В Україні запустили застосунок для виклику груп мобільного реагування у небезпечних ситуаціях. У Київській області працює 282 такі групи. Також вони діють в усіх великих містах, окрім Криму, Херсону, Донецька й Луганська.
«Нам остогидли бевзні, які не здатні стримуватися, агресують або розпускають руки. Тому ми створили «Катерину», – кажуть розробники. Це працює у форматі підписки на застосунок, який за натиском кнопки викликає одну з 1500 груп мобільного реагування служби охорони «Явір-2000», – кажуть організатори.
Охорону можна викликати в будь-якій небезпечній ситуації, зокрема коли страшно пройти по вулиці або «якийсь підозрілий бевзень йде за тобою». За необхідності охорона відвезе у безпечне місце й, окрім того, може супроводжувати дитину чи надавати допомогу літнім людям.
У разі небезпеки затиснути кнопку в застосунку до вібрації
Дочекатися найближчого екіпажу. Він прибуває в середньому за 5 хвилин
Скільки коштує підписка
«Коліжанка» (1 виклик) – 199 гривень на місяць
«Кума» (3 виклики) – 299 гривень на місяць
«Сестра» (10 викликів) – 799 гривень на місяць
Якщо підписка закінчилися, то додаткові виклики коштуватимуть по 350 гривень. Утім якщо коштів на карті у момент виклику не буде, то охорона усе одно приїде, а гроші спишуть пізніше. Окрім того, до підписки можна підключити й інших людей. Це додатково коштуватиме по 50 гривень за кожного.
Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.
Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.
Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.
«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.
Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.
Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України
Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.
Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.
Перша туристична місія
Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.
Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.
«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.
За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.
Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).
Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.
Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.
«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.
Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.
Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.
Коментарі