Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Навчання стало першим кроком до мрії: підприємиця відкрила вегетаріанське арт-кафе в Луцьку

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Ашока, вона ж Анна Боброва — засновниця вегетаріанського арт-кафе «Твоя мантра», розташованого в центрі Луцька. Жінка відкрила цей заклад уже під час повномасштабної війни, адже вирішила більше не відкладати свої мрії на потім. 

«Тут ви відчуєте атмосферу затишку, любові, побачите глибоку східну культуру та навіть зможете відчути “дзен”», — каже Анна про свій бізнес. 

Розібратися з тим, що потрібно для розвитку власної справи, допомогло навчання у новому сезоні візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та диджиталізація» за підтримки глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa. 

Для ШоТам підприємиця розповіла, як змогла створити заклад, який не лише пропонує гостям смачну їжу, але й відображає життєву філософію власниці.

Анна Боброва

засновниця вегетаріанського арт-кафе «Твоя мантра»

Наважилася на бізнес під час війни

Перш ніж відкрити свій заклад я готувала вдома вегетаріанські пиріжки та доставляла їх у кав’ярні Луцька. Також від початку повномасштабної війни готувала для військових і переселенців, бо хотіла підтримати людей та подарувати їм радість у складні часи.

За освітою я дизайнерка. Уже давно мріяла про красивий арт-простір у місті, але ніколи не мала досвіду ведення бізнесу. Та коли почалася повномасштабна війна, я вирішила розвиватися, попри все, бо ніхто не знає, що на нас чекає завтра. Я зрозуміла, що людям потрібна фізична та психологічна підтримка, тому хотіла бути корисною та створити простір, який у цьому допомагатиме.

Анна Боброва біля власного вегетаріанського арт-кафе «Твоя мантра» в Луцьку. Фото: ШоТам

У мене немає економічної освіти, тому я вирішила пройти навчання, щоб зрозуміти, як працює бізнес. У соцмережах побачила оголошення про старт другого сезону жіночого акселератора «Відважна». Мені стало цікаво повчитися та спробувати позмагатися за грант. Я подала заявку на участь, написала про ідею вегетаріанського арт-кафе й за два тижні отримала електронний лист про те, що мене прийняли на навчання.

Дізналися про досвід успішних підприємців з Луцька

У межах жіночого акселератора ми вивчали теми фінансового обліку, управління командою, масштабування свого бізнесу та робота з ризиками. А ще — як розповідати про свою справу так, щоб зацікавити інших людей. Завдяки цьому навчанню я зрозуміла, що зможу втілити свій проєкт.

Нашими лекторами та спікерами були відомі підприємці, які вже досягли успіхів у власному бізнесі та розповідали про свій досвід. Мені було дуже цінно дізнаватися про шлях цих людей, а також про їхні практичні рішення щодо будь-яких питань у бізнесі. Їхня енергетика зарядила мене на подолання власних труднощів.

Водночас ми слухали лекції на Дія.Бізнес, аби більше дізнатися про  підприємництво. А ще мені дуже подобалися наші творчі домашні завдання — ми мали придумати місію та візію проєкту, способи залучити нових людей у команду та вдосконалити всі процеси в роботі. Крім знань, це навчання дало мені багато нових корисних знайомств і можливостей для крутих колаборацій з іншими підприємицями з Луцька.

Я дуже вдячна організаторам та партнерам нового сезону акселератора «Відважна», бо саме навчання стало для мене першим кроком до здійснення мрії. Я ще раз переконалася: те, що буде далі — це мій особистий досвід, тому треба бути готовою до різних обставин і не боятися попросити про допомогу в більш компетентних людей.

Індійська кухня на український лад

У нашому закладі можна скуштувати різноманітні вегетаріанські страви, зокрема самоси — традиційні індійські пиріжки. Але ми дещо змінили їх для українців — не смажимо, а випікаємо в духовці, аби зберегти натуральний смак і користь. Ними можна швидко й ситно перекусити, але це про здорове харчування.

Самоси, якими пригощають у «Твоїй мантрі». Фото: ШоТам

Перші самоси я готувала разом з чоловіком ще до відкриття кафе, і саме на ньому випробовувала всі рецепти. Вони були популярні в інших центрах ведичної культури в Україні, особливо в курортних містах, де їх готували зі свіжими фруктами. Згодом ми вдосконалили рецепти, змінивши склад тіста та врахувавши побажання гостей. 

Спершу ми готували самоси з яблуком, корицею та кокосом, а ще — з капустою та спеціями. Зараз пропонуємо як солодкі, так і солоні самоси, наприклад, наразі є сезонні з томатом, сиром і базиліком, які найбільше смакують гостям. Я ж найбільше люблю їх з начинкою з кисломолочного сиру й апельсина.

Анна Боброва показує улюблені самоси. Фото: ШоТам

Наші напої готуємо з повністю натуральних інгредієнтів, спецій і трав, які поєднуємо так, що більше таких смаків не можна зустріти в Луцьку. Ще в нас можна скуштувати крем-супи та солодощі, які не містять білого цукру, веганські та для тих, хто не вживає лактозного молока. Ми використовуємо багато натуральних фруктів, ягід і злаків. 

Не тільки їжа, але й сенси

Початково ми створювали простір не лише для того, аби допомогти людям познайомитися з вегетаріанськими стравами, але й щоб пояснити нашу філософію. Ми турбуємося про збереження екосистеми, бачимо друга в кожній тваринці та пропагуємо здоровий спосіб життя. Ми віримо в творчість і те, що люди можуть об’єднуватися за інтересами, обмінюватися досвідом і навичками.

Атмосфера вегетаріанського арт-кафе «Твоя мантра». Фото: ШоТам

Окрім готової їжі, в нашому закладі також можна придбати доглядові засоби, косметику, зубні пасти без фтору, аромамасла, підставки під аромапалички, метафоричні карти, а також, листочки норі та рисового паперу й багато різних спецій. Окрім цього, в нас є альтернативи ковбасам — вегетаріанські сосиски, ковбаски та сир тофу. Ми хочемо показати, що заклад харчування може виглядати зовсім інакше, ніж усі звикли.

Засновниця кафе показує, що ще тут можна придбати. Фото: ШоТам

За рік вийшла в нуль і почала заробляти

Ми проводимо багато різноманітних заходів: вечори мантра-йоги, поетичні вечори, чайні церемонії та індійське свято, щоб показати людям частинку ведичної культури.

Хочемо, щоб цей простір став майданчиком для всіх, хто хоче поділитися своєю творчістю, тому запрошуємо до себе талановитих людей.

Саме завдяки навчанню я побачила більше можливостей, адже прописувала доходи та витрати. За минулий рік мені вдалося вийти в нуль і навіть почати заробляти. Я взяла на роботу кількох людей, а ще ми вже почали розширювати наш бізнес — зокрема, готуємо пиріжки в окремому цеху та доставляємо їх в інші кав’ярні й магазини Луцька. 

Анна Боброва у власному закладі «Твоя мантра». Фото: ШоТам

Згодом я планую організовувати кулінарні майстер-класи та навчати людей, які бажають змінити своє харчування на більш здорове.

Я завжди за те, щоб ми були сміливими, не боялися реалізовувати свої плани та не чекали допомоги від когось іншого. Поки не спробуємо зробити щось самі, то не дізнаємося, яким буде результат.

Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

Можливості

«Варто діяти»: ветерани можуть отримати до 1,5 млн гривень на розвиток бізнесу

Опубліковано

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.​

Про це повідомили в КМДА.

Умови програми

Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:

  • ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;​
  • члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;​
  • дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
  • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.​

Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви

Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.​

Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.​

Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.​

Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Можливості

Google запускає серію безплатних воркшопів про IT для студентів: як долучитися

Опубліковано

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.

Про це повідомили в Google.

Теми воркшопів

Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.

Розклад онлайн-зустрічей:

  • 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
  • 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
  • 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.

Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України

Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.

Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.

Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Можливості

Підприємці з восьми областей можуть отримати грант до 500 тисяч грн

Опубліковано

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Хто може отримати грант

Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:

  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Запорізька;
  • Миколаївська;
  • Херсонська;
  • Чернігівська;
  • Сумська.

Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.

Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу

Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.

Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.

Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі