Суспільство
Ветеран АТО висадив плантацію шипшини на Донеччині
В Донецькій області ветеран АТО Геннадій Попелюський з Костянтинівки заклав першу плантацію шипшини. Землю здавав для аналізу в лабораторію, щоб переконатися, що вона підходить для вирощування такої культури. Про це повідомляється на сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” у фейсбуці.
“Спочатку я хотів вирощувати горіхи, але після консультацій відмовився від цієї ідеї. Мій знайомий підприємець порадив посадити шипшину – земля і клімат сходу України для цього ідеально підходять”, – розповідає Геннадій Попелюський.
Чому шипшина?
Геннадій Попелюський розповідає, ще під час служби у 72 окремій механізованій бригаді почав думати, чим займатися далі. Познайомився з підприємцем з Одещини, який вирощує шипшину та горіхи. Читав багато історій про ветеранів АТО, про їхні успішні бізнеси. Це і надихнуло чоловіка зайнятися власною справою. Після демобілізації у січні 2020 року придбав мотоблок, розчистив хащі, які були біля його ділянки, згодом виорав поле, яке понад 20 років ніхто не обробляв.
Майже два роки ветеран АТО витратив на вивчення цієї теми – де і які купити саджанці, читав і питав поради у тих, хто має такий досвід. Замовив майже 7 тисяч однорічних саджанців. За них Геннадій заплатив 100 000 гривень. Сорти “Клубний” і “Глобус” привіз з Одещини. Придбав їх у підприємця, який вже вирощує шипшину та експортує її до Європи. Посадити ці саджанці цими вихідними допомагала уся родина Геннадія та побратими громадського формування “Гайдамаки”.
Читайте також: Найбільшу в Європі плантацію шипшини висаджують на Одещині
“Зараз важливо у короткі строки посадити. У нас тут буде крапельний полив. Перші квіти і плоди мають бути наступного року”, – каже чоловік.
У лютому цього року Геннадій взяв участь у тренінгу, який для ветеранів АТО був організований у Краматорську за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”. Разом з бізнес-тренером чоловік порахував прибуток, можливі ризики, основні і додаткові витрати, окупність витрат. Також почув про те, як можна розвивати цю справу.
“Я хочу, щоб моя історія була прикладом для інших. Багато ветеранів АТО отримують землю і продають її. Я теж так хотів зробити, навіть виставив на продаж. Але передумав. Моя дружина Катерина підпримала ідею роботи на свой землі. Я вирішив вкладати свій час, працю і талант у садівництво”, – говорить Геннадій.
Планує продавати до Європи
Врожай шипшини ветеран АТО планує продавати до Європи. Каже, що має попередні домовленості зі знайомим фермером і кооперативом. Також разом з побратимами буде збільшувати шипшинові поля. Друг Геннадія Андрій Балан цього тижня допомагав садити шипшину. На своїх двох гектарах, які отримав поряд, садитиме наступного року.
Геннадій став першим ветераном АТО, який отримав землю у Костянтинівці. Ці два гектари неподалік від міста, поряд – річка Кривий Торець.
“Я полюбив цю ділянку. Тут наодинці з природою. Люблю тут бути і один, і з родиною. Сьогодні, коли усі допомагають мені засадити цю землю, я щасливий, вона віддячить мені”, – каже чоловік.
Також Геннадій хоче створити на Донеччині кооператив, до якого зможуть увійти ветерани АТО, які займаються фермерською справою.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі