

Суспільство
В Україні знімуть шпигунську драму про полковника Українських січових стрільців Василя Вишиваного
Восени 2021 року в Україні розпочалася робота над девелопментом сценарію художнього повнометражного фільму про Вільгельма Габсбурга — австрійського герцгерцога, відомого також як Василь Вишиваний.
Про це пише Нове українське кіно.
Розробкою сценарію історико-біографічної шпигунської драми про Василя Вишиваного займається культуролог, дослідниця та авторка ідеї фільму Ольга Ковтун.
Продюсерка кінопроекту — Ольга Бесхмельниціна. На етапі девелопменту кінопроект підтримав Український культурний фонд.
Наразі створили перший презентаційний пакет матеріалів проекту і шукають партнерів для продовження роботи над ним. Майбутній фільм очевидно буде створюватись в ко-продукції з європейськими країнами, і розвивати його буде саме українська сторона.
Про Василя Вишиваного
Історична постать Вільгельма Габсбурга є унікальною з огляду на те, що його біографія тісно пов’язує історію України першої половини XX століття з усією Європою. Будучи представником династії Габсбургів — одного з найстаріших і наймогутніших європейських монарших родів, син австрійських ерцгерцогів Карла Стефана і Марії Терезії Тосканської, в 1915 році став полковником Українських січових стрільців та здобув великий авторитет серед української військової еліти і широких верств суспільства.
Читайте також: Речі, що побували на Евересті та в Антарктиді. Як бренд Turbat виводить Україну на світовий ринок туристичного спорядження
Великою мірою завдяки тому, що з власної ініціативи досконало вивчив українську мову, історію та культуру, зробив носіння вишиванки невід’ємною частиною свого стилю життя, виступав за ідею створення Соборної України і, вже після розпаду Австро-Угорщини та перебуваючи в еміграції у Іспанії та Франції, присвятив велику частину свого життя боротьбі за українську справу.
Зокрема, в міжвоєнний період — підтримуючи контакти зі спецслужбами різних європейських держав, а в період Другої світової війни та після неї — борючись разом із представниками ОУН із нацизмом та комунізмом водночас.
Творці фільму впевнені, що це постать світового масштабу, про яку варто розповідати, і яка є дуже актуальною навіть у наш час.
Нагадаємо, вийшов трейлер спортивної драми «Небезпечна гра» про тріумфальні перемоги українських футболістів.
Як ми повідомляли раніше, український режисер зняв документальний фільм про Мадонну.
Фото: cinema.in.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