Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від family look до військового одягу – як покровчанка адаптується у Львові

Партнерський матеріал

Опубліковано

Вікторія Карпова з Покровська, що на Донеччині, перевезла швейний бізнес до Львова. До війни підприємниця розвивала вдома навчальний центр та власний швейний цех, у якому шила стильний одяг для усієї родини. Зараз вона знову навчає початківців швейній справі, але шиє інший одяг – для військових.

Швейною справою жінка займається понад двадцять років. Постійно вкладала час та гроші у розвиток своєї фірми «Покровчанка», також навчала охочих шити та заробляти цим на життя. На її підприємстві майстрині шили жіночий, чоловічий та дитячий одяг, виготовляли фірмовий одяг для працівників різних компаній, творчих колективів, оздоблювали вишивкою сорочки та сукні. Більше продавали все це постійним клієнтам через замовлення, частину – через торговельні майданчики, мережу дилерів. Також брали активну участь у різних форумах, виставках та показах – життя кипіло. 

Ще один великий проєкт, який втілила підприємниця на сході, – навчальний центр «Квітка льону». За підтримки міжнародних донорів вдалося заснувати центр та набрати три групи учнів. Безкоштовно понад 40 людей з Донеччини навчилися швейній справі. 

Торік у грудні бізнес-вумен запросили запустити швейне підприємство у Слов’янську. Жінка впоралася із задачею – цех запустили, він пропрацював лише тиждень і почалася війна.

Про те, що треба виїжджати з Донеччини подалі від бойових дій, Вікторія довго не думала. Коли почалася війна, частина її обладнання вже була спакована. На початку 2022 року приміщення цеху, яке орендувала підприємниця, продали, тож вона змушена була спакувати обладнання та шукати нове місце.

Завдяки державній програмі з релокації бізнесу у більш безпечні регіони, яке започаткувало Міністерство економіки України, Вікторія подала заявку, швидко знайшла машину перевезти обладнання, а згодом отримала відшкодування за переїзд. 

«Я спакувала свої швейні машинки за кілька місяців до початку бойових дій. Тож коли отримала пропозицію переїхати, довго не думала. Усі пазли тоді складалися – ми швидко знайшли машину, завантажили своє швейне обладнання та виїхали з Покровська».

Переїжджати вирішила до Львова, вже в дорозі дізналася, де матиме певну площу, як зможе розмістити обладнання та почати працювати. Хоча асортимент довелося змінити – від family look до пошиття військового одягу.

Працівниці, які були у Покровську, відмовилися переїжджати, тож нових швачок шукала вже у Львові. До Вікторії прийшли переселенки – дві жінки з Харкова. Вони не мали швейного досвіду, але мали бажання навчитися цього. Підприємниця почала їх вчити.

Зараз новий швейний колектив виконує замовлення – шиє військові тактичні штани, також розробляє макет куртки для військових. На це є великий попит в Україні. 

«Складно зараз, але я вірю, що отримую новий досвід, для мене відкриваються нові можливості. Тож буду використовувати їх, щоб стати сильнішою. Я та багато інших людей зі сходу дуже сильні, ми витривалі, можемо призвичаїтися до нових умов. Варто лише не опускати руки, а робити своє», – каже Вікторія.

Після завершення війни підприємниця планує повернутися до рідного Покровська та відкрити там філію свого бізнесу, головний офіс якого буде у Львові.

Раніше ми розповідали, як підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій.

Також радимо почитати історію підприємиці з Луганщини, яка допомагає переселенцям з Кремінної.

Суспільство

Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років

Опубліковано

Грузинська влада збільшила термін безвізового перебування в країні українців до трьох років. Зазначається, що відповідні зміни були внесені у постанову «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати в Грузію без візи».

Про це повідомляє Грузія Online.

Згідно із поправкою, громадянам України дозволений в’їзд в Грузію без візи та перебування в країні протягом повних трьох років.

Раніше цей термін був обмежений одним роком, однак у лютому минулого року був продовжений до двох років.

Читайте також: ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах ВПО, станом на жовтень 2023 року в Грузії перебувало близько 27 тис. громадян України.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: Міграційної служби

Читати далі

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: