Технології
Відкрили найбільшу сонячну електростанцію у Західній Україні
У Львівській області відкрили першу чергу сонячної електростанції з комплексу, який стане найбільшим на території Західної України. Про це повідомляє Радіо НВ.
Електростанція розташована у селі Терновиця Яворівського району. Вона здатна розвантажити споживання електроенергії на піку – у денний літній час.
Другу чергу почнуть будувати у грудні. Вже влітку наступного року її відкриють. Загалом енергопарк займе площу у 140 гектарів та стане частиною так званого енергоострова.
“Найбільший український енергоострів альтернативної енергетики, який буде складатися з трьох сонячних станцій. Сумарна потужність буде складати 76 МВт”, – повідомили у Львівській ОДА.
Читайте також: У грудні запрацює найбільша в країні сонячна станція
Очікується, що електростанція окупиться приблизно через 6,5 років .
“На максимальну потужність станція може виходити влітку. В зимовий час або коли є висока хмарність, проект потужність не видає. Ці додаткові потужності в енергосистемі України не будуть зайвими. Особливістю сонячної енергетики є те, що вона здатна генерувати електроенергію саме у той час, на який припадає один із піків споживання електроенергії. Це денний літній час, коли велику частину електроенергію споживають побутові і промислові кондиціонери”, – йдеться в повідомленні.
У проект інвестували близько 35 млн євро, 70% з яких – кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Очікується, що окупиться електростанція приблизно через 6,5 років роботи.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології
Курси від Третьої окремої штурмової бригади у Львові триватимуть 6-9 днів. Після навчання учасники отримають нові навички, корисні у війську.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий
Школа працюватиме як для цивільних, так і військових. Андрій Садовий додав, що відвідувати заняття можна буде і ввечері.
«Тут, як завжди, усе дуже технологічно та зручно. Пишаюся, що ми, як громада Львова, маємо змогу підтримати такі амбітні ідеї», — написав мер Львова.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Записатися на курс та дізнатися більше інформації можна на сторінці Третьої ОШБр.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Коментарі
Технології
Ці протези отримали 1600 людей, які постраждали від російської агресії. За 2023 рік на Львівщині створили 2826 протезів для 1354 людей.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
«Ці цифри — не просто статистика. Це тисячі українців, чиє життя розділилося на “до” і “після”. Це люди, які втратили частину себе, але не втратили віру у майбутнє. Кожен протез — це їхній шанс знову обійняти дитину, повернутися до улюбленої справи, зробити перший крок у новому житті. Кожен із цих протезів — історія людської трагедії та водночас приклад незламної волі», — сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
В адміністрації також вказали, що у 2022 році в області виготовили дві тисячі протезів для 1061 людини.
Раніше ми розповідали про те, як працює центр протезування Superhumans на Львівщині.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Superhumans
Коментарі
Технології
У новому розділі представили ідентифікаційні дані виробників озброєння, описали їхню діяльність та розкрили список пов’язаних компаній. Перша наявна категорія — виробники дронів для російської армії.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Що додали на сайт
На порталі можна переглядати інформацію як про підприємства, так і про окремі моделі безпілотників. Також для окремих компаній фахівці додали посилання на перелік іноземного обладнання, яке використовують у ворожих дронах.
Наразі на War & Sanction представили інформацію про 79 російських підприємств. Ці компанії виробляють зокрема російські версії іранських БпЛА Shahed-136 під назвами «Герань» та «Гарпія», дрони «Ланцет», Zala, «Оріон», «Альтаїр» тощо.
«Розділ буде поповнюватись та розширюватись іншими категоріями. На черзі ― виробники ракет. Жоден причетний до вбивств та терору українців не буде забутий та не уникне покарання»‚ — написали в ГУР.
Переглянути новий розділ сайту можна за посиланням.
Нагадаємо, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.
Також ми писали, що українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Коментарі