Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/EFSOoCUs2LYSSSSSS

Суспільство

Ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів (ВІДЕО)

Опубліковано

Ветеран російсько-української війни Віталій Кучеренко створив власну фірму з розмінування та очищає деокуповані територій від російських «подарунків». 

Про це розповідає ШоТам.

Окупанти мінують усе хаотично

Віталій Кучеренко – професійний військовий, який служив Україні 28 років. Із самого початку російсько-української війни чоловік вирушив на схід країни, брав участь у боях за Іловайськ, Мар’їнку та Авдіївку.

На війні Віталій вперше побачив, скільки територій мінують росіяни. А тому після закінчення служби вирішив створити приватну компанію з розмінування, аби врятувати українців від «гостинців» окупантів.

«Територія України є найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами у всьому світі. Росіяни проводять мінування хаотично, насамперед для залякування мирного населення», – пояснює засновник фірми з розмінування ТОВ «ГК ГРУП» Віталій Кучеренко.

Почали з розмінування Житомирщини

До повномасштабного вторгнення Віталій із командою обстежував території на сході України. Тепер чоловік працює у деокупованих районах Житомирщини. 

«До нас можуть звертатися і приватні особи, й установи різних форм власності – урядові, неурядові. Але насамперед ми говоримо про розмінування територій територіальних громад, які постраждали найбільше, – це сільгоспугіддя», – зазначає Віталій Кучеренко.

Перша в Україні школа професійних саперів

Щоб навчати професійних саперів, Віталій відкрив у Кам’янці-Подільському спеціальний центр. Сьогодні його команда вміє працювати практично з усіма типами боєприпасів, зокрема з протипіхотними мінами та нерозірваними снарядами. Наразі це єдиний приватний центр в Україні, і навчатися в ньому може кожен охочий.

Тепер Віталій чекає на дороге професійне обладнання з-за кордону. Його вдалося придбати завдяки фінансуванню від Українського ветеранського фонду. 

«Дуже доброзичливе ставлення співробітників цього Фонду. Я задоволений і результатом, і співпрацею з цим Фондом. Вони роблять добру справу. Мені вдалося виграти грант у розмірі одного мільйона гривень. Ці кошти спрямовано на закупівлю засобів пошуку, засобів навігації, засобів індивідуального захисту», – зазначає Віталій.

Найбільше бажання ветерана – зробити всю Україну безпечною. А тому його компанія працюватиме й після перемоги: допомоки всі наші території не будуть перевірені та очищені від російських мін та снарядів.

Раніше ми розповідали, як українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ.

Нагадаємо, хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створять електронний перелік легальних автостанцій: що це змінить

Опубліковано

В Україні створять офіційний список автостанцій, що дасть їм можливість працювати легально і надавати послуги перевізникам та пасажирам.

Про це повідомило Мінінфраструктури.

Запуск списку планується на листопад 2024 року.

Нові правила дозволять власникам автостанцій самостійно додавати свої станції до цього списку. Він замінить стару систему, яка працювала до 2020 року і вимагала ліцензування. Тепер автостанції будуть вноситися до переліку за ініціативою власників.

Закон передбачає, що міжобласні та міжнародні автобуси мають починати і завершувати свій маршрут тільки на легальних автостанціях. Тому при відкритті нового маршруту або зміні існуючого організатор перевезень повинен переконатися, що зазначені в маршруті автостанції є в офіційному переліку.

Власники автостанцій зможуть оновлювати інформацію про свої станції через електронну форму, включаючи кількість платформ, кас та вартість послуг.

Читайте також: Громади на Київщині отримали нові шкільні автобуси

Нові автостанції не можна буде заблокувати, оскільки вся інформація буде перевірятися автоматично. Якщо буде виявлено помилку, власник зможе внести дані повторно.

Новий механізм дозволить чітко визначити, хто відповідає за роботу автостанцій, що допоможе швидко вирішувати конфлікти у разі скарг від пасажирів або перевізників.

Нагадаємо, Мінінфраструктури створює сайт для пошуку квитків на міжнародні автобуси.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: