Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Розвиваючі відео для дітей українською Розвиваючі відео для дітей українською

Суспільство

ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей

Опубліковано

Усе найкраще – дітям! Якщо не знаєте, як урізноманітнити навчання своєї дитини і заохотити її розвиватися – обов’язково читайте цю підбірку відео для дітей. Розповідаємо про маловідомі і популярні, для наймолодших і найстарших, навчальні і розважальні, а головне – YouTube-канали.

Для найменших:

Мультики UA

Ютуб-канал для найменших діток від 6 місяців. В добірці представлено короткі мультики про автомобілі, транспорт, пасажирів, пригоди на дорогах і окремі елементи (шлагбаум, переправу, рейки). Всі відео озвучено українською, завдяки чому дітлахи пізнають світ рідною мовою.  

Нові відео з’являються тричі на тиждень і допомагають вчити кольори, цифри, абетку і геометричні фігури. В окремих плейлистах зібрано мультики за тематикою, що спрощує пошук і дозволяє не перемикати щоразу після закінчення. В окремі дні є онлайн-трансляції. До кожного відео подано короткий опис, що допоможе батькам попередньо ознайомитися зі змістом.

Канал функціонує з 2014 року, аудиторія – 129 тисяч підписників.

Садочок ТБ

Дитячий розважальний ютуб-канал з українськими мультфільмами і передачами. На каналі є невеликі уроки з Винтиком (літачком), який в цікавій формі розповідає про довкілля. Є випуски про овочі, ягоди, тварин, комах, кольори і.т.д. Відео тривають не довше 5 хвилин і візуально насичені яскравими барвами.

Окремим списком відтворення подано дитячі казки про тварин, які озвучують засновники каналу. Цікавим контентом також є «Конструктор» – покроковий 3D мультфільм для дітей про те, як зібрати машину, яка може перевозити вантаж.

Канал створено у 2015 році і він налічує 1,31 тисячу підписників.

Дитинство TV

Популярний канал для дітей віком від 2-х до 8-ми років. Тут представлено казки для малят, українські дитячі пісні, колискові, колядки та щедрівки, родини пальчиків українською.

Команда перекладає світові хіти з іноземних мов, створює власні колискові та модернізує класичні дитячі пісні. Відео мають 3D-анімацію та графіку, від якої важко відірватися. До кожного відео подано короткий опис про зміст.

Канал створено у 2014 році. Зараз він налічує близько 174 тисяч підписників.

Для дітей молодшого шкільного віку:

Казкарик

Творець каналу сам створює нові українські мультфільми тривалістю від 1 до 10 хвилин. На каналі небагато відео – лише 11, однак вони дуже популярні серед аудиторії. Окремим відео автор каналу детально показує, як створювався один з мультфільмів, що дає змогу зазирнути в залаштунки роботи.

Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Серійний мультфільм «Тракторець молодець» подано окремо українською і російською мовами. Окремим списком відтворення подано музику до мультфільмів – колискову для найменших, веснянку «Вийди, вийди, Сонечко» і пісню про синього трактора.

Канал створено у 2016 році і він налічує 163 тисячі підписників.

https://www.youtube.com/watch?v=iKyyJLa5zfk

З любов’ю до дітей – Дитячі пісні

На каналі представлено розвиваючі мультфільми, дитячі пісні, цікаві абетки, руханки, відео і казки для дітей. Мета каналу – навчити дітей добра.

Цей дитячий канал, мабуть, один з найпопулярніших на просторах українського ютуба. Тут діти можуть вчити кольори, читати по складах і рахувати.

Вся інформація тут зручно поділена по списках відтворення. Окремо є мультфільми про машинки, «Пригоди Трайка», нові пісні, «Літній Дощик – дитячі пісеньки і мультики» тощо. Всі відео прикрашені яскравою анімацією.

До кожної пісні в описі відео подано текст, завдяки чому діти можуть підспівувати і вивчати слова на пам’ять.

Канал створено у 2011 році, кількість підписників – 739 тисяч.

Нова школа

На цьому каналі зібрано навчальні відео для дітей з різних шкільних предметів, які допомагають дітям засвоїти матеріал у цікавій формі. Першочергово канал був розрахований лише для першокласників, однак зараз тут є уроки для дітей від 1 по 11 клас.

Цей канал допоможе дітям у засвоєнні шкільної програми. До кожного відео є опис того, про що розповідатимуть в уроці. Однак, для того, щоб переглянути відео повністю, необхідно перейти за посиланням на сайт.

Канал створено у 2016 році, кількість підписників на каналі для першокласників – 29 тисяч.  

https://www.youtube.com/watch?v=4_nO70z8gd0

Для дітей середнього шкільного віку:

ДОБРОДІЙ DOBRODIY

Автор каналу – лідер гурту От-Вінта Юрій Журавель вчить дітей як створювати мультфільм, вчитися малювати, грати на музичних інструментах, майструвати корисні речі, стріляти з лука і багато іншого.

Тут автор транслює український якісний контент, спрямований на патріотичний розвиток діток. Окремим списком відтворення на каналі є уроки добрих справ, де Добродій показує, як робити сніжинки, Сніговика, свисток з дерева, як малювати писанку тощо.

Канал створено у 2014 році, він налічує 14,6 тисяч користувачів.

Наука для дітей

Новий канал, створений освітнім центром Stem Cell. На каналі транслюються різноманітні відео безпечних творчих експериментів, які можна проводити вдома. Наприклад, тут є відео для дітей з покроковою інструкцією, як зробити багато піни своїми руками, зібрати кубік Рубіка, як зробити не ньютонівську рідину вдома.

Окремим списком відтворення подано цікаві головоломки для дітей, які допомагають розвивати мислення та фантазію. Вкінці відео подано спосіб вирішення головоломки.

Канал створено у 2020 році і має поки не дуже багато підписників.

Книга-мандрівка. Україна

Цей канал – перший в Україні мультсеріал, який не має жодних аналогів. Він створений на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна». Події серіалу розвиваються в українських містах, а герої – всесвітньо відомі українці, які, на жаль, не дуже знані в нас на батьківщині.

Відео поділені по сезонах, окремо є список відтворення «Коронавірус», де розміщено відео про лікарів, про те, як добросусідство може спинити вірус, про те, як уповільнити епідемію і інформація, яка може врятувати життя.

Канал створено у 2018 році і він налічує 35,6 тисяч підписників.

Для підлітків:

Alpha Centauri Ukraine

Цей канал створено у 2017 році ентузіастами, які займаються перекладом західних наукових роликів на українську мову. Проєкт популяризує науку і розвиває мислення. Тут представлено відео про космос, гравітаційні хвилі, телескопи, місії NASA, астероїди тощо.

На жаль, поки що відео короткі і не такі детальні, однак канал має своїх поціновувачів. На каналі майже 12 тисяч підписників. 

360 Наука

Канал, де представлено біографії вчених, відео з дослідження космосу, астрономії, у роликах є пояснення цікавих фактів і відповіді на популярні запитання. Тут є відео про те, що відбувається у Бермудському трикутнику, про Фалеса Мілетського та інші.

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Канал створено у 2016 році і має більше трьох тисяч підписників.

Довколаботаніка

Творець каналу – кандидат біологічних наук Олексій Коваленко. На своєму ютуб-каналі він відкриває глядачам цікавий світ ботаніки. Розповідає про динозаврів, різних невідомих тварин, робить огляди музеїв, розповідає про вчених тощо.

Всі відео супроводжує цікавими і маловідомими фактами. Канал створено у 2015 році. кількість підписників – пам’ять  тисяч. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі