Суспільство
Весело й корисно. ТОП-7 цікавих місць Київщини для відвідин з дітьми
Ще не придумали, як провести вихідні з дітьми приємно і з користю? Читайте і зберігайте цю підбірку місць поблизу Києва, які зроблять ваш вікенд незабутнім та подарують багато емоцій не лише вам, а й вашим дітям.
Парк «Київська Русь»
Центр культури і історії, архітектурні види якого вражають. На території можна побачити оборонну стіну, в’їзні ворота з двома вежами, місце проведення богатирських змагань, табір вікінгів, кочівників, помешкання киян XI-XII століть. Головним об’єктом комплексу є дитинець-кремль Давнього Києва, масштаби якого відтворено у справжніх розмірах. Цей музей просто неба є також зоною відпочинку, де можна влаштувати смачний перекус.
Як доїхати? Обухівський район, село Копачів. Потрібно обрати дорогу через Обухів, проїхати Обухівське РУ ГУ МВД. Перед Універмагом повернути праворуч (вказівкою на Васильків), а за зупинкою «Парк» повернути ліворуч і рухатись до зупинки транспорту «Шевченково». Там повернути праворуч, виїхати на Копачів й за вказівками на дорозі приїхати в парк.
Печера Геонавт
Найбільша і єдина печера Київської області розташована поблизу села Ходосівка і простягається довжиною 60 метрів. Печера природного походження і сформувалась внаслідок впливу води. Природне творіння має два зали. Перший великий за розмірами і має два тунелі, переміщатися якими буде легко і вільно. Інший — менший, й діставшись до нього доведеться рухатися навприсядки. На стінах печери є барельєфи, які досліджують вчені.
Як доїхати? Зі станції метро “Либідська” маршруткою №738.
Добропарк
Унікальна місцевість площею 300 га, де весною розквітло більше мільйона різних тюльпанів. В літній час тут цвіте лавандове поле, яке ретельно висадили вчені. Незабаром з’явиться долина гортензій, а в майбутньому розквітнуть сакури і груші. Приємним бонусом парку є можливість посадити на території дерево і отримати безстроковий безкоштовний вхід на територію.
Як доїхати? З Києва в «Добропарк» можна доїхати маршрутними таксі №375, №771 і №373. На машині з Києва потрібно їхати Житомирською трасою Е40 зі Святошинського району повз сіл Чайки, Стоянка, Капітанівка, Мила, Гурівщина, Мрія, Гурівщина, Бузова, Березівка, Северинівка до села Мотижин.
Бананова ферма в Рожнах
Тропіки! Саме на цій фермі може скластись враження, наче ви потрапили в екзотичні ліси Африки. Кількість рослин на метр квадратний просто зашкалює. Тут вирощують не тільки банани, а й каву, інжир, ананаси, різні види мандаринів, фейхоа, лимони і навіть гранати. Загальна кількість сортів тропічних рослин перевищує 50. Господар ферми залюбки влаштує екскурсію, під час якої можна поласувати плодами і придбати дерева.
Як доїхати? Броварський район, село Рожни, провулок Травневий, 70. Можна їхати поїздом. У 25 км від села є залізнична станція «Бровари». Від неї в Рожни можна добратися рейсовими автобусами. Від Києва сюди ведуть автодороги М01, Е95, Р69, Т1008, Т1034.
Ферма Кійловська Асканія
Ця ферма-заповідник зі всіх сторін оточена лісами. Тут мешкає понад 30 видів тварин: страуси, павичі, коні, різнопородисті свині, лебеді, дикі качки, цесарки, фазани, камерунські кози, кролики. На території панує особлива спокійна атмосфера, оскільки до цивілізації далеко. Гостям ферми пропонують покататися верхи на конях, помилуватися пейзажем та сфотографуватися з тваринами.
Як доїхати? «Кійловская Асканія» розташована в невеликому поселенні Кийлів Бориспільського району на вулиці Лісова, 6. Селище розміщене неподалік Борисполя, звідки можна доїхати автобусами, таксі або власним транспортом.
Забір’я
Село на Київщині з чистими і прозорими озерами, свіжим повітрям і мальовничими краєвидами навколо. Ідеальне місце для сімейного відпочинку, адже тут ви можете поплавати, позасмагати, збудувати разом з дітьми піщані замки, влаштувати пікнік в альтанці поблизу соснового лісу і приготувати рибу, власноруч спійману в озері поряд.
Як доїхати? Власним авто – трасою E95. Також можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до с. Забір’я.
Колишня садиба Хоєцьких
Ця велична споруда приваблює туристів своїми архітектурними особливостями — схожа на середньовічний палац з численними клумбами квітів навколо. Всередині будівлі проведені ремонтно-реставраційні роботи, тому ви зможете без проблем погуляти і оглянути приміщення.
На території садиби є міні-зоопарк з павичами та страусами, які вільно бігають на просторах двору. Якщо є бажання, можна провести час у альтанках для відпочинку чи погуляти стежками навколо території.
Як доїхати? Доїхати до с.Томашівки, де розташована садиба можна автобусами із Фастова, або ж маршрутками Київ-Дідівщина від метро “Нивки”.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі