

Суспільство
Відкрили рух на лівобережній розвʼязці Дарницького мосту у Києві
У Києві відкрили рух на лівобережній розвʼязці Дарницького мосту.
Про це повідомив у фейсбуці український підприємець і засновник «Автостради» Максим Шкіль.
Він наголосив, що понад 15 років міст був у недобудованому стані.
Відсутність усього комплексу розв’язок призвела до того, що транспорт не міг використовувати Дарницький міст, як це передбачено проектом. Тому виник дисбаланс транспортних потоків: сусідні мости – Південний і міст імені Патона – були перевантажені, тоді як Дарницький має суттєвий резерв пропускної здатності.
Проблема проїзду на Лівий берег набула більшого масштабу після початку повномасштабного вторгнення, коли рух через Південний міст було обмежено.
Читайте також: Місяць – і на місці руїн з’являється нове житло, або Як я створила компанію з виробництва модульних будинків
Повномасштабне вторгнення внесло корективи у графіки будівництва, але вже у травні 2022 року будівельники відновили весь масштаб робіт, щоб пришвидшити відкриття і мінімізувати незручності для водіїв — роботи виконували цілодобово.
«Будівництво має особливе значення для столиці. Це перший приклад реалізації великого будівельного проєкту», — відзначив Шкіль.
Що зробили?
Відомо, що побудовано два з’їзди: у бік мосту Патона довжиною 280 м та у бік проспекту Бажана довжиною 830 м.
Також було укладено 8740 кв. м асфальтобетонного покриття і встановлено бар’єри та поруччя, облаштовано систему освітлення.

Про міст
Дарницький автомобільно-залізничний мостовий перехід почали будувати 2004 року. Влітку 2010 року ним було відкрито рух поїздів, а у грудні – для автомобілів з лівого на правий берег.
Дарницький міст був одним із найменш завантажених у Києві. З 2017 року завантаженість Дарницького мосту сягала лише 80%. Інші столичні мости у середньому завантажені транспортом на 130%.
Причиною малої завантаженості були недобудовані з’їзди та заїзди на Дніпровську набережну. У жовтні 2021 проєкт вирішити добудувати. У листопаді 2021 стартувало будівництво, яке планували завершити до кінця 2022 року. Однак цього не сталося через російсько-українську війну.
Нагадаємо, на початку червня 2023 року ми повідомляли, що під час будівництва Дарницького мосту у Києві дорожники вклали перший гусасфальт та почали монтувати гідроізоляцію.
Фото: facebook.com/shkil.maksim.
Суспільство

На ютуб-каналі «Бробакс» 6 квітня вийде третій сезон анімаційного серіалу «Тото» від «Суспільного Мовлення». У новому сезоні собачка Тото вчитиметься мріяти, відпочивати, підтримувати інших та берегти природу.
Про це повідомило «Суспільне».
«Якщо в другому сезоні “Тото” увага зосереджувалася на безпеці дітей та поясненні нових, складних емоцій, то у новому сезоні — більше досліджуємо світ уяви та перших відкриттів. Також багато уваги приділено розвитку емоційного інтелекту та прийняттю: як діяти, якщо загубився в лісі; що робити, коли лякає гроза; як підтримати друзів, коли їм сумно; як подружитися з новенькою в садочку?» — зазначила керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення «Суспільного» Юлія Дичук.
Нові серії мультика виходитимуть щонеділі на ютуб-каналі «Бробакс». Режисером проєкту став Олег Маламуж, а сценаристкою й продюсеркою Ірина Маламуж. На замовлення «Суспільного» мультик створили фахівці ТОВ «САН СТОРІЗ».
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Ірина Маламуж поділилася своїми враженнями від нового сезону:
«Цей сезон вийшов легким та веселим. Я б сказала, терапевтичним. Він про мрії та емоції, про різноманіття і взаємопідтримку, про природу і відпочинок. І, звісно, в ньому багато гри, запальних пісеньок та сміху. Бо це ж Тото! Думаю, що за цією групкою кумедних звірят цікаво спостерігати, то ж дуже тішуся можливості представити новий сезон. “Тото” працює наче потужна батарейка, яка заряджає гарним настроєм як дітей, так і батьків».
Продовження мультсеріалу створили завдяки проєкту «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України», який реалізує DW Akademie у співпраці з Львівським медіафорумом та «Суспільним» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Нагадаємо, що в Україні запускають освітню платформу FUTURES з програмами для молоді.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Бробакс»
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery