Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize stc3jopjf4m8dzw imgonline com ua resize stc3jopjf4m8dzw

Технології

Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

Опубліковано

Одеський стартап Kwambio займається 3D-друком керамічних виробів та інноваціями у сфері 3D-принтерів. Але справжнім їх відкриттям стало виготовлення на принтері кістяних імплантів. Kwambio вже вдалось залучити $2 мільйони іноземних інвестицій від венчурних фондів та провести переговори з Tesla і NASA.

Про унікальність 3D-друку, співпрацю з США та виготовлення костяних імплантів на принтері нам розповів власник компанії Володимир Усов.

Володимир Усов, співзасновник і CEO Kwambio

Порошок замість глини

Kwambio розробили унікальну першу у світі 3D-технологію друку керамічними порошками, яку вже запатентували.

Читайте також: Реальніше ніж World of Tanks! Українець створив 3D-батли в Чорнобилі

На вигляд це звичайний принтер, на якому кожен з нас друкував документи. Та й сам процес нагадує роздруківку файлу: але не в двовимірному просторі, а в тривимірному. Замість фарби використовуються керамічні порошки, на які розпилюється клей для скріплення. Платформа друкує виріб шар за шаром, які скріплюються між собою спеціальним клеєм – так і виходить готова керамічна чашка. Аналогів такому 3D-принтеру Ceramo One компанії Kwambio у світі немає.

Так виглядає Ceramo One – розроблений українцями 3D-принтер вартістю $ 45 000

Не обов’язково чашка – це можуть бути об’єкти будь-якої складності: прикраси, предмети інтер’єру, промислові зразки і навіть кісткові імпланти. Кераміка, яку виробляє компанія, є набагато легшою та міцнішою, ніж традиційна. Навіть якщо її кинути об бетонну підлогу, вона не розіб’ється – через пористість і еластичність матеріалу. Такі вироби витримують термоудар до 2000°C.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Вироби друкуються зі спеціального порошку, у складі якого є українська глина, цукор, скло, пісок та крохмаль. Всі компоненти є натуральними та не забруднюють навколишнє середовище.

Процес виготовлення керамічної чашки на 3D-принтері

“У нас є різні порошки для наших виробів. Крім того, ми розробили більше 100 кольорів, які використовуємо для нашої кераміки. Таким чином, у нас повністю закритий цикл виробництва: від сировини до готового продукту”.

На початку свого шляху компанія зверталась і до традиційного гончарства. Вони розробили систему виробництва, в якому взяли участь традиційні керамісти, інженери 3D-друку та розробники ПО.

Готові вироби компанії Kwambio

“Ми намагались консультуватись з усіма, щоб зрозуміти, яким чином скласти ці кубики лего між собою. Таким чином, поєднали інновації з традиціями.У нас вийшло цікаве співробітництво та зіставлення різних світоглядів””.

Читайте також: Українці створили унікальний 3D-принтер

Традиційні гончарі підтримують прорив у виготовленні керамічних виробів. У Kwambio навіть головний технолог – традиційний кераміст, який працює на гончарному колі і має свою школу для дітей.

Керамічний принтер – у кожний офіс!

Принтер, який розробила компанія Kwambio, коштує $45 тисяч. На ньому можна друкувати керамічні вироби будь-якої складності за лічені хвилини. Наприклад, друк невеликої чашки займе 20 хвилин, а її ціна $15-20.

Загалом, за рік компанії вдається продати більше 13 тисяч виробів.  

Нещодавно компанія представила ще одну розробку – перший настільний керамічний принтер. За ціною він набагато доступніший – $5 тисяч. Це зменшена копія оригінального CERAMO ONE, але новий 3D-принтер є більш компактним, ним легше керувати за допомогою звичайного комп’ютера.

Новинка за $5000 – настільний 3D-принтер

“У маленькому корпусі нам вдалось поєднати всю технологію, щоб принтером могли користуватись невеликі компанії, так само як використовують звичайний принтер або кавову машину”.

Людські кістки та органи на принтері

Назва одного з виробів Kwambio звучить дуже фантастично, навіть моторошно – кісткові імпланти. Наступний план компанії – надати можливість людині з будь-якого куточка світу отримати готовий імплант за короткий час.

“Кістки людини дуже схожі за складом на кераміку. Імпланти – це біологічно активні кістки, які за складом не відрізнятимуться від тих, що є в нашому тілі. Зараз ми тестуємо спеціальні біопорошки на основі кальцієвої солі”.

Команда новаторів займається дослідженням і проводить тести у європейських лабораторіях. За результатами дослідження, планують в кінці року почати працювати з людьми і запустити виробництво.

“Україна стане першою країною, де будуть створювати кісткові імпланти на 3D-принтері і все легалізовано. У цьому ми станемо новаторами – у світі ще такого немає”.

Читайте також: Київ у ТОП-35 найбільших стартап-міст світу

Але компанія не обмежується лише друком кісткових імплантів. Розробники планують створити онлайн-платформу, де будь-яка людина зможе завантажити скан своїх кісток на основі МРТ або інших сканувань і створити атлас свого скелету.

Кістяний імплант нижньої щелепи виготовлений на 3D-принтері

Тобто, якщо людина зламала щось, то вона приходить у сертифіковану лікарню, де лікар заходить на цю онлайн-платформу в акаунті пацієнта, замовляє імплант та друкує прямо в клініці.

Читайте також: 5 українських екостартапів отримали 100 тисяч євро

Імплант можна буде надрукувати за кілька годин. А технологія виробництва не відрізнятиметься від друку будь-яких інших керамічних виробів.

“Поки я не можу сказати, скільки такий імплант коштуватиме. Адже залежить від того, скільки ми витратимо на сертифікацію”.

Надрукуємо серце

Іііі… Наступні неймовірні плани компанії. Якщо те, що костяні імпланти можна друкувати звучить просто нереально, то як вам ідея друку органів?

За словами Усова, серце простіше надрукувати на принтері, ніж почки чи печінку, бо це простий орган з простою функцією. Зараз у світі мільйони людей стоять у черзі на трансплантацію органів. А 3D-друк міг би врятувати багато життів.  

“Поки це все в планах. Зараз ми сконцентрувались на твердих тканинах, а потім з м’яких робитимемо більш складні органи”.

Колаборація з Америкою

Kwambio з самого початку вийшли на міжнародний рівень. 90% клієнтів компанії – зі США, тому в Нью-Йорку мають другий офіс. Товари відправляють за допомогою UPS (американська компанія, яка займається експрес-доставками – авт.). Вироби можна доставити за 3-5 днів.

Українська компанія активно співпрацює з іноземними партнерами. Наприклад, Stanley Black & Decker – це найбільший у світі виробник інструментів, який має 40 заводів у всьому світі.

“Stanley Black & Decker постійно замовляють у нас друк різних складних керамічних запчастин, вже навіть купили кілька наших принтерів і самостійно використовують їх на заводах у США”.

Читайте також: Український стартап залучив $ 300 000

Ще одна відома американська багатогалузева компанія General Electric замовляє у українських винахідників друк складних запчастин для авіакосмічної продукції.

Kwambio вдалось залучити $2 мільйони інвестицій від венчурних компаній. За словами Усова, залучити інвестиції в проект сучасних технологій не важко, якщо у вас є продукт, який матиме цінність на світовому ринку та команда, яка показала свою ефективність.


“У світі зараз більше грошей, ніж проектів для інвестицій. Якщо у вас є розуміння того, що ви хочете зробити, то не складно знайти кошти. Ми є прикладом того, що інвестиції залучити можливо і у США, і в Україні”.

Зараз одеське підприємство веде переговори з Tesla, щодо виробництва деталей та зарядних пристроїв для електрокарів. Поки таке виробництво лише тестується і до реалізації ще не дійшло.

Українським виробником зацікавилось навіть NASA і планує створити теплозахист для невеликих апаратів та супутників.

Коментарі

Технології

У Дії зʼявилася нова послуга для підприємців: яка саме

Опубліковано

Мінцифра розширює можливості послуги е-Підприємець. Тепер ви можете подавати декларацію відповідності матеріально-технічної бази (МТБ) вимогам законодавства з охорони праці безпосередньо через портал Дія. Це швидко, зручно та без потреби відвідувати установи.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про документ

Декларація відповідності МТБ підтверджує, що ваші приміщення та обладнання відповідають вимогам законів про безпеку на роботі. Без цього документа організації, які використовують важкі машини та механізми, не можуть працювати легально.

Читати також: Як ІТ-компанії підтримують військо у День Захисників: акція «Day4Defenders»

Раніше вам доводилося подавати декларацію офлайн у територіальних підрозділах Держпраці, що забирало багато часу. Якщо інформації не вистачало, процес доводилося починати заново.

Чим корисна

З новим сервісом на порталі Дія ви зможете заповнити заяву, підписати її КЕПом, відстежити статус опрацювання та отримати документ онлайн всього за кілька кліків.

Нагадаємо, що театр Франка інтегрував Дія.Підпис: квитки закінчилися за рекордний час.

Фото: Дія.

Коментарі

Читати далі

Технології

У Львові можна безкоштовно оцифрувати домашні кіноархіви: як саме

Опубліковано

16 — 27 вересня 2024 року власники/ці приватних кіноархівів, що містять домашні та аматорські відеозаписи на 8мм та 16мм кіноплівках, можуть безкоштовно їх оцифрувати у Центрі міської історії.

Про це повідомляє Центр міської історії.

Про проєкт

Протягом тижня Ви можете приносити матеріали до Центру за адресою вулиця Богомольця, 6.

Оцифрування відбувається в межах проєкту «Збереження української спадщини аматорських та домашніх фільмів» і реалізується за підтримки The Modern Endangered Archives Program. Більше деталей про умови оцифрування за посиланням.

Програма Міжнародного дня домашнього кіно

До Міжнародного дня домашнього кіно Міський медіаархів Центру міської історії оголошує вже традиційні дні відкритих дверей.

Читати також: Театр Франка інтегрував Дія.Підпис: квитки закінчилися за рекордний час

18 жовтня о 18:00 у конференц-залі Центру відбудеться презентація оцифрованих цього року матеріалів, перегляди домашніх фільмів та їхнє обговорення.

День домашнього кіно — це свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і т.д. Це шанс, щоб дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми і дізнатися, як найкраще доглядати за ними.

Де дізнатися деталі

Щоб дізнатись деталі щодо оцифрування Ваших домашніх відеозаписів, пишіть на адресу filmarchives@lvivcenter.org, зверніться за телефоном +38-032-275-17-34 або ж завітайте до офісу Центру міської історії: вул. Богомольця, 6.

Нагадаємо, що друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу.

Фото: Центр міської історії.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські інженери обʼєднали розробки в нову бойову систему для гранатометів

Опубліковано

Українські компанії Frontline та Tencore створили спільну бойову систему, яка дасть змогу військовим вести вогонь з гранатомета дистанційно, не наражаючи себе на небезпеку.

Про це повідомляє «Мілітарний».

Frontline розробила дистанційно керовану турель під гранатомет МК-19 «Буря», а Tencore — багатофункціональне шасі НРК «Терміт». Ці дві інновації успішно інтегрували в єдину бойову систему, здатну працювати в складних умовах.

Фото: Frontline
Фото: Frontline

Читати також: Металошукач від українських розробників будуть використовувати Сили оборони

Характеристика

Шасі «Терміт» забезпечує запас ходу до 20 км і стабільний зв’язок з оператором, а турель «Буря» дозволяє здійснювати перенацілювання за лічені секунди. Вогонь ведеться дистанційно через пульт або ноутбук. Система може запам’ятовувати налаштування та забезпечувати точне ураження на відстані до 1800 метрів.

Нова система готова до серійного виробництва й доступна для передзамовлень.

Нагадаємо, що у поліції показали техніку для розмінування з дистанційним керуванням.

Фото: Frontline.

Коментарі

Читати далі