Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«На одну картину можуть піти тижні». Як я створила майстерню вітражів, перетворивши хобі на бізнес

Опубліковано

Ольга Шемчук завжди мріяла про роботу, що приноситиме не лише гроші, а й задоволення. Рішення прийшло само собою – маленьке хобі, яким дівчина захоплювалася з дитинства, перетворилося на повноцінну власну справу. 

Сьогодні вона створює унікальні вітражі та розвиває бізнес через інстаграм. Про шлях від мрії до першого замовлення, відновлення роботи після повномасштабного вторгнення та майбутню майстерню вітражів – у новому інтерв‘ю від ШоТам

Ольга Шемчук

Художниця, засновниця майстерні вітражів wallblik.studio

Перетворила хобі на власний бізнес

Створення вітражів – це не «справжня» робота. Формат, коли потрібно бути на місці з 09:00 до 18:00, ніколи мені не подобався. Я працювала на «звичайних» роботах, але завжди шукала своє ідеальне заняття, допоки не усвідомила, що маленьке хобі може стати справою мого життя.

У дитинстві я жила у Львові й ходила на малювання, як зараз пам’ятаю, до пані Галі. Кілька років поспіль мене вчили малювати не на полотні чи папері, а на склі. Однак я й не думала, що колись це знадобиться, а тому сприймала це заняття виключно як розрядку. І точно не як «справжню» роботу.

Згодом наша родина переїхала до Херсона. Там вже уроків малювання не було, тож я ледь не забула, що взагалі вмію це робити. До свого – на той момент – хобі я поверталася буквально кілька разів, аж поки не подорослішала і не переїхала до столиці.

Мій дебют – персонажі «Гаррі Поттера» 

Відверто кажучи, знайти роботу у Києві було задачею з зірочкою, а знайти роботу, яка ще й буде приносити задоволення, здається, недосяжною метою. До того ж мій переїзд припав на пандемію коронавірусу. Пригадуєте, все закрито, транспорт не працює, роботи немає? Ось саме в цей момент я приїхала до Києва і почала пошуки роботи.

Я рідко комусь щось розповідаю про свої плани чи ідеї, бо знаю, що часто це може бути антипідтримкою. Крім моєї сестри-близнючки. Коли я побачила, що з працевлаштуванням все доволі трагічно, у голові промайнула думка спробувати малювати і продавати свої вироби. Я ж вмію малювати на склі! 

Засновниця майстерні вітражів Ольга Шемчук з родиною
Ольга (праворуч) з мамою та сестрою.

Зробила перший вітраж, мені «зайшло», і я поділилася ідеєю з сестрою. Вона мене підтримала – настав час спробувати. Десь в середині квітня я створила сторінку в інстаграмі та почала завантажувати перші намальовані вітражі. Для початку обирала тематичні історії, наприклад, зображення героїв «Гаррі Поттера» або малюнки на корейську тематику. Перше замовлення надійшло через місяць-півтора після запуску сторінки.

Зізнаюся, я була одночасно у захваті та шокована. Адже не очікувала, що у сторінки, яка на той час мала всього 80 читачів, можуть щось замовити, ба більше – відразу сплатити повну вартість картини. Для мене це було неймовірно приємно і, звісно, неочікувано. Пригадую, тоді дівчина замовила зображення русалоньки з «Гаррі Поттера».

До речі, усі картини, пов’язані з цією магічною казкою, замовляють і досі, найчастіше – як подарунок на новорічні свята. Тому вже кілька років поспіль, з жовтня до січня, я малюю на склі русалоньок і все, що можна уявити з казки про чародіїв. Я настільки набила на цьому руку, що вже навіть не користуюся жодними підказками.

Усі звикли малювати на папері, а я малюю на склі

Проте легко й просто було не одразу. Замовлення на вітражі не сипалися з неба, а потрібно було за щось жити. Мені доводилося поєднувати дві роботи, одна приносила гроші на проживання, інша – задоволення.

Ближче до осені замовлень побільшало. Кількість зростала, а вартість робіт – ні. Я побоювалася піднімати ціну, адже насправді ще продовжувала вчитися на власних замовленнях. Та попри це тішитися було чому – моє хобі, здається, переростало у щось, що нагадувало власну справу.

Я раділа, що люди цікавляться картинами і звертають увагу, що це не просто малюнок на папері, а справжній маленький вітраж. Картина створена на склі. Крім того, я була вдячна, що люди мені довіряють і готові оплачувати своє замовлення наперед, щоб я могла закупити усі необхідні для роботи матеріали.

Кожен вітраж – це довго, складно і відповідально

Вітраж суттєво відрізняється від малюнку на папері чи полотні. Це праця на склі, яка потребує певних навичок і знань. Хоча можу з упевненістю сказати: якщо захотіти і спробувати щось намалювати самостійно – у вас це точно вийде. Не ідеально, але вам сподобається.

Як правило, я беру замовлення на невеликі вітражі, бо це, по-перше, не займає багато часу, а по-друге – доступно кожному. Маленькі у моєму розумінні – це до 30 сантиметрів. Для того, щоб створити малюнок на склі такого розміру, може знадобитися до двох днів, плюс ще два дні, щоб все встигло висохнути. А от великий – скажімо, більший за формат А4 – залежно від деталізації ескізу та складності малюнку, потягне на тижні.

І вартість вітражів буде суттєво різнитися. Для розуміння, робота на склі потребує терпіння і часу. Кожен шар фарби має остаточно висохнути, щоб можна було наносити наступний, а це може тривати від кількох годин до кількох днів. Крім того, скло не можна нахиляти і рухати, адже фарба просто потече.

Вітраж від Ольги Шемчук

Уявіть собі стіл. На ньому маленький вітраж, ви можете сидіти у будь-якій зручній для вас позі і малювати. А великий? Наприклад, він займає усю площу вашого столу. Доведеться стояти, чекати поки висохне фарба, потім знову стояти, малювати – і так по колу купу разів. Спиратися на скло також не можна – ескіз зіпсується, тобто малювати доведеться постійно тримаючи руку в напрузі. Це довго, складно і обов’язково коштуватиме дорого.

Створила сет вітражів про Україну

На початку повномасштабної війни я була в Києві, згодом поїхала до Львова. Пробула там кілька тижнів і все ж повернулася у столицю. Почала знову думати, що робити і як заробляти на життя. Адже все почалося в лютому, а це саме той час, коли попит на вітражі падає, замовлень меншає, гроші закінчуються.

Тоді я просто почала малювати, щоб відволікти себе. Фотографувала, публікувала, знімала відео – і вже в квітні отримала замовлення. Я створила сет картин на українську тематику. Людям сподобалося, робота повернулася, а я була щаслива, що знайшла, чим себе зайняти.

А пам’ятаєте, як постійно відключали світло взимку? Так от, тоді доводилося малювати лише вдень, поки вдавалося бодай щось розгледіти. Нагадаю, що зима – це сезон новорічних подарунків, а мої вітражі якраз користуються популярністю. Тож замовлень було багато, а от світлих днів, коли можна було працювати, – замало. 

Працюю без помічників, кожна картина – моя робота 

Я не можу вигадати жодної причини, яка б змусила мене зупинитися займатися вітражами. Це найкраща робота, яку я люблю всім своїм серцем. Я можу малювати в будь-який час, навіть вночі. Завжди, коли є натхнення і бажання. Без цього нікуди, малювання – це про творчість.

Мені подобається те, що я роблю і як. Інколи в мене питають, чому я не беру участі у виставках чи не привожу свої картини на різноманітні сейли. А я знаю, що мені це не потрібно. Мої люди мене знаходять. Це, до речі, стосується і навчання.

Мені часто радять взяти ученицю, навчити її малювати, мовляв, так буде простіше заробляти. Але я впевнена, що це не для мене. Для кожного свого клієнта я завжди малюю власноруч. Мені не потрібна допомога. Та все ж часом замислююсь над відкриттям невеличкого простору з крамничкою вітражів. І ось там я буду проводити майстер-класи для малечі. Колись все буде саме так. Але вже після нашої перемоги.

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

“Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Опубліковано

Український політичний трилер “Вторгнення. Операція “Дунай” представив свій офіційний трейлер. Фільм розкриває події 1968 року в Чехословаччині, зосереджуючись на придушенні Празької весни та боротьбі країни проти радянської окупації.

Про це повідомляє Держкіно.

Про фільм

Події фільму відбуваються наприкінці 1960-х років, коли Чехословаччина вирішила позбутися комуністичного режиму. Однією з ключових постатей Празької весни був Франтішек Крігель, лікар і політик, який народився в єврейській родині в Галичині. Проте радянська влада не була готова втрачати свою зону впливу, і в одну ніч знищила надії народу на свободу.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Радянські танки ввійшли до Праги, а кремлівські спецслужби розпочали полювання. Франтішека Крігеля разом з представниками уряду викрали і вивезли до Москви. У полоні під тиском КДБ їх змушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Проте Крігель відмовляється ставити свій підпис, навіть попри загрози ліквідації його та близьких, кинувши виклик навіть самому Леоніду Брежнєву.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Вторгнення. Операція “Дунай”

Читати далі