Суспільство
ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей
Усе найкраще – дітям! Якщо не знаєте, як урізноманітнити навчання своєї дитини і заохотити її розвиватися – обов’язково читайте цю підбірку відео для дітей. Розповідаємо про маловідомі і популярні, для наймолодших і найстарших, навчальні і розважальні, а головне – YouTube-канали.
Для найменших:
Мультики UA
Ютуб-канал для найменших діток від 6 місяців. В добірці представлено короткі мультики про автомобілі, транспорт, пасажирів, пригоди на дорогах і окремі елементи (шлагбаум, переправу, рейки). Всі відео озвучено українською, завдяки чому дітлахи пізнають світ рідною мовою.
Нові відео з’являються тричі на тиждень і допомагають вчити кольори, цифри, абетку і геометричні фігури. В окремих плейлистах зібрано мультики за тематикою, що спрощує пошук і дозволяє не перемикати щоразу після закінчення. В окремі дні є онлайн-трансляції. До кожного відео подано короткий опис, що допоможе батькам попередньо ознайомитися зі змістом.
Канал функціонує з 2014 року, аудиторія – 129 тисяч підписників.
Садочок ТБ
Дитячий розважальний ютуб-канал з українськими мультфільмами і передачами. На каналі є невеликі уроки з Винтиком (літачком), який в цікавій формі розповідає про довкілля. Є випуски про овочі, ягоди, тварин, комах, кольори і.т.д. Відео тривають не довше 5 хвилин і візуально насичені яскравими барвами.
Окремим списком відтворення подано дитячі казки про тварин, які озвучують засновники каналу. Цікавим контентом також є «Конструктор» – покроковий 3D мультфільм для дітей про те, як зібрати машину, яка може перевозити вантаж.
Канал створено у 2015 році і він налічує 1,31 тисячу підписників.
Дитинство TV
Популярний канал для дітей віком від 2-х до 8-ми років. Тут представлено казки для малят, українські дитячі пісні, колискові, колядки та щедрівки, родини пальчиків українською.
Команда перекладає світові хіти з іноземних мов, створює власні колискові та модернізує класичні дитячі пісні. Відео мають 3D-анімацію та графіку, від якої важко відірватися. До кожного відео подано короткий опис про зміст.
Канал створено у 2014 році. Зараз він налічує близько 174 тисяч підписників.
Для дітей молодшого шкільного віку:
Казкарик
Творець каналу сам створює нові українські мультфільми тривалістю від 1 до 10 хвилин. На каналі небагато відео – лише 11, однак вони дуже популярні серед аудиторії. Окремим відео автор каналу детально показує, як створювався один з мультфільмів, що дає змогу зазирнути в залаштунки роботи.
Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною
Серійний мультфільм «Тракторець молодець» подано окремо українською і російською мовами. Окремим списком відтворення подано музику до мультфільмів – колискову для найменших, веснянку «Вийди, вийди, Сонечко» і пісню про синього трактора.
Канал створено у 2016 році і він налічує 163 тисячі підписників.
З любов’ю до дітей – Дитячі пісні
На каналі представлено розвиваючі мультфільми, дитячі пісні, цікаві абетки, руханки, відео і казки для дітей. Мета каналу – навчити дітей добра.
Цей дитячий канал, мабуть, один з найпопулярніших на просторах українського ютуба. Тут діти можуть вчити кольори, читати по складах і рахувати.
Вся інформація тут зручно поділена по списках відтворення. Окремо є мультфільми про машинки, «Пригоди Трайка», нові пісні, «Літній Дощик – дитячі пісеньки і мультики» тощо. Всі відео прикрашені яскравою анімацією.
До кожної пісні в описі відео подано текст, завдяки чому діти можуть підспівувати і вивчати слова на пам’ять.
Канал створено у 2011 році, кількість підписників – 739 тисяч.
Нова школа
На цьому каналі зібрано навчальні відео для дітей з різних шкільних предметів, які допомагають дітям засвоїти матеріал у цікавій формі. Першочергово канал був розрахований лише для першокласників, однак зараз тут є уроки для дітей від 1 по 11 клас.
Цей канал допоможе дітям у засвоєнні шкільної програми. До кожного відео є опис того, про що розповідатимуть в уроці. Однак, для того, щоб переглянути відео повністю, необхідно перейти за посиланням на сайт.
Канал створено у 2016 році, кількість підписників на каналі для першокласників – 29 тисяч.
Для дітей середнього шкільного віку:
ДОБРОДІЙ DOBRODIY
Автор каналу – лідер гурту От-Вінта Юрій Журавель вчить дітей як створювати мультфільм, вчитися малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, стріляти з лука і багато іншого.
Тут автор транслює український якісний контент, спрямований на патріотичний розвиток діток. Окремим списком відтворення на каналі є уроки добрих справ, де Добродій показує, як робити сніжинки, Сніговика, свисток з дерева, як малювати писанку тощо.
Канал створено у 2014 році, він налічує 14,6 тисяч користувачів.
Наука для дітей
Новий канал, створений освітнім центром Stem Cell. На каналі транслюються різноманітні відео безпечних творчих експериментів, які можна проводити вдома. Наприклад, тут є відео для дітей з покроковою інструкцією, як зробити багато піни своїми руками, зібрати кубік Рубіка, як зробити не ньютонівську рідину вдома.
Окремим списком відтворення подано цікаві головоломки для дітей, які допомагають розвивати мислення та фантазію. Вкінці відео подано спосіб вирішення головоломки.
Канал створено у 2020 році і має поки не дуже багато підписників.
Книга-мандрівка. Україна
Цей канал – перший в Україні мультсеріал, який не має жодних аналогів. Він створений на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна». Події серіалу розвиваються в українських містах, а герої – всесвітньо відомі українці, які, на жаль, не дуже знані в нас на батьківщині.
Відео поділені по сезонах, окремо є список відтворення «Коронавірус», де розміщено відео про лікарів, про те, як добросусідство може спинити вірус, про те, як уповільнити епідемію і інформація, яка може врятувати життя.
Канал створено у 2018 році і він налічує 35,6 тисяч підписників.
Для підлітків:
Alpha Centauri Ukraine
Цей канал створено у 2017 році ентузіастами, які займаються перекладом західних наукових роликів на українську мову. Проєкт популяризує науку і розвиває мислення. Тут представлено відео про космос, гравітаційні хвилі, телескопи, місії NASA, астероїди тощо.
На жаль, поки що відео короткі і не такі детальні, однак канал має своїх поціновувачів. На каналі майже 12 тисяч підписників.
360 Наука
Канал, де представлено біографії вчених, відео з дослідження космосу, астрономії, у роликах є пояснення цікавих фактів і відповіді на популярні запитання. Тут є відео про те, що відбувається у Бермудському трикутнику, про Фалеса Мілетського та інші.
Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак
Канал створено у 2016 році і має більше трьох тисяч підписників.
Довколаботаніка
Творець каналу – кандидат біологічних наук Олексій Коваленко. На своєму ютуб-каналі він відкриває глядачам цікавий світ ботаніки. Розповідає про динозаврів, різних невідомих тварин, робить огляди музеїв, розповідає про вчених тощо.
Всі відео супроводжує цікавими і маловідомими фактами. Канал створено у 2015 році. кількість підписників – пам’ять тисяч.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі