Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від весільних суконь – до захисних костюмів для медиків: як українська підприємиця оновила виробництво

Опубліковано

Підприємиця з Краматорська Світлана Коротун адаптувала свій бізнес під потреби сьогодення. Про це повідомляється на сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” у фейсбуці.

Весілля не на часі

Світлана Коротун з 2001 року очолює швейне підприємство “Форма Центр”. За цей час її бізнес постійно розвивався – Світлана отримала грант, повсякчас змінювалася під запити ринку, втілювала нові творчі ідеї. Одночасно розвивала два напрямки – робочий фірмовий одяг та весільні сукні.

“З січня 2020 року ми відчули, що замовлень на весільні сукні стало менше, стали шити одяг для працівників підприємств. У березні повністю перейшли на пошиття захисних медичних костюмів”, – говорить Світлана Коротун.

Для кого шиють?

Зараз усі шість працівниць її бізнесу зайняті пошиттям захисних костюмів. Цього тижня костюми передадуть до Дитячого територіального медичного об’єднання Краматорська.

“Ми маємо замовлення від краматорського бізнесу, який прагне допомогти захистити медиків під час пандемії коронавірусу. Зараз дошиваємо костюми, вони багаторазові. Це халат, бахіли та шолом. Тканина, з якої шиються захисні костюми, витримує обробку в автоклаві. Якщо це потрібно зараз, ми готові це шити. Вважаю, наша головна перевага – у можливості швидко переналаштуватися з одного продукту на інший”, – каже Світлана.

Замовлення на медичні костюми у березні зробила краматорська ІТ-компанія “QuartSoft”.

“Ми вирішили допомогти медикам, адже зараз на них найбільше навантаження, і вони мають бути захищені. Ми придбали спеціальну тканину і шукали підприємців, які зможуть виконати наше замовлення. Світлана Коротун відгукнулася – виконання нашого замовлення вона поставила в першу чергу. 160 захисних костюмів, що будуть пошиті, ми безкоштовно передамо в інфекційний стаціонар та відділення інтенсивної терапії Дитячого територіального медичного об’єднання”, – розповіла помічниця керівника компанії “QuartSoft” Юлія Володченко.

Читайте також: Відомі українські художники у прямому етері писатимуть картини, щоб зібрати гроші на маски лікарям

Кооперація пришвидшила процес

Також Світлана скооперувалася з іншими швейниками Донеччини – у її цеху працівниці робили розкрій тканини на маски і віддавали іншим виробникам, щоб пришвидшити процес. Зараз п’ять виробників скооперували свої дії для спільної роботи.

“Актуальність кооперації ми розуміли і до цього, але цей карантин і важкі часи підштовхнули нас. Ми робили розкрій на машині і розсилали нашим колегам в їхні цехи. Ми дуже розрізнені, а щоб розвиватися і вижити, потрібно гуртуватися”, – говорить жінка.

Крім пошиття костюмів та масок, підприємтво Світлани Коротун шиє корпоративний одяг для підприємств регіону з логотипами. У такий спосіб долучаючись до формування корпоративної культури бізнесу.

Зараз підприємниця подала до Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” грантову заявку на нове програмне забезпечення і модернізацію виробництва. Планує, що нове обладнання дозволить збільшити її потужності та зменшити витрати і собівартість продукції. А відтак швейний кластер Донеччини стане більш конкурентоспроможним на ринку України.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі