Суспільство
В Ужгороді відкрили мініскульптуру «Міцний горішок»: фото
До Дня знань на набережній Незалежності в Ужгороді відкрили нову мініскульптуру під назвою «Міцний горішок». Це вже 69-й мініпам’ятник міста, автором якого став скульптор Роман Мурник.
Про це повідомляє туризмознавець, депутат Закарпатської облради Федір Шандор.
Локація та ідея скульптури
Мініскульптура розташована навпроти пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину. Її встановлення стало можливим завдяки меценатам з плантації фундука «ФундЕко» на Закарпатті, які вирішили вшанувати одну з місцевих легенд.
Скульптура створена за мотивами історії про ужгородського ливарника Золтана Деметру, який жив на початку XX століття. Легенда розповідає, як він намагався виготовити горіхокол для фундука, який не міг розколоти, що і стало натхненням для створення цієї скульптури.
Читати також: Українська сирена лунатиме на фестивалі Burning Man синхронно з повітряною тривогою в Україні
Символ Дня знань
Відкриття мініпам’ятника відбулося 1 вересня. Участь у заході взяли автор скульптури Роман Мурник та громадська діячка Лариса Липкань. Професор УжНУ, туризмознавець Федір Шандор зазначив, що «Міцний горішок» символізує науку, яка, як і цей горішок, потребує зусиль, щоб її здолати.
Ця мініскульптура стала 69-ю в Ужгороді, продовжуючи традицію встановлення оригінальних та символічних мініпам’ятників у місті.
Нагадаємо, що у Києві можна здати кров та отримати подарунок: подробиці.
Фото: Федір Шандор.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
- ZALA-421 — 36 одиниць
- Supercam S350 — 7 одиниць
- «Орлан-10» — 5 одиниць
- Lancet — 1 одиниця
Коментарі
Суспільство
Документальний фільм «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» режисера Тараса Томенка покажуть на 40-му Варшавському міжнародному кінофестивалі, що відбудеться з 11 по 20 жовтня.
Про це повідомляє Суспільне.
Це перший випадок, коли стрічка Суспільного мовлення бере участь у конкурсній програмі фестивалю класу А.
Про фільм
Фільм присвячений українському режисеру та художнику Сергію Параджанову. Стрічка, створена на основі архівних матеріалів і сюрреалістичних лялькових сцен, розкриває його творчий шлях, боротьбу з радянськими репресіями та неповторне художнє бачення. Продюсери фільму — Пилип Іллєнко та Лук’ян Галкін.
Читати також: У Львові відбудеться «Молодвіж». Захід присвячений памʼяті Ярини Базилевич, яка разом з сімʼєю загинула під час атаки
За словами продюсера Лук’яна Галкіна, ця прем’єра стане важливим кроком у святкуванні сторіччя Параджанова та підкреслить його спадщину на міжнародній арені.
Нагадаємо, що на Венеційському кінофестивалі провели акцію на підтримку українських полонених.
Фото: Суспільне.
Коментарі