Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize stc3jopjf4m8dzw imgonline com ua resize stc3jopjf4m8dzw

Технології

Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Опубліковано

Одеський стартап Kwambio займається 3D-друком керамічних виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів. Але справжнім їх відкриттям стало виготовлення на принтері кістяних імплантів. Kwambio вже вдалось залучити $2 мільйони іноземних інвестицій від венчурних фондів та провести переговори з Tesla і NASA.

Про унікальність 3D-друку, співпрацю з США та виготовлення костяних імплантів на принтері нам розповів власник компанії Володимир Усов.

Володимир Усов, співзасновник і CEO Kwambio

Порошок замість глини

Kwambio розробили унікальну першу у світі 3D-технологію друку керамічними порошками, яку вже запатентували.

Читайте також: Реальніше ніж World of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі

На вигляд це звичайний принтер, на якому кожен з нас друкував документи. Та й сам процес нагадує роздруківку файлу: але не в двовимірному просторі, а в тривимірному. Замість фарби використовуються керамічні порошки, на які розпилюється клей для скріплення. Платформа друкує виріб шар за шаром, які скріплюються між собою спеціальним клеєм – так і виходить готова керамічна чашка. Аналогів такому 3D-принтеру Ceramo One компанії Kwambio у світі немає.

Так виглядає Ceramo One – розроблений українцями 3D-принтер вартістю $ 45 000

Не обов’язково чашка – це можуть бути об’єкти будь-якої складності: прикраси, предмети інтер’єру, промислові зразки і навіть кісткові імпланти. Кераміка, яку виробляє компанія, є набагато легшою та міцнішою, ніж традиційна. Навіть якщо її кинути об бетонну підлогу, вона не розіб’ється – через пористість і еластичність матеріалу. Такі вироби витримують термоудар до 2000°C.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Вироби друкуються зі спеціального порошку, у складі якого є українська глина, цукор, скло, пісок та крохмаль. Всі компоненти є натуральними та не забруднюють навколишнє середовище.

Процес виготовлення керамічної чашки на 3D-принтері

“У нас є різні порошки для наших виробів. Крім того, ми розробили більше 100 кольорів, які використовуємо для нашої кераміки. Таким чином, у нас повністю закритий цикл виробництва: від сировини до готового продукту”.

На початку свого шляху компанія зверталась і до традиційного гончарства. Вони розробили систему виробництва, в якому взяли участь традиційні керамісти, інженери 3D-друку та розробники ПО.

Готові вироби компанії Kwambio

“Ми намагались консультуватись з усіма, щоб зрозуміти, яким чином скласти ці кубики лего між собою. Таким чином, поєднали інновації з традиціями.У нас вийшло цікаве співробітництво та зіставлення різних світоглядів””.

Читайте також: Українці створили унікальний 3D-принтер

Традиційні гончарі підтримують прорив у виготовленні керамічних виробів. У Kwambio навіть головний технолог – традиційний кераміст, який працює на гончарному колі і має свою школу для дітей.

Керамічний принтер – у кожний офіс!

Принтер, який розробила компанія Kwambio, коштує $45 тисяч. На ньому можна друкувати керамічні вироби будь-якої складності за лічені хвилини. Наприклад, друк невеликої чашки займе 20 хвилин, а її ціна $15-20.

Загалом, за рік компанії вдається продати більше 13 тисяч виробів.  

Нещодавно компанія представила ще одну розробку – перший настільний керамічний принтер. За ціною він набагато доступніший – $5 тисяч. Це зменшена копія оригінального CERAMO ONE, але новий 3D-принтер є більш компактним, ним легше керувати за допомогою звичайного комп’ютера.

Новинка за $5000 – настільний 3D-принтер

“У маленькому корпусі нам вдалось поєднати всю технологію, щоб принтером могли користуватись невеликі компанії, так само як використовують звичайний принтер або кавову машину”.

Людські кістки та органи на принтері

Назва одного з виробів Kwambio звучить дуже фантастично, навіть моторошно – кісткові імпланти. Наступний план компанії – надати можливість людині з будь-якого куточка світу отримати готовий імплант за короткий час.

“Кістки людини дуже схожі за складом на кераміку. Імпланти – це біологічно активні кістки, які за складом не відрізнятимуться від тих, що є в нашому тілі. Зараз ми тестуємо спеціальні біопорошки на основі кальцієвої солі”.

Команда новаторів займається дослідженням і проводить тести у європейських лабораторіях. За результатами дослідження, планують в кінці року почати працювати з людьми і запустити виробництво.

“Україна стане першою країною, де будуть створювати кісткові імпланти на 3D-принтері і все легалізовано. У цьому ми станемо новаторами – у світі ще такого немає”.

Читайте також: Київ у ТОП-35 найбільших стартап-міст світу

Але компанія не обмежується лише друком кісткових імплантів. Розробники планують створити онлайн-платформу, де будь-яка людина зможе завантажити скан своїх кісток на основі МРТ або інших сканувань і створити атлас свого скелету.

Кістяний імплант нижньої щелепи виготовлений на 3D-принтері

Тобто, якщо людина зламала щось, то вона приходить у сертифіковану лікарню, де лікар заходить на цю онлайн-платформу в акаунті пацієнта, замовляє імплант та друкує прямо в клініці.

Читайте також: 5 українських екостартапів отримали 100 тисяч євро

Імплант можна буде надрукувати за кілька годин. А технологія виробництва не відрізнятиметься від друку будь-яких інших керамічних виробів.

“Поки я не можу сказати, скільки такий імплант коштуватиме. Адже залежить від того, скільки ми витратимо на сертифікацію”.

Надрукуємо серце

Іііі… Наступні неймовірні плани компанії. Якщо те, що костяні імпланти можна друкувати звучить просто нереально, то як вам ідея друку органів?

За словами Усова, серце простіше надрукувати на принтері, ніж почки чи печінку, бо це простий орган з простою функцією. Зараз у світі мільйони людей стоять у черзі на трансплантацію органів. А 3D-друк міг би врятувати багато життів.  

“Поки це все в планах. Зараз ми сконцентрувались на твердих тканинах, а потім з м’яких робитимемо більш складні органи”.

Колаборація з Америкою

Kwambio з самого початку вийшли на міжнародний рівень. 90% клієнтів компанії – зі США, тому в Нью-Йорку мають другий офіс. Товари відправляють за допомогою UPS (американська компанія, яка займається експрес-доставками – авт.). Вироби можна доставити за 3-5 днів.

Українська компанія активно співпрацює з іноземними партнерами. Наприклад, Stanley Black & Decker – це найбільший у світі виробник інструментів, який має 40 заводів у всьому світі.

“Stanley Black & Decker постійно замовляють у нас друк різних складних керамічних запчастин, вже навіть купили кілька наших принтерів і самостійно використовують їх на заводах у США”.

Читайте також: Український стартап залучив $ 300 000

Ще одна відома американська багатогалузева компанія General Electric замовляє у українських винахідників друк складних запчастин для авіакосмічної продукції.

Kwambio вдалось залучити $2 мільйони інвестицій від венчурних компаній. За словами Усова, залучити інвестиції в проект сучасних технологій не важко, якщо у вас є продукт, який матиме цінність на світовому ринку та команда, яка показала свою ефективність.


“У світі зараз більше грошей, ніж проектів для інвестицій. Якщо у вас є розуміння того, що ви хочете зробити, то не складно знайти кошти. Ми є прикладом того, що інвестиції залучити можливо і у США, і в Україні”.

Зараз одеське підприємство веде переговори з Tesla, щодо виробництва деталей та зарядних пристроїв для електрокарів. Поки таке виробництво лише тестується і до реалізації ще не дійшло.

Українським виробником зацікавилось навіть NASA і планує створити теплозахист для невеликих апаратів та супутників.

Коментарі

Технології

У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади

Опубліковано

KillHouse.academy відкриває нову FPV-школу для військових і цивільних у Черкасах. У ній навчають керувати дронами, які стали невід’ємною частиною сучасного поля бою.

Про це повідомляє Третя окрема штурмова бригада на своїй сторінці у фейсбуці.

Про школу

Інструкторами школи стали бійці Третьої штурмової бригади, які самі використовують FPV-дрони в бойових умовах. За 6–9 днів учасники отримують практичні навички, які допоможуть не лише на фронті, а й у цивільному житті.

Читати також: Пряме фінансування дронів, що летять у росію: нові домовленості зі Швецією

Що чекає на учасників

FPV-школа пропонує:

  • навчання пілотуванню бойових дронів;
  • індивідуальні заняття з інструкторами;
  • ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.

Зареєструватися можна за посиланням: KillHouse.academy.

Нагадаємо, що Литва фінансуватиме українське виробництво далекобійних дронів, зокрема «Паляницю».

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі