Суспільство
Відновлював мости, а тепер захищає країну (ВІДЕО)
Опубліковано
1 місяць тому
На початку повномасштабної війни Микола відновлював розбиті росіянами мости на Київщині. Ці мости продовжують стояти й сьогодні, а Микола долучився до війська.
«Під час однієї з робочих поїздок нас зустріли представники військкомату й вручили повістки. Я не став відмовлятися, прибув до військкомату, і мене направили до лав. Національної гвардії України, у волинський підрозділ.»
За роки роботи Микола брав участь у будівництві численних мостів і доріг України. Разом з командою Микола доєднався до ремонту вщент розбитих мостів у Київській області.
«Було страшно мені, було страшно моїй родині, Але цей страх не переміг почуття обов’язку та почуття відповідальності за свою країну.»
Микола пройшов теоретичну та практичну підготовку й уже доєднався до лав НГУ. Тепер його мета — повернутися до цивільного життя з Перемогою та відбудовувати Україну.
«Тримаємося — ми сильні. Ми зможемо й ми переможемо.»
Вам може сподобатися
-
На Миколаївщині відбудують школу коштом Литви та міжнародних партнерів
-
В Україні для воїнів і їхніх коханих створили карткову гру «Світи»: як вона працює
-
Міноборони презентувало нову модель харчування українського війська
-
На Миколаївщині відновлять школу, зруйновану російським авіаударом
-
Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових
-
Укрзалізниця оформила 55 тисяч квитків для військових за літо: як працює сервіс онлайн-бронювання
Суспільство
Опубліковано
1 годину тому11.09.2024
Минулого тижня на Венеціанському кінофестивалі показали пропагандистський російський фільм, який виправдовує злочини росіян та присутність їхньої армії в Україні. Його планували поширювати на інших міжнародних фестивалях, але у справу втрутилися українці. Вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі.
Українська кіноспільнота першою відреагувала на показ, надала події розголосу та створила відповідну петицію про заборону майбутніх показів російської стрічки за кордоном.
Фото: ШоТам
До справи долучився генеральний консул України в Торонто, Міністерство закордонних справ України та Верховна Рада, яка звернулася до колег з Парламенту Канади із закликом не допустити поширення пропаганди. А також обурені українці, які залишили на сторінках фестивалів тисячі коментарів.
Читайте також: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати
Фото: ШоТам
А вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі. І вже отримали перший результат — канадська організація, яка фінансувала створення російського фільму, більше не буде підтримувати та транслювати фільм. Відповідна заява з’явилася на сторінці організації TVO.
Нагадаємо, на Google Arts & Culture анонсували новий розділ проєкту «Україна поруч».
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому11.09.2024
Хустка з піснями Івасюка чи футболка з цитатою Шевченка? ШоТам зібрав 7 брендів одягу й аксесуарів, які допомагають більше дізнатися про відомих українців.
byMe
Бренд одягу byMe створило в Києві подружжя Аліни та Дмитра Сердюків понад вісім років тому.
«byMe — не лише виробник жіночого одягу, але й рушій культури, осередок нового погляду на вже знайоме чи давно забуте», — йдеться на сайті бренду.
Задля створення одягу бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу. Перша колекція, яку повʼязали з українським мистецтвом, називалася «Хто ми є?» — її бренд присвятив Шевченку та створив у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка.
А от одна з колекцій хусток бренду називається «Березіль», адже присвячена театру Леся Курбаса. Її запустили в співпраці з проєктом «Open Kurbas: цифрова колекція», який надав доступ до матеріалів.
Нову осінню колекцію бренду, присвячену Лесі Українці, створили за підтримки Музею видатних діячів української культури. Бренд зробив акцент на комірцях, адже поетеса любила доповнювати ними свої щоденні образи.
Де купити: сайт
Вартість: одяг з колекції «Леся Українка» — від 1190 гривень
Мерч від «Локальної історії»
Медіа «Локальна історія» створило власний мерч — футболки та худі на історичну тему. Зокрема, на футболках можна побачити зображення Степана Бандеру в горах, відтворене зі справжньої світлини, адже той дійсно любив походи в гори й активний відпочинок.
Також є кілька варіантів, присвячених Русі, — наприклад, футболка «Іду на Ви» є присвятою героїчним походам руського князя Святослава, що попереджав своїх ворогів про початок воєнних дії цим легендарним висловом.
Де купити: сайт
Вартість: від 550 гривень
Nesamovyto
Nesamovyto — український бренд одягу та аксесуарів, який поєднує повсякденні речі з мистецтвом. Одну з найбільших колекцій «Несамовиті обличчя» бренд створив у співпраці з ілюстраторкою Марією Оз — це чотири шовкові хустки: «Леонтович», «Курбас», «Плитка-Горицвіт» та «Крушельницька», а також їхні утеплені варіанти, які візуально розповідають про цих постатей.
Наприклад, на хустку, присвячену Леонтовичу, нанесли такі сенси: нотний стан, який символізує його діяльність; різдвяну зірку, адже Леонтович написав відомого «Щедрика»; голуба — символа миру та свободи, якому присвячена композиція «Ой у саду голуби гудуть».
Також у бренду є окремі хустки, пов’язані з мистецтвом, як-от весняна «Я піду в далекі гори», присвячена творчості Володимира Івасюка.
Де купити: сайт
Вартість: хустки — від 2 800 гривень
Marmur
«Твій культурний одяг!» — так описує себе бренд одягу з цитатами українських класиків, який робить «літературу видимою».
Зокрема, бренд пропонує футболки з висловами Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Івана Багряного, Лесі Українки та Григорія Сковороди, а також худі зі словами Івана Франка.
«Я був поза політикою до 17 років, а потім якось почав диивитись на цей світ з-під окулярів українця під проводом Бандери. Зняв рожеві окуляри малоросійства і почав пірнати в українську культуру. У 2019 році започаткував культурний проєкт Marmur, крамницю Marmurstore і перейшов остаточно на спілкування українською», — розповідає засновник бренду Роман Алімаскін у своїх соцмережах.
Де купити: Інстаграм
Вартість: від 550 гривень
«Авіація Галичини»
«Ми — це український бренд одягу, натхненний новою українською армією. Армією, яку ми мали колись і знову маємо зараз через потребу захищати свої кордони», — пишуть на сайті бренду.
Більшість одягу бренду присвячена бригадам цивільної та військової авіації. Також серед колекцій є серія футболок, худі та поло «Ігор Сікорський», що вшановує українського винахідника.
Інша колекція «Індіанець» присвячена українському пілоту Івану Даценку, який став вождем індіанського племені ірокезів, хоча всі вважали його загиблим у роки Другої світової війни.
Де купити: сайт
Вартість: одяг для дітей — від 500 гривень, для дорослих — від 850 гривень
Literaturniy store
Це літературно-просвітницька онлайн-крамничка одягу й аксесуарів, де можна не лише купити вбрання із зображеннями українських класиків, але й більше дізнатися про них.
«Щоб не плакать, я сміялась» Лесі Українки, «Цілую з першого рядка, бо до останнього не втерплю — дуже скучив» Василя Симоненка чи «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» Тараса Шевченка — ці та інші футболки з цитатами видатних українських постатей в історії можна придбати в Literaturniy store.
Де купити: інстаграм
Вартість: від 770 гривень
Luckyhumanoid
Український бренд повсякденного одягу випустив футболку «Розстріляне відродження» про дев’ятьох українських митців, яких знищила радянська влада у 30-х роках XX століття.
«”Розстріляне відродження” — це громада, в яку об’єднано понад 260 тисяч митців, закатованих більшовицьким тоталітарним режимом. Тоді було знищено 80% української творчої інтелігенції. Ми згадали лише маленьку частину, та наш обов’язок — пам’ятати кожного!» — зазначає бренд в описі до футболки.
Де купити: сайт
Вартість: 1100 гривень
Усі фото в статті — із сайтів та соцмереж брендів.
Читайте також: Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому11.09.2024
Місія МВФ узгодила виділення Україні траншу у 1,1 млрд дол. Серед подальших умов – боротьба із ухилянням від сплати податків, відновлення діяльності незалежної наглядової ради «Укренерго» та аудит НАБУ
Про це повідомляє пресслужба МВФ.
Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), які працювали в Києві з 4 вересня, погодили позитивний перегляд чотирирічної програми для України та виділення нового траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів.
Керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Україна виконала всі умови для цього перегляду.
Щодо підвищення податків, МВФ не встановлював конкретних вимог, але рекомендував Україні вживати заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків і тіньовою економікою.
Читайте також: Вцілілі квартири на Сирці підключать до комунікацій: компенсація на ремонт
Також МВФ закликав реформувати митницю, зокрема надати Міністерству фінансів більший контроль і забезпечити прозорий вибір керівників митниці.
Серед найближчих завдань – створення Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати, проведення аудиту НАБУ та відновлення наглядової ради «Укренерго» до кінця грудня.
Нагадаємо, Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи.
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
РЕКЛАМА:
Коментарі