Суспільство
В Україні заснували мистецьку премію на честь загиблого фотографа МВС Миколи Анацького
Уряд заснував премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького, яка має привернути увагу суспільства до важливості мистецтва фотографії, особливо у воєнний час.
Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
«Сьогодні саме фотомитці миттєво фіксують ключові моменти нашої історії. Фотографи, як і воєнні журналісти, наражають себе на небезпеку. Багато з них вже ніколи не повернуться додому. Але їх фотознімки продовжують доносити правду про війну в Україні всьому світу», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Премією у розмірі 20 тисяч гривень нагороджуватимуть фотохудожників та фотожурналістів за визначні твори, що відзначаються високим професіоналізмом. Журі також враховуватимуть актуальність тематики світлин, фіксацію історичних моментів й внесок у розвиток та популяризацію українського фотомистецтва.
Про Миколу Анацького
Комунікаційник, провідний інспектор Департаменту комунікації МВС, фотограф Микола Анацький загинув 18 січня 2023 року внаслідок катастрофи гвинтокрила у Броварах під Києвом разом з керівництвом МВС та цивільними.
Читайте також: «На одну картину можуть піти тижні». Як я створила майстерню вітражів, перетворивши хобі на бізнес
Він народився та виріс у Бахмуті Донецької області. Був гвардійцем, служив у батальйоні «Донбас». Пізніше перевівся до лав батальйону оперативного призначення НГУ ім. С. Кульчицького. Мав позивний «Майстер».
Микола Анацький також фіксував події російсько-української війни. Зокрема, саме йому належать світлини командирів «Азову» у Туреччині, куди тих привезли після визволення із російського полону.
Нагадаємо, оголосили фіналістів Шевченківської премії-2024.
Фото: МКІП.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі