Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
port port

Економіка

В українському порту збудують новий причал і завод

Опубліковано

 

Адміністрація морських портів України (АМПУ) і компанія “Дельта Вілмар СНД” підписали зміни до меморандуму та визначили пріоритетні заходи щодо реалізації чергового проекту державно-приватного партнерства в порту “Южний”. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

Планується, що приватні інвестори побудують новий причал №37, завод з переробки сої, складські та перевантажувальні потужності для перевалки наливних та насипних аграрних вантажів. Держпідприємство, в свою чергу, проведе днопоглиблювальні роботи для створення операційної акваторії та підхідного каналу до нового причалу.

Нові потужності і 200 робочих місць

Наступним кроком реалізації проекту стане укладення угоди між АМПУ і “Дельта Вілмар СНД”, в якому будуть зафіксовані зобов’язання кожної сторони, а також терміни завершення робіт на кожному з етапів. Планується, що загальний обсяг перевалки з урахуванням всіх причалів морського порту “Южний”, де буде працювати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”, повинен становити не менше 1,2 млн тонн/рік.

 

Читайте також: У порту “Южний” з’явиться олійний хаб

АМПУ має намір розглянути можливість реалізації проекту створення нової операційної акваторії з глибиною 15 метрів в межах акваторії Аджалицького лиману морського порту “Южний” , необхідної для повноцінної експлуатації майбутнього причалу № 37, який планує побудувати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”.

Генеральний директор компанії-інвестора Євген Садовий зазначив, що важливою особливістю проектів “Дельта Вілмар СНД” в порту Південний є розвиток потужностей з переробки аграрної сировини в Україні та виробництва продукції з більшою доданою вартістю в межах країни. Новий завод по переробці сої буде мати потужність до 2 тис. тонн на добу, термінал для накопичення і одночасного зберігання зернових і шроту – 40 тис. тонн.

Читайте також: В українському порту зареєстрували новий зерновий термінал

“Це вже четвертий проект державно-приватного партнерства в порту Південний. Ми вже маємо хороший досвід співпраці з приватними інвесторами в такому форматі. У минулому році АМПУ закінчило днопоглиблювальні роботи біля нового причалу компанії MV Cargo в порту “Южний”. В цьому році інвестори планують ввести в експлуатацію і сам термінал. Новий проект з “Дельта Вілмар СНД” дозволить створити в порту 200 нових робочих місць і збільшити потужності по переробці сільськогосподарської продукції на 600 тис. т на рік”, – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

“Створення потужностей по переробці сільгоспсировини в Україні матиме позитивний вплив на ВВП країни. Очікуваний економічний ефект становить понад 500 млн гривень на рік”, – додав Євген Садовий.

Що відомо про компанію?

Група компаній “Дельта Вілмар СНД” – поєднання ринку соняшникової і тропічних олій. До структури компанії входять два заводи – один з переробки тропічних олій, інший – з переробки олійних культур, а також комплекс з перевалки рослинних олій в порту “Южний”. Усі підприємства розташовані в с. Нові Біляри, розташовані в екологічно чистій території в 30 км від Одеси.

Читайте також: Унікальний “зерновий” інвестпроект реалізовують на Вінниччині

Компанія здійснює свою діяльність на ринку харчової промисловості з 2004 року і виробляє олійножирову продукцію та інгредієнти для виробників хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів.

Що це за порт?

Морський порт “Южний” — торговельний морський порт в місті Южне, на чорноморському узбережжі, в акваторії Малого Аджалицького лиману. Найбільший і найприбутковіший порт України.

Читайте також: Бердянський порт прийме 63 вітрогенератори для Українських ВЕС

Натепер він виконує завантажувальні, розвантажувальні, допоміжні, переробні і транспортні функції. Крім того, порт надає послуги з відпочинку в санаторії-профілакторії “Портовик” та літній база відпочинку “Лагуна”.

Основні напрямки вантажопотоків: Чорноморський і Середземноморський басейн, США, Латинська Америка, Близький Схід, Південно-східна Азія.


Реклама

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі

Економіка

Хіміки-бізнесмени: як українці створили одну з найбільших хімкомпаній Європи

Опубліковано

 

В Україні успішно функціонує одна з найбільших хімкомпаній Європи «Єнамін», яка виготовляє і продає хімічні сполуки на 500 млн гривень щороку.

Про це пише biz.liga.net

Керівник компанії Олексій Чекотило і інтерв’ю розповів, що підприємство розташоване на східній околоці Києва. Саме там мільйони складних хімічних сполук, які синтезують і модифікують, купують усі великі фармкомпанії світу.

 

Читайте такожІсторія успіху тернопільського підприємця, який у 40 років опанував нову справу (ВІДЕО)

«Ми виробляємо паливо для всієї світової фарми», – директор «Єнаміну» Олексій Чекотило.

За його словами, таке «паливо» – хороший бізнес, адже за минулий рік дохід «Єнаміну» склав понад пів мільярда.

Як працює бізнес?

Компанія займається синтезом різноманітних хімічних сполук. 90% продукції купує світова фарміндустрія, 10% – агрокомпанії та інші.

«У нас найбільша в світі бібліотека скринінгових сполук – за час існування ми синтезували близько 3 млн. Також у нас великі наробки щодо білдинг-блоків – будівельних елементів для скринінгових сполук. Останні можуть бути, наприклад, новими ліками», – каже Олексій.

Керівник компанії розповів, як працює його підприємство. Наприклад, один із замовників знаходить речовину, яка показала активність. Вони хочуть її модифікувати. У такої «базової» сполуки можуть бути токсичні властивості, низька проникність через мембрану, низька водорозчинність і багато чого іншого.

Тож фармкомпанії купують в українського підприємства чимало скринінгових сполук, щоб проводити різноманітні тести.

Як заснували компанію?

У 80-90-х роках процес винаходу та створення лікарських препаратів помітно вдосконалився завдяки появі високопродуктивного скринінгу, який дав можливість досліджувати на біологічну активність набори із тисяч речовин.

Читайте такожЯк майстриня створила бізнес на прикрасах без капіталу і бізнес-плану (ВІДЕО)

Засновник «Єнаміну» – хімік з Інституту органічної хімії НАН Андрій Толмачов. Тоді він був провідним спеціалістом у цій галузі. На початку 90-х він з колегами отримав кілька перших грантів і комерційних замовлень. Тоді заснували «Єнамін», але у формі приватного підприємця.

«У 1999 році ми почали працювати з дуже великою компанією, і їм потрібна була більш зрозуміла організаційна форма нашого підприємства. Тоді ми заснували ТОВ “Єнамін”», – розповідає Олексій.

За його словами, на підприємстві наука та комерція йдуть паралельно.

Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

«Якби була лише комерція, то без науки конкуренти б давно нас з’їли. Якби лише наука, коштом чого б ми існували?». – впевнений керівник компанії.

За даними Contragent, дохід ТОВ «Наукове-виробниче підприємство “Єнамін”» за 2020 рік склав понад пів мільярда гривень, а прибуток – 240 млн грн.

Нагадаємо, USAID починає програму менторської підтримки підприємців зі Сходу України.

Як ми повідомляли раніше, Україна випередила Румунію, Росію та Індію у світовому рейтингу інноваційності.

Усі фото: biz.liga.net.

Читати далі

Економіка

Нова пошта отримає €13 млн від ЄБРР на масштабний логістичний проєкт

Опубліковано

 

Європейський банк реконструкції і розвитку виділить 13 млн євро кредиту українській компанії Нова пошта на проєкт будівництва нового автоматизованого терміналу сортування посилок у Дніпрі.

Про це пише news.finance.ua.

Йдеться про забезпечений корпоративний кредит із переважним правом вимоги на суму до 13 млн євро, який буде надано у вигляді мультивалютної кредитної лінії, доступної для виплати у гривнях і євро, повідомили в ЄБРР.

 

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

Проєкт з будівництва автоматизованого терміналу є частиною довгострокової стратегії зростання Нової пошти, який передбачає трансформацію її логістичної моделі для задоволення зростаючого ринкового попиту, оптимізації ланцюжка поставок і підвищення якості обслуговування клієнтів.

Загальна вартість проєкту становить 28,5 млн євро, з них 14 млн євро піде на проектування і будівництво терміналу.

Ще 11,9 млн євро піде на придбання сортувальної лінії та іншого обладнання, і ще 2,6 млн євро — на непередбачені витрати, уточнили в банку.

Нагадаємо, до кінця року «Нова пошта» створить найбільшу мережу поштоматів у Європі.

Як ми повідомляли раніше, «Нова пошта» почала доправляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

Головне фото: rau.ua.

Читати далі