Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Весело й корисно. ТОП-7 цікавих місць Київщини для відвідин з дітьми

Опубліковано

Ще не придумали, як провести вихідні з дітьми приємно і з користю? Читайте і зберігайте цю підбірку місць поблизу Києва, які зроблять ваш вікенд незабутнім та подарують багато емоцій не лише вам, а й вашим дітям. 

Парк «Київська Русь»

Центр культури і історії, архітектурні види якого вражають. На території можна побачити оборонну стіну, в’їзні ворота з двома вежами, місце проведення богатирських змагань, табір вікінгів, кочівників, помешкання киян XI-XII століть. Головним об’єктом комплексу є дитинець-кремль Давнього Києва, масштаби якого відтворено у справжніх розмірах. Цей музей просто неба є також зоною відпочинку, де можна влаштувати смачний перекус.

Як доїхати? Обухівський район, село Копачів. Потрібно обрати дорогу через Обухів, проїхати Обухівське РУ ГУ МВД. Перед Універмагом повернути праворуч (вказівкою на Васильків), а за зупинкою «Парк» повернути ліворуч і рухатись до зупинки транспорту «Шевченково». Там повернути праворуч, виїхати на Копачів й за вказівками на дорозі приїхати в парк.

Печера Геонавт

Печера Геонавт

Найбільша і єдина печера Київської області розташована поблизу села Ходосівка і простягається довжиною 60 метрів. Печера природного походження і сформувалась внаслідок впливу води. Природне творіння має два зали. Перший великий за розмірами і має два тунелі, переміщатися якими буде легко і вільно. Інший — менший, й діставшись до нього доведеться рухатися навприсядки. На стінах печери є барельєфи, які досліджують вчені.

Як доїхати? Зі станції метро “Либідська” маршруткою №738.

Добропарк

Унікальна місцевість площею 300 га, де весною розквітло більше мільйона різних тюльпанів. В літній час тут цвіте лавандове поле, яке ретельно висадили вчені. Незабаром з’явиться долина гортензій, а в майбутньому розквітнуть сакури і груші. Приємним бонусом парку є можливість посадити на території дерево і отримати безстроковий безкоштовний вхід на територію.

Як доїхати? З Києва в «Добропарк» можна доїхати маршрутними таксі №375, №771 і №373. На машині з Києва потрібно їхати Житомирською трасою Е40 зі Святошинського району повз сіл Чайки, Стоянка, Капітанівка, Мила, Гурівщина, Мрія, Гурівщина, Бузова, Березівка, Северинівка до села Мотижин.

Бананова ферма в Рожнах

Власник бананової ферми під Києвом Анатолій Патій. Фото: seeds.org.ua

Тропіки! Саме на цій фермі може скластись враження, наче ви потрапили в екзотичні ліси Африки. Кількість рослин на метр квадратний просто зашкалює. Тут вирощують не тільки банани, а й каву, інжир, ананаси, різні види мандаринів, фейхоа, лимони і навіть гранати. Загальна кількість сортів тропічних рослин перевищує 50. Господар ферми залюбки влаштує екскурсію, під час якої можна поласувати плодами і придбати дерева.

Як доїхати? Броварський район, село Рожни, провулок Травневий, 70. Можна їхати поїздом. У 25 км від села є залізнична станція «Бровари». Від неї в Рожни можна добратися рейсовими автобусами. Від Києва сюди ведуть автодороги М01, Е95, Р69, Т1008, Т1034.

Ферма Кійловська Асканія

Ця ферма-заповідник зі всіх сторін оточена лісами. Тут мешкає понад 30 видів тварин: страуси, павичі, коні, різнопородисті свині, лебеді, дикі качки, цесарки, фазани, камерунські кози, кролики. На території панує особлива спокійна атмосфера, оскільки до цивілізації далеко. Гостям ферми пропонують покататися верхи на конях, помилуватися пейзажем та сфотографуватися з тваринами.

Як доїхати? «Кійловская Асканія» розташована в невеликому поселенні Кийлів Бориспільського району на вулиці Лісова, 6. Селище розміщене неподалік Борисполя, звідки можна доїхати автобусами, таксі або власним транспортом.

Забір’я

Село Забір’я на Київщині. Фото: zabirya.com.ua

Село на Київщині з чистими і прозорими озерами, свіжим повітрям і мальовничими краєвидами навколо. Ідеальне місце для сімейного відпочинку, адже тут ви можете поплавати, позасмагати, збудувати разом з дітьми піщані замки, влаштувати пікнік в альтанці поблизу соснового лісу і приготувати рибу, власноруч спійману в озері поряд. 

Як доїхати? Власним авто – трасою E95. Також можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до с. Забір’я.

Колишня садиба Хоєцьких

Ця велична споруда приваблює туристів своїми архітектурними особливостями — схожа на середньовічний палац з численними клумбами квітів навколо. Всередині будівлі проведені ремонтно-реставраційні роботи, тому ви зможете без проблем погуляти і оглянути приміщення. 

На території садиби є міні-зоопарк з павичами та страусами, які вільно бігають на просторах двору. Якщо є бажання, можна провести час у альтанках для відпочинку чи погуляти стежками навколо території. 

Як доїхати? Доїхати до с.Томашівки, де розташована садиба можна автобусами із Фастова, або ж маршрутками Київ-Дідівщина від метро “Нивки”. 

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі