Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Традиції знову в моді. Сім українських брендів, які потішать солом’яними капелюшками та сумками

Опубліковано

І хоча на вулиці ще прохолодно, справжнє літо обіцяє незабаром вже постукати у наші домівки. Чимало українських брендів цього сезону знову роблять акцент на традиції наших пращурів — солом’яні капелюхи та сумки. Це не лише стильно, але й практично, адже такі аксесуари точно не доведеться викинути після першого ж прання. Пропонуємо сім виробників, які цього літа потішать вас неймовірними головними уборами та сумками з соломи.

Капелюхи та сумки з очерету від Knitlab

Український бренд Knitlab створює не лише теплий одяг з італійської бавовни, меріноса й ангори. В магазині можна знайти й кофтинки, кардигани та головні убори. Однією з родзинок бренду є аксесуари, зроблені з соломи. У 2019 році бренд додав три моделі солом’яних капелюхів — з рафії та водоростей.

Серед новинок на цьогорічне літо Knitlab пропонує капелюх зі 100% українського очерету, сплетеного повністю вручну. До кожної моделі головного убору можна обрати одну з двох мотузок — зелену або чорну зі шкіряною лейбою. Також за додаткову плату можна замовити з двома мотузками. А місяцем раніше бренд потішив своїх покупців новою моделлю сумки з очерету у формі трапеції зі шкіряними або звичайними ручками. Аксесуар защіпається на замок, всередині є одне відділення з кишенькою для дрібниць.

Ціни: від 1890 грн

Де придбати: Instagram

Солома у поєднанні з льоном від Shmelevsky

Український бренд капелюхів ручної роботи представив літню колекцію солом’яних капелюхів різних форм. Усі моделі створюють із натуральної соломи. Головні убори мають плавні асиметричні форми. Усі вони декоровані лляними стрічками, головна особливість яких — вузлові стежки, вишиті вручну колоніальним вузлом. 

Shmelevsky — український бренд капелюхів ручної роботи. Відмінною рисою своєї продукції виробник називає нестандартні форми та сучасний дизайн. Кожну модель вони створюють вручну, а весь процес — від народження ескізів до готового продукту — виконує сам дизайнер, поєднуючи традиції європейської та американської техніки створення капелюхів.

Ціни: 3900 грн

Де придбати: сайт, Instagram

Вироби з домашньої соломи від Олексія Пшеничнюка

Солом’яні вінки та капелюхи ручної роботи пропонує й житомирський майстер Олексій Пшеничнюк. Матеріал для них він вирощує сам, аби солома для роботи завжди була під рукою. Для роботи бере жито, пшеницю, овес та ячмінь. Солому він завчасно готує: у червні збирає колоски, сушить, білить на сонці. Окрім головних уборів, створює обереги, іграшки та речі домашнього вжитку.

З дитинства Олексій цікавився релігійними віруваннями, звичаями та обрядами українського народу. В його сім’ї активно прищеплювали любов до ручної праці й обрядовості. Свій перший солом’яний виріб він зробив у 2006 році. Відтоді хобі переросло у ремесло для всієї родини. Дружина майстра теж плете, а діти зі своїми роботами займають призові місця на конкурсах. Сам Олексій сплів вже тисячі виробів із соломи.

Ціни: від 500 грн

Де придбати: Facebook

Читайте також: Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Відродження традицій у колекції Ruslan Baginskiy

Український бренд головних уборів Ruslan Baginskiy на початку осені минулого року показав другу колекцію TSVYT. Руслан Багінський назвав її культурним експериментом, під час якого були відроджені й відновлені вже забуті технології виробництва. До колекції ввійшли сім виробів, кожен із яких відсилає до певного моменту в українській культурі. Серед них — плетена солом’яна маска як переосмислення культурних кодів на рубежі XIX і XX століть.

Руслан Багінський — 30-річний дизайнер родом зі Львова, який створює стильні капелюхи й продає їх по всьому світу. Його вироби носять відомі співачки, актриси та моделі. Багінський живе і розвиває свій бренд у Києві. Дизайнер каже, що його завжди надихала енергія локальних майстерень, де поколіннями зберігають знання про старовинні техніки. Мовляв, у світі високих швидкостей їм майже немає місця, тож хочеться зберегти цю спадщину.

Ціни: від 6200 грн

Де придбати: сайт, Instagram

Еспанський очерет у поєднанні зі шкірою від Di Togs Studio

Український бренд Di Togs Studio має у своєму асортименті сумки не лише зі шкіри та фетру, але й вироби з соломи. Виробник каже, що попит на них великий навіть не в сезон. Бренд завойовує масу жінок-прихильниць завдяки любові до літнього стилю, встановленому в міському повсякденному житті.

Серед солом’яних красенів покупцям пропонують капелюшки канотьє із рафії або ротанґу (еспанський очерет). Сумки з соломи є як маленькі, так і середні, на довгому шкіряному ремінці з підкладкою в улюбленому кольорі.

Ціни: від 650 грн

Де придбати: Instagram, Facebook

Клош, одрі та федора від майстерні «Капелюх»

Солом’яні жіночі головні убори на будь-який смак пропонує і творча майстерня «Капелюх». Вузькі та широкі поля, зі світлої та темної пшениці або рафії. Тут кожен охочий точно знайде щось цікаве для себе. Дивує також різноманітність форм. Можна обрати собі не лише поширене канотьє, а й клош, одрі, федору або козирок.

Бренд заснували у Києві у 2003 році. Спеціалізується майстерня на розробці та пошитті кепок, картузів та капелюхів різних форм, фасонів та стилів. Творці марки вважають, що жінка прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, як буде виглядати готовий капелюшок на покупцях, чи комфортно буде його носити. Творча майстерня пропонує по-новому дивитися на створення щоденного образу. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.

Ціни: від 350 грн

Де придбати: сайт, Instagram, Facebook

Знайдіть особливий капелюшок у «Шапельє»

Дизайн-студія виготовляє чоловічі та жіночі капелюшки з фетру, соломи, шкіри та інших матеріалів. Серед моделей із соломи — канотьє, чикаго, порк-пай, ніколь, корель, жокей, скаго та х’юго. Різноманіття кольорів та декорованих стрічок дозволяють обрати для себе ідеальний капелюшок. А для людей, які шукають індивідуальності та ексклюзивності будь-де, виробник завжди має в запасі особливі моделі, що не входять до стандартного каталогу.

«Шапельє» створює головні убори з 2005 року. У них є капелюхи та кепки на кожен день та для особливих подій. Крім того, бренд адаптує до буденності капелюхи, про які клієнти могли ніколи не чути чи навіть не наважилися б одягти. Головна ідея бренду — зробити зручний, стильний та доречний аксесуар. Їхні вироби «знімалися» у багатьох фільмах та кліпах. Творці бренду намагаються довести: капелюхи потрібні, як би хто не переконував у протилежному.

Ціни: від 400 грн

Де придбати: сайт, Instagram, Facebook

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі