Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні на 80 млн євро запустять програму з біоенергетики

Опубліковано

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) працює над запуском в Україні в 2019 році програми з біоенергетики, в рамках якої планується профінансувати близько 10-15 проектів на загальну суму в 70-80 млн. євро.

Про це повідомив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР (по Україні, Польщі та Кавказу) Сергій Масліченко, передає “Інтерфакс-Україна”.

Чому обрали біоенергетику?

Як зазначили в ЄБРР, Україна як аграрна країна має великі залишки виробництва, проте зараз вони залишаються на полях, і тому обрали саме такий проект.

“Розуміючи, що сонячна та вітрова енергетика розвиваються нормально, ми сконцентрували свою увагу, перш за все, на біоенергетиці. І тут ми говоримо не тільки про біоенергетичні станції, а про весь ланцюг – від поля до кінцевого споживача”, – повідомив Сергій Масліченко.

Читайте також: Норвезька і китайська компанії збудують на Херсонщині вітрову електростанцію

Програма буде фінансуватися спільно з Глобальним екологічним фондом, а також Фондом чистих технологій.

Коли програма запрацює?

Наразі проект перебуває на попередній стадії розгляду. Її планують запустити наступного року.

“Для цього ми залучаємо донорське співфінансування – Global Environment Facility. Крім того, є Фонд чистих технологій і, звісно, банк надасть власні кошти. Ми очікуємо, що загальний обсяг фінансування програми складе близько EUR 70-80 млн”, – сказав Сергій Масліченко.

Він акцентував увагу на тому, що в зв’язку з наявністю зараз в Україні логістичних проблем в сфері біоенергетики, частина проектів програми буде спрямована на їх розв’язання.

Також увага приділятиметься проектам з біомаси, біоетанолу другого покоління, біогазу, в тому числі біометану.

Технології

Укроборонпром представив лабораторію діагностування авіатехніки

Опубліковано

Укроборонпром представив інфоркарту Лабораторії технічного діагностування авіаційної техніки від розробника Одеського авіаційного заводу.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Що це?

Фахівці Одеського авіаційного заводу створили сучасну мобільну лабораторію технічного діагностування авіаційної техніки, яка має прийти на заміну морально застарілим приладам неруйнівного контролю. Лабораторія — це кузов-фургон із системами автономного електроживлення та життєзабезпечення, розташованого на базі автомобіля КрАЗ з сучасним складом діагностичного обладнання для комплексної та чіткої оцінки технічного стану авіаційної техніки.

Призначення

Дослідження технічного стану літаків та вертольотів, їхніх двигунів та складових частин в авіаційних підрозділах Повітряних Сил та на авіаційних ремонтних заводах з метою визначення можливості продовження їх життєвого циклу.

Оснащення

Прилади неруйнівного контролю:
• ультразвуковий — дефектоскоп Sonocon B+
• ультразвуковий з використанням методу фазованих решіток — Starmans DIO 1000PA
• ультразвукової товщинометрії — Olympus 45MG
• імпедансний — BondMaster 600
• магнітопорошковий — МДМ-2, Magnaflux L10
• вихрострумовий — Eddycon C, Константа К5Ц
• електропотенціальний — UIT 281M
• оптичний — відеоендоскоп Olympus Series C
• рентгенівський — XXG-1605
• капілярний — матеріали MR® Chemie.

Вимірювальна техніка загального призначення:
Надрання діагностика:
• портативна восьмиканальна акустико-емісійна система “SKOP-AМ”
• багатоканальна вібродіагностична система “Вектор-А”.

 Експрес-контроль якості пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин:
• міні лабораторія аналізу мастил BALTECH ОА-5800;
• аналізатор сірки у нафтопродуктах EDX3200S PLUS.

Використання вказаних приладів (одного або декількох одночасно) дозволяє виявляти поверхневі, підповерхневі і глибинні дефекти, як металевих, так і стільникових багатошарових виробів авіаційної техніки, а також місць їх розташування.

Програмне забезпечення

Для автоматизованого накопичення даних про технічний стан виробів авіаційної техніки від дефектоскопічного обладнання та аналізу результатів контролю розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке встановлено на сервері та 3-х протиударних ноутбуках.

Спеціальне програмне забезпечення лабораторії надає можливість введення та зберігання всієї необхідної інформації про вироби авіаційної техніки (каталогів деталей, формулярних даних, відомостей про облік відмов, результатів дефектоскопічного контролю).
 
Функціональні особливості

  • діагностування технічного стану виробів авіаційної техніки засобами неруйнівного контролю та вимірювальної техніки загального призначення;
  • експрес-контроль якості пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин у польових умовах;
  • автоматизоване накопичення даних про технічний стан виробів авіаційної техніки від дефектоскопічного обладнання;
  • аналіз результатів дослідження виробу авіаційної техніки і встановлення його фактичного технічного стану.

Наразі дослідний зразок лабораторії проходить державні випробування, після закінчення яких виріб буде передано Збройним Силам України.

Нагадаємо, Укроборонпром представив реактивний піхотний вогнемет.

Також Укроборонпром представив тактичну бойову колісну машину Дозор-Б.

Як ми повідомляли раніше, Укроборонпром представив радіолокатор «Траса-М», що розпізнає повітряні об’єкти.

Усі фото:

Читати далі

Технології

На Полтавщині використання земель моніторитимуть з дрона

Опубліковано

У Полтавській області використання земель сільськогосподарського призначення й водного фонду моніторитимуть за допомогою дрона.

Про це повідомили у пресслужбі Полтавської ОДА.

За інформацією, Департамент агропромислового розвитку ОДА та закупив безпілотний літальний апарат і з його допомогою моніторитимуть стан використання земельних ділянок державної й комунальної власності. Програму, яка опрацьовуватиме дані, одержані за його допомогою, розробили фахівці Полтавської державної аграрної академії, зокрема кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій. Випробували дрон на території академії. Оглянув, як працює техніка, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов розповів, що дрон почнуть використовувати незабаром, під час виїздів робочих груп на місця.

«Застосовуватимемо дрон для проведення обльотів територій, щоб встановити відповідність оброблюваних площ до визначених у договорах оренди. З’ясовуватимемо, чи насправді земельні ділянки, які не виділені в оренду, не використовуються, чи не розорані їх частини. Обов’язково проводитимемо моніторинг розораних сінокосів і пасовищ. Дані, одержані за допомогою дрона, дозволять чітко визначити межі й площі відповідних ділянок, – зазначив Сергій Фролов. – Дотепер такої технології не застосували».

Читайте такожПоціловані вогнем: як луцький майстер створює середньовічні щити та обладунки

«Фахівці закладу працювали над алгоритмами методики оцифрування відзнятих об’єктів за допомогою безпілотних літальних апаратів, щоб можна було точно визначити координати. Протестували дрон на точність визначення ділянок із геопозиціюванням, визначили коефіцієнт помилок. Дуже важливо, щоб алгоритм забезпечив швидкість і точність надання інформації, – зазначив завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАА Юрій Уткін. – Наприклад, фермер розорав пасовище, яке насправді не орендує. Ми зафіксували цю територію за допомогою дрона, порівняли з інформацією з кадастрової карти. Таким чином ця інформація буде підставою, щоб притягнути до відповідальності недобросовісних користувачів земельних ділянок».

Відповідно до алгоритму проведення моніторингу земель нині перевірку на місцях проводять робочі комісії, створені в райдержадміністраціях. До кінця липня інформацію за підсумками аудиту вони мають надати облдержадміністрації. Потім на місця виїжджатиме робоча група, до складу якої входитимуть представники Департаменту агропромислового розвитку ОДА, зокрема, відділу моніторингу ефективності використання земельних та водних ресурсів, а також Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Читайте такожПричина №23, чому варто підтримати #ШоТам: ми популяризуємо українську науку

«Аудит земель – важливе завдання, яке потрібно виконати якісно й цілісно. Застосування новітніх технологій тільки вітається. Використання дрона допоможе точно визначити ділянки й поліпшить ефективність діяльності робочих груп, оперативність виявлення порушень. Приємно, що до розробки програмного забезпечення долучилися науковці нашого місцевого вишу – аграрної академії. Співпрацюємо в межах програми заходів інформаційно-цифрового розвитку Полтавщини, – зазначив Євген Греков. – Побачимо, наскільки ефективне застосування такої технології. Можливо, надалі досвід перейматиме Департамент екології та природних ресурсів ОДА у сфері моніторингу видобутку корисних копалин на території області».

Нагадаємо, Міноборони планує використовувати «рої безпілотників».

Головне фото: adm-pl.gov.ua.

Читати далі

Технології

Як виглядає медіацентр на колесах для гвардійців (ФОТО)

Опубліковано

Для бійців, які виконують службово-бойові завдання у районі проведення операції Об’єднаних сил, працює спеціалізований автоклуб-друкарня на базі військової вантажівки — модернізованого автомобіля КрАЗ, що оснащений сучасною відеоапаратурою, професійною оргтехнікою, потужною акустикою та супутниковою системою телерадіомовлення.

Про це пише Starter Media.

Основним призначення такого пересувного мультимедійного центру є проведення заходів морально-психологічного забезпечення особового складу Національної гвардії України, який виконує бойові завдання в польових умовах.

Читайте також: Як проводять випробування українського гелікоптера Мі-2МСБ (ФОТО)

Гвардійці мають можливість переглядати цифрове телебачення, навчальні чи художні фільми, акустична система ж забезпечує гарним звуковим супроводом під час перегляду відео або прослуховування музики. 🎵

Екіпаж автоклубної машини регулярно проводить тематичне інформування особового складу, який виконує бойові завдання в районі проведення ООС.

Читайте також: В Україні хочуть модернізувати зенітний ракетний комплекс С-300

Оснащеність автомобіля сучасним поліграфічним обладнанням дає можливість в короткий термін забезпечити бійців друкованим контентом, необхідним для якісної організації виконання завдань за призначенням.

Водії-кіномеханіки клубу-друкарні розповідають про можливості техніки: «Автомобіль досить надійний, із гарними прохідними можливостями. За будь-яких погодних умов можна дістатися до місць несення служби наших бійців.

Читайте також: В Україні розробили нові ручні гранати (ФОТО)

Машина оснащена дизельним генератором, що дає можливість для автономного живлення в польових умовах. Тут, де військовослужбовці практично не мають засобів зв’язку, доступу до швидких новин чи просто перегляду фільмів, така машина незамінна”.

Нагадаємо, прикордонників озброять українськими пістолет-кулеметами.

Як ми повідомляли раніше, Укроборонпром представив реактивний піхотний вогнемет.

Усі фото: facebook.com/StarterMediaUA.

Читати далі

Технології

Як проводять випробування українського гелікоптера Мі-2МСБ (ФОТО)

Опубліковано

Неподалік селища Гончарівське Чернігівської області тривають спеціальні випробування українського модернізованого вертольоту Мі-2МСБ, оснащеного дослідною системою стрілецького озброєння та серійною системою некерованого ракетного озброєння.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.

За їхніми даними, гелікоптер Мі-2МСБ оснащено додатковим обладнанням, яке виготовлено ПАТ “Мотор Січ”.

Про літак

Мі-2МСБ – це українська модернізована версія багатоцільового вертольоту Мі-2.

Мі-2МСБ порівняно з базовим гелікоптером, отримав розширені льотно-технічні характеристики та став економнішим, що значно розширило його бойові можливості та фактично перетворило на легку ударну модифікацію.

Читайте також: Модернізований вертоліт з ракетами і новим обладнанням успішно пройшов випробування

Це стало можливим за рахунок ремоторизації базового вертольоту та оснащення Мі-2МСБ повноцінною системою авіаційного озброєння, що дозволяє Мі-2МСБ  виконувати низку завдань на полі бою. Отримані спроможності надають можливість використовувати Мі-2МСБ в інтересах:

  • Збройних сил України,
  • Прикордонної служби,
  • Нацгвардії,
  • Служби з надзвичайних ситуацій,
  • Служби безпеки України.

Під час випробувань планується здійснити необхідну для випробування вертольоту кількість польотів.

Читайте також: У Чернігові випробовують нове озброєння для гелікоптерів

За результатами випробувань фахівці визначать основні льотно-технічні характеристики вертольоту, оцінено точність стрільби по наземних цілях, що дасть можливість відпрацювати відповідні зміни та доповнення до керівництва з льотної експлуатації вертольоту, а також методичні вказівки щодо бойового застосування систем авіаційного озброєння.

Нагадаємо, Міноборони та «Мотор Січ» активізували роботу над легким ударним вертольотом.

Як ми повідомляли раніше, «Мотор Січ» створює гелікоптер із надсучасною системою керування.

Усі фото: mil.gov.ua.

Читати далі

Технології

Схожий на «Гелік»: показали дизайн українського позашляховика нового покоління (ФОТО)

Опубліковано

Український дизайнер Роман Прядько розробив проєкт автомобіля ЛуАЗ нового покоління (свої напрацювання автор надав сайту TopGir). Легендарний ЛуАЗ-969 “Волинь” свого часу був популярним і затребуваним автомобілем – його випускали досить довго, з 1966 по 2002 рік. Про це повідомляє volynua.com.

