Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/HZ-RtgYml_Y?si=h8cjEzSSfh9loBGdSSSSSS

Суспільство

Ветеран після тяжких боїв в АТО заснував полуничний бізнес (ВІДЕО)

Опубліковано

Після того, як на очах Миколи через росіян гинули й калічилися побратими, робота на українській землі стала його особистою терапією. Разом з дружиною він пішов на справжню авантюру: не знаючи нічого про фермерство, на кредитні кошти вони орендували поле в 6 гектарів і засадили його кущами італійської полуниці.

Що з цього вийшло розповідає ШоТам.

Пройшов Майдан, боронив Луганщину в АТО, а потім створив власний полуничний бізнес.

«Мені подобається, отримую задоволення, коли: «Ти знаєш його? Це Микола, Файна Berry. Це той, який зробив з 1000 доларів господарство, яке хочуть усі!». Але ніхто не знає насправді реальність», — Микола Стецьків, ветеран АТО, засновник Файна Berry.

У 2016 це здавалося справжньою авантюрою, але минуло 6 років, і справа вже самоокупається. На полях люди охоче ласують смачнющими ягодами, а продажі зростають.

До початку війни Микола працював будівельником, а його боротьба почалася з Майдану. У 2013 він кинув виклик злочинній владі, а у 2014 зрадів, коли прийшла повістка на фронт.

«Коли я їхав, багато людей сумували. Я кажу: “Чому ви мене живого ховаєте? Я їду туди, щоб зробити правильні речі. У мене є все, що потрібно: я здоровий, у мене є якісь навички, я займався спортом, скільки себе пам’ятаю. Я не можу бути не там”», — Микола Стецьків, ветеран АТО, засновник Файна Berry.

Читайте також: Захисники носять іграшку з собою, бо вона їх береже. Історія ветеранки, яка стала майстринею

Микола воював на Луганщині в найгарячіший період АТО: на його очах росія калічила та вбивала побратимів. Коли гаряча фаза минула, повернувся додому до мирного життя. Виховував п’ятьох дітей і мріяв про власну справу.

Разом з дружиною подумали: чом би не зайнятися вирощуванням полуниці? Микола скористався програмою для учасників АТО й отримав від держави 30 000 гривень і ділянку в 10 соток. Новачок у фермерстві, він вчився на своїх помилках: втрачав городину через заморозки та бур’яни.

Попри перші невдачі, разом з дружиною брав позики й кредити, продавав майно… Зрештою, вони орендували поле в 6 гектарів. Так з’явився бренд української полуниці Файна Berry.

«Нам розробляли технологію живлення, догляду за рослинами — Ізраїль. І коли ми аналізи ґрунтів дали ізраїльтянам, вони сказали: “Такої землі не існує”», — Микола Стецьків, ветеран АТО, засновник Файна Berry.

Колись на цьому місці було болото, але тепер за показниками це ідеальна для фермерства земля. З кожного куща полуниці новачки-аграрії почали збирати по 500 грамів ягід. А допомагають у збиранні врожаю відвідувачі ферми!

Файна Berry започаткували акцію «Збери собі сам». Люди приїздять, збирають ягоди власноруч, а потім сплачують їхню собівартість.

«Полуниця красива, блискуча, запашна, і не є тією небезпечною, про яку більшість людей говорить. Тобто її можна їсти, зірвавши прямо з грядок», — Микола Стецьків, ветеран АТО, засновник Файна Berry.

Дивіться відеоВетеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших

У вирощуванні господарство використовує виключно італійські сорти. Сфера збуту ягід — ресторани, кондитерські крамниці, продаж на переробку. Микола не любить робити на цьому акцент, але регулярно донатить відсоток прибутку на ЗСУ.

Цього року ферма вперше вийшла на самоокупність. Але попереду ще багато роботи: Микола вдосконалює технології, аби зробити справу прибутковою.

«Ми можемо мріяти, лежачи на дивані перед телебаченням, і звинувачувати всіх попередників і всіх наступників. Але ми насправді відповідальні перед самими собою. Ми або йдемо [вперед], або не жаліємось», — Микола Стецьків, ветеран АТО, засновник Файна Berry.

Нагадаємо, ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району. 

Також ШоТам розповідав, як ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: