Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/EFSOoCUs2LYSSSSSS

Суспільство

Ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів (ВІДЕО)

Опубліковано

Ветеран російсько-української війни Віталій Кучеренко створив власну фірму з розмінування та очищає деокуповані територій від російських «подарунків». 

Про це розповідає ШоТам.

Окупанти мінують усе хаотично

Віталій Кучеренко – професійний військовий, який служив Україні 28 років. Із самого початку російсько-української війни чоловік вирушив на схід країни, брав участь у боях за Іловайськ, Мар’їнку та Авдіївку.

На війні Віталій вперше побачив, скільки територій мінують росіяни. А тому після закінчення служби вирішив створити приватну компанію з розмінування, аби врятувати українців від «гостинців» окупантів.

«Територія України є найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами у всьому світі. Росіяни проводять мінування хаотично, насамперед для залякування мирного населення», – пояснює засновник фірми з розмінування ТОВ «ГК ГРУП» Віталій Кучеренко.

Почали з розмінування Житомирщини

До повномасштабного вторгнення Віталій із командою обстежував території на сході України. Тепер чоловік працює у деокупованих районах Житомирщини. 

«До нас можуть звертатися і приватні особи, й установи різних форм власності – урядові, неурядові. Але насамперед ми говоримо про розмінування територій територіальних громад, які постраждали найбільше, – це сільгоспугіддя», – зазначає Віталій Кучеренко.

Перша в Україні школа професійних саперів

Щоб навчати професійних саперів, Віталій відкрив у Кам’янці-Подільському спеціальний центр. Сьогодні його команда вміє працювати практично з усіма типами боєприпасів, зокрема з протипіхотними мінами та нерозірваними снарядами. Наразі це єдиний приватний центр в Україні, і навчатися в ньому може кожен охочий.

Тепер Віталій чекає на дороге професійне обладнання з-за кордону. Його вдалося придбати завдяки фінансуванню від Українського ветеранського фонду. 

«Дуже доброзичливе ставлення співробітників цього Фонду. Я задоволений і результатом, і співпрацею з цим Фондом. Вони роблять добру справу. Мені вдалося виграти грант у розмірі одного мільйона гривень. Ці кошти спрямовано на закупівлю засобів пошуку, засобів навігації, засобів індивідуального захисту», – зазначає Віталій.

Найбільше бажання ветерана – зробити всю Україну безпечною. А тому його компанія працюватиме й після перемоги: допомоки всі наші території не будуть перевірені та очищені від російських мін та снарядів.

Раніше ми розповідали, як українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ.

Нагадаємо, хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.

Фото: ШоТам.

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

Суспільство

Українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу»

Опубліковано

Українська військово-медична академія розпочала навчання слухачів на «Офіцерському курсі». Це навчання відбувається на базі академії Збройних Сил України. Після успішного завершення курсу і складання відповідних заліків, учасників курсу атестують на отримання першого офіцерського звання «молодший лейтенант».

Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

У командуванні нагадали, що програма навчання є систематичною. Тому будь-хто, хто на цей момент служить на посадах сержантського складу, але має бажання та згоду свого командира для переведення на посади офіцерського складу у своїй військовій частині з медичною спеціалізацією, може скористатися цією можливістю.

Що для цього потрібно

Читайте також: «Цифровізаторки»: UNDP запустила подкаст про жінок, які створюють електронні продукти для мільйонів українців

  • Подати рапорт за підпорядкованістю з клопотанням про включення кандидатури до списків для проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» в УВМА (додавши копії диплому про вищу медичну освіту, сертифікат лікаря (провізора) спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію (за наявності).
  • Скановані копії зареєстрованого рапорту (з резолюцією командира) та зазначених документів надіслати на електронну адресу УВМА: umma@online.ua та на e-mail ДОЗ МО України: doz@mod.gov.ua.
  •  Після опрацювання документів на електронну пошту слухача буде надано доступ для проходження навчання в режимі онлайн. Після успішного закінчення онлайн-курсу кандидата буде викликано до УВМА для проходження 18-денних зборів.
  •  Перед відбуттям на збори військовий повинен здати справи і посаду та з витягом з наказу прибути до УВМА, де його буде зараховано як курсанта.
  •  По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, військового буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

Нагадаємо, в Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут.

Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України

Читати далі

Суспільство

Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Опубліковано

Шведський телерадіоканал SVT, організатор “Євробачення-2024”, представив сцену у Malmö Arena, де цьогорічний конкурс відбудеться. Цю сцену розробляли протягом майже шести місяців.

Фотографії сцени були опубліковані на сайті “Євробачення” 25 квітня.

Сцена у формі хреста розташована прямо посередині залу для глядачів. Навколо неї розміщено 2 168 освітлювальних приладів, які програмували протягом чотирьох тижнів. Крім того, п’ять світлодіодних кубів підвішено до стелі.

показали сцену для євробачення

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Світлодіоди є ключовим компонентом створення сцени. Також на сцені та над нею встановлено близько 1 000 квадратних метрів світлодіодних екранів, включаючи підлогове освітлення площею 186 квадратних метрів та екран на задньому плані розміром 340 квадратних метрів.

показали сцену для євробачення

Всього до стелі Malmö Arena підвішено 204 тонни технічного обладнання, яке можна переміщати за допомогою 196 підіймачів із різною швидкістю.

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: