, ніколь, корель, жокей, скаго та х’юго. Різноманіття кольорів та декорованих стрічок дозволяють обрати для себе ідеальний капелюшок. А для людей, які шукають індивідуальності та ексклюзивності будь-де, виробник завжди має в запасі особливі моделі, що не входять до стандартного каталогу.

«Шапельє» створює головні убори з 2005 року. У них є капелюхи та кепки на кожен день та для особливих подій. Крім того, бренд адаптує до буденності капелюхи, про які клієнти могли ніколи не чути чи навіть не наважилися б одягти. Головна ідея бренду — зробити зручний, стильний та доречний аксесуар. Їхні вироби «знімалися» у багатьох фільмах та кліпах. Творці бренду намагаються довести: капелюхи потрібні, як би хто не переконував у протилежному.

Ціни: від 400 грн

Де придбати: сайт, Instagram, Facebook

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

Суспільство

Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1910-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На фотографії зображені дві українки з Бахмута, що на Донеччині.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

фото: викладено Володимиром Славінським

Історія світлини

За словами історика, дві милі дівчини у національних строях звиклі до знимки. Та, що ліворуч із опущеною донизу рукою – дещо скромніша за свою подругу (це видно з виразу її обличчя і постави в цілому). А, от та, що праворуч – яка стоїть із хвацько покладеною на бік рукою та ще й зі сповненим власної гідності виразом на обличчі, певно більш вперта чи може навіть затята і явно знає собі ціну.

Це фото було зроблене у 1913 році і виставлене сьогодні на сторінці Костя Кутвіцький.

“Жодна з цих дівчат ще не знає, що через рік – у 1914 році, мирне і розмірене їхнє життя враз переміниться і то – назавжди”, – підмічає історик.

Читати також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Акценти фотографії

Історик радить придивитися уважніше до їхніх строїв: на обох дівчатах – просто розкішні вишиванки, на їхніх шиях – разки коралів, які дуже пасують під їх волосся, яке укладене в акуратні зачіски. І ще одне (доволі несподівано): у поясі їхні талії перехоплені шкіряними і доволі широкими, майже чоловічого ґатунку, пасками із великими ажурними пряжками спереду.

“Можливо, ми роздивляємося на цій знимці двох близьких подруг які, біжучи тоді десь у своїх справах, заскочили на мить до бахмутського фотоательє, щоби зробити собі на пам’ять світлину”, – розповідає Микола Бандрівський.

Нагадаємо, що Balbek Bureau розширює мапу відбудови сіл: Миколаївщина та Запоріжжя тепер у списку онлайн-конструктора.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: викладено Володимиром Славінським

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення