

Суспільство
В Україну прибула перша партія БПЛА-розвідників у межах акції «Армія дронів»
В Україну прибула перша партія безпілотників, закуплених у межах програми «Армія дронів».
Про це пише Армія Інформ.
Зазначається, що 30 коптерів вирушають на фронт до наших захисників.
Як уточнив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, серед відправлених на передову безпілотників є також одні з найкращих дронів — FLyEye.
Їхня швидкість може досягати 160 км/год, а дальність польоту — 60 км. Це дозволить розвідникам проникати в тил ворога та отримувати важливу інформацію.

Також ЗСУ посилять дрони DJI Matrice 300. Безпілотники мають потужні камери та тепловізори. Вдень і вночі українські солдати будуть добре бачити ворожу техніку та робити все, щоб її ставало менше.
Читайте також: «Нехай гине залізо, а не наші люди». Як українська Аеророзвідка перемагає окупантів у «війні дронів»

Федоров повідомив, що у межах акції «Армія дронів» вже зібрали 751 млн грн через платформу UNITED24. До кінця серпня планують закупити 200 дронів-розвідників.
«Ведемо перемовини з українськими виробниками безпілотників, щоб у подальшому купувати їх для Армії дронів. Побачили круті БПЛА від компаній Скайтон, SKIF та Укрджет», — написав Федоров.
Дивіться відео: В Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові
Міністр поділився враженнями від українських розробок і розповів, що дрон Укрджет — один із найбільших українських БПЛА з серійним виробництвом. Проводить близько 10 годин у повітрі та може літати на 150 км від керувальної станції. SKIF має камеру, яка працює офлайн, а Скайтон може літати до 20 годин в небі.
Довідка
Армія дронів – це комплексна програма, у межах якої закуповуються дрони, проводиться ремонт БПЛА та навчання операторів. Наразі військові системно навчаються пілотувати дронами в двох школах – «Дронаріум» та «Боривітер», незабаром до них долучаться ще 10 шкіл для операторів.
Нагадаємо, у липні стартувало навчання перших 150 операторів «Армії дронів».
Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua.
Суспільство

Хлопця, який опинився під завалами під’їзду після росіської атаки 17 червня, дістали рятувальники. Батьки дочекалися сина, наразі підлітка доправили в лікарню.
Про це у фейсбуці повідомила журналістка Наталія Дідова.
У ніч на 17 червня росіяни масово атакували столицю безпілотниками та балістикою. У Солом’янському районі внаслідок прямого влучання ракетою був зруйнований цілий під’їзд дев’ятиповерхівки.
Читайте також: ДСНС залучила гелікоптери до ліквідації наслідків удару росії по Києву (ВІДЕО)
На місці удару і розбору завалів залишалася подружня пара. Батьки чекали на звістку про свого сина, який жив у цьому під’їзді.


Нагадуємо, що в Миколаєві дружина загиблого військового відкрила кав’ярню (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Наталії Дідової
Суспільство

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента російського центру спецпризначення «Сенеж» — одного з елітних підрозділів ГРУ. За даними слідства, 44-річний киянин передавав ворогу координати для ракетних і дронових атак по столичному регіону.
Про це повідомили в СБУ.
У поле зору російських спецслужб киянин потрапив через проросійські висловлювання у чат-рулетці. Після вербування він почав збирати інформацію про українські підприємства, які, на його думку, могли бути пов’язані з оборонним виробництвом. Дані отримував у побутових розмовах, а потім особисто фіксував локації.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
Також агент стежив за маршрутами мобільних вогневих груп під час тривог, намагаючись зібрати дані, які могли б допомогти обійти українську ППО. У його телефоні виявили фото об’єктів і координати на гугл-мапах.
СБУ задокументувала його діяльність і затримала чоловіка вдома. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Зараз він перебуває під вартою без права на заставу. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС