

Суспільство
В Україні дозволили підземні паркінги під ресторанами та музеями
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Набрали чинності зміни до державних будівельних норм щодо проектування автостоянок. Відтепер дозволено розташовувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я (окрім корпусів з палатами) за умови дотримання відповідних протипожежних та інших технічних вимог.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Як було і як стало?
Раніше українськими будівельними нормами дозволялось розміщувати підземні паркінги під громадськими будівлями, окрім закладів охорони здоров’я, спорту, культури, громадського харчування, соцзабезпечення, шкіл, дитсадків, дитячих будинків.
Створення підземних паркінгів під такими громадськими будівлями навіть в історичних районах – це досвід європейських та інших розвинутих країн. Наприклад, в австрійському Відні та австралійському Сиднеї підземні автостоянки збудовані під всесвітньо відомими оперними театрами.
“Сьогодні у Європі такі підземні парковки – зручність для відвідувачів цих закладів і дієвий спосіб боротьби з перенасиченою кількістю припаркованого транспорту на вулицях”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: На українських дорогах з’являться “острівці безпеки”
В Уряді сподіваються, що з впровадженням такої можливості в Україні покращиться ситуація з парковками, адже зараз нестача паркувальних місць для автомобілів і завантаження центральних районів хаотично запаркованими машинами – це значна проблема для великих міст України.
Згідно зі змінами у нормах, паркінг має бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими він буде розташований, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Крім цього, паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації для безпеки у разі надзвичайних ситуацій.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна отримала партію танків Leopard 2, відремонтованих у центрі обслуговування у Бумар-Лабендах у Польщі.
Про це повідомляє компанія Polska Grupa Zbrojeniowa.
Поки інші роблять заяви щодо майбутнього, ми діємо в консультаціях з українською стороною. Перші танки Leopard, спеціально відремонтовані в Бумар-Лабендах, отримала українська сторона. Робота над іншими танками триває”, — йдеться у повідомлення компанії у Твіттер.
Podczas gdy inni składają deklaracje odnoszące się do przyszłości, my w porozumieniu ze stroną ukraińską działamy. Pierwsze ekspresowo wyremontowane w Bumarze-Łabędy czołgi Leopard zostały odebrane przez stronę ukraińską 🇺🇦 Nad kolejnymi wozami prace trwają. pic.twitter.com/anWXVvIbC5
— Polska Grupa Zbrojeniowa🇵🇱 (@PGZ_pl) October 2, 2023
Відзначимо, що над наданням Україні основних бойових танків Leopard для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойових танків Challenger.
Про танк
Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.
Нагадаємо, Данія відправила Україні 45 танків.
Додамо, Польща першою передала Україні сучасні танки Leopard 2 у лютому 2023 року.
Фото: twitter.com/PGZ_pl.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дорожники розпочали аварійно-відновлювальні роботи на мосту у селі Молниця Чернівецької області на автодорозі Т-26-04 «Чернівці – Герца – КПП “Дяківці”». Міст є під’їзним шляхом до українсько-румунського кордону через Міжнародний пункт пропуску «Дяківці-Раковець».
Про це повідомили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області.
За інформацією, почали відновлення моста з його поверхні — влаштували асфальтобетонне покриття. Паралельно розчистили підмостове річище, щоб мати доступ до фундаментів опор.
«Ремонтна бригада влаштувала риштування для виконання робіт з армування та бетонування берегових опор мостової споруди. Наразі дорожники почали етап бетонування», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Про міст
6-метровий залізобетонний міст побудований у 1962 році.
Зазначається, що після десятиліть експлуатації та збільшення транспортного навантаження відбулася руйнація прогонової будови споруди.
Були зафіксовані сколи бетону плит, висипання цементу вздовж стиків плит, перезволоження бетону через порушення гідроізоляції на стиках.
Нагадаємо, на Закарпатті встановили перші дві секції модульного мосту через річку Тересва.
Також на Буковині стартував ремонт мостів на дорозі, що веде до кордону з Румунією.
Раніше ми повідомляли, що на Чернігівщині відкрили міст через річку Снов, який забезпечить пряме сполучення обласного центру з північними громадами – Новгород-Сіверським, Сосницею та Меною.
Фото: facebook.com/cv.restoration.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Морські дрони увійшли до великого пакета допомоги на 400 мільйонів євро, про який Німеччина оголосила після «Рамштайну».
Про це повідомили в «Армії дронів».
Зазначається, що ці безпілотники мають надійти до України якомога швидше. Водночас наразі невідомо, які саме дрони отримають ЗСУ.
«50 надводних безпілотників допоможуть відкинути агресора не лише на суші, а й на морі. Окремі проєкти реалізуються шляхом внесків із запасів Бундесверу та спільно з промисловими партнерами», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
Навіщо Україні флот морських дронів?
Морські дрони потрібні Україні, щоб захистити акваторії морів та мирні міста від російських ракет, які запускають з кораблів. Також ЗСУ використовуватимуть такі дрони для розблокування коридору цивільних суден, які везуть зерно з українських портів.
Йдеться про невеликий апарат, здатний вражати ціль самопідривом. Такі апарати часто називають «камікадзе». Його довжина — 5,5 метра, дальність — 800 кілометрів, автономність — 60 годин, максимальна швидкість — 80 кілометрів на годину, бойова частина — 200 кілограмів.
Морський дрон керується трьома відеоканалами. Крім того, він також оснащений супутниковою навігаційною системою та інерційною навігацією – автопілотом.
Наявність автопілота означає, що такий апарат здатний діяти автономно, зокрема в умовах роботи систем радіоелектронної боротьби. Такі багатоцільові безпілотні надводні апарати є унікальною українською розробкою.
Нагадаємо, CNN зняв ексклюзивний сюжет про українські морські дрони.
11 листопада литовці зібрали $250 тис. на перший морський дрон для ЗСУ.
Відзначимо, що про створення в Україні флоту морських дронів оголосив президент України 5 листопада.
Фото: t.me/armyofdrones.