Зазначається, що художник постарався зберегти форму і пропорції оригінальної “Волині”, але сам зовнішній вигляд зробив більш сучасним. ЛуАЗ нового покоління отримав решітку радіатора в стилі останнього G-Class, масивні накладки на крила, спортивні бампери, посилену світлотехніку та колеса з оригінальним малюнком.

Читайте також: В Україні розробляють бюджетний електромобіль: який він буде і скільки коштуватиме

Всередині нового 969М також присутній дух моделі першого покоління, але є і сучасні атрибути – мультикермо, тачскрін, блок клімату та масивну приладову панель.

Фото: volynua.com

Читати далі

Технології

В Україні запрацював чат-бот про COVID-19 для підприємців

Опубліковано

Торгово-промислова палата України та ПРООН в Україні спільно запустили чат-бота, завдяки якому українські підприємці зможуть отримувати відповіді на питання, пов’язані зі спалахом COVID-19. Про це повідомляє Рубрика.

Зазначається, що чат-бот генеруватиме готові сертифікати про форс-мажорні обставини та форми на основі інформації, яка надаватиметься користувачами.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що чат-бот допоможе підвищити обізнаність серед мікро-, малих та середніх підприємств про пом’якшувальні заходи, посилити їхню стійкість до криз та удосконалити механізми комунікації між бізнесами та постачальниками послуг.

“COVID-19 спричинив небачене раніше зростання попиту на інформацію серед підприємців, – зазначила пані Ґерчева. – Цей чат-бот пропонує інноваційне рішення, що допоможе забезпечити такий попит”.

Чат-бот уже доступний для завантаження через:

Telegram 

Facebook 

Viber

https://www.facebook.com/watch/?v=310691883296865

Фото: medium.com

Читати далі
Реклама
Суспільство3 години тому

На Вінниччині знайшли сонячний годинник з римськими цифрами

Технології3 години тому

Укроборонпром представив лабораторію діагностування авіатехніки

Суспільство4 години тому

Як викладач філософії став Карпатським волоцюгою, Або як заробляти 1000$ на походах в гори

Суспільство4 години тому

Як на Харківщині тренувалися нацгвардійці-сапери (ФОТО)

Суспільство5 години тому

В Україні запустили єдиний інформаційний портал для туристів

Суспільство5 години тому

В Україні запрацювала школа морпіхів

Суспільство6 години тому

У Києві завершують реконструкцію старовинного будинку для молодят

Технології7 години тому

На Полтавщині використання земель моніторитимуть з дрона

Суспільство8 години тому

У Бучі на Київщині збудують інноваційний медцентр матері та дитини

Економіка9 години тому

ПриватБанк увійшов у ТОП-500 найкращих банків світу

Суспільство10 години тому

У Києві з’явилася міні-скульптура Булгакова (ФОТО)

Суспільство11 години тому

Відбулися масштабні навчання морської авіації (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Як триває ремонт історичної вулиці у центрі столиці (ФОТО)

Економіка12 години тому

В Україні підвищили розмір пенсії

Суспільство13 години тому

У Хмельницькому будують сучасний музейний комплекс (ФОТО)

Суспільство4 дні тому

Як українські медики перетворюють захисні костюми на вишиванки (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Мистецтво з брухту: як на Запоріжжі механік робить звірів із запчастин (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Як у Кропивницькому відкрили школу лицарів і вчать середньовічному бою (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Волинянин заснував першу в Україні оленячу ферму (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як в Україні створюють гуцульський Гобітхіл для туристів (ВІДЕО)

Економіка1 тиждень тому

На Луганщині навчатимуть професії бджоляра

Суспільство2 тижні тому

Як у 20 років українка стала першою жінкою-водолазом у ЗСУ (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як на Закарпатті форелева ферма приваблює туристів (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українка із синдромом Дауна створює унікальні хустини (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українка відкрила спортзал і стала успішною в карантин (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У Тернополі бігуни розчистили від сміття парк і створили трасу (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як 18-річний хлопець у Кропивницькому став “суперменом” для безхатьків (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як заробити на бататі 600 тисяч гривень (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Тернопільський художник перетворив на галерею свій балкон і зачарував усе місто (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як на Вінниччині школяр рятує криниці від хімікатів (ВІДЕО)

Реклама

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.