Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

В Україні запустили програму для розвитку освіти дітей у малих громадах

Опубліковано

Завдяки програмі «Навчай» вчителі зможуть навчати дітей у невеликих населених пунктах. Проєкт започаткувала громадська організація «Навчай для України».

Про це повідомили організатори ініціативи.

Що робитимуть учасники

Як вказують в організації, учасники отримають спеціальне навчання, індивідуальну роботу з менторами, офіційне працевлаштування, зарплату вчителя та додаткову стипендію для оплати проживання.

Учасники цього проєкту переїдуть до невеликих громад, у яких:

  • житимуть один рік з можливістю продовження;
  • вчителюватимуть у місцевих школах;
  • організовуватимуть додаткові заняття для надолуження освітніх втрат;
  • влаштовуватимуть позакласні активності та важливі проєкти для дітей і громади.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Мета проєкту

«Ми переконані, що реальні зміни можливі лише завдяки системним діям. Вклад у лідерський розвиток наших учасників і випускників дозволяє досягати не лише короткострокових результатів, а й створювати стійкі зміни, які формуватимуть майбутнє покоління. Особливо важливою ця місія є в умовах повномасштабної війни», — розказала керівниця програми Інна Рахмістрюк.

Головним завданням програми є подолання розриву між освітніми можливостями дітей із сіл та міст. У Міжнародному дослідженні якості освіти PISA за 2022 рік зазначили, що різниця в знаннях з математики серед 15-річних підлітків сягає 4,5 роки.

Фото: пресслужба «Навчай для України»

Читайте також: Єдине безпечне місце для дітей на всю громаду. На Чернігівщині створили освітній «Вулик» в укритті

Як приєднатися до програми

Щоб узяти участь у проєкті, потрібно:

  • мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності (не обов’язково педагога);
  • мати впевнені знання одного зі шкільних предметів (будьте готові пройти тест);
  • бути готовим переїхати до маленького села чи громади на час програми.

Перша хвиля прийому заявок закінчиться 31 січня 2025 року. Зареєструватися можна за посиланням.

Довідка про організацію

«Навчай для України» — громадська організація, яка є частиною глобальної мережі організацій Teach For All. Ця мережа об’єднує партнерів у 63 країнах світу.

Організація працює для того, щоб діти мали доступ до освіти, підтримку та можливості формувати краще майбутнє для себе і своєї країни. З 2017 року програма охопила понад 20 тисяч дітей у 44 школах п’яти областей України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській.

Нагадаємо, що українські школярі перемогли на «World Youth Entrepreneurship Challenge 2024» у США.

Фото обкладинки: пресслужба «Навчай для України»

Освіта

Українські студенти створили сервіс для допомоги абітурієнтам: чим він корисний

Опубліковано

В Україні запустили волонтерський проєкт Abitly, який допомагає українським абітурієнтам обрати оптимальний напрямок освіти. Сервіс допоможе вступникам вибрати заклад вищої освіти в Україні відповідно до їхніх потреб.

Про це повідомили творці платформи.

Як працює сервіс

На платформі додали низку функцій, зокрема можна:

  • знайти необхідну інформацію про вступ;
  • порівнювати конкурсні пропозиції;
  • дивитися прохідні бали минулих років;
  • скористатися калькулятором конкурсного бала НМТ;
  • зберігати університети чи спеціальності, що сподобалися, тощо.

Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися

Разом із цим можна поспілкуватися зі студентами-волонтерами з різних закладів та дізнатися від них інформацію щодо умов у гуртожитку, присутності корупції в університеті та щодо інших аспекти навчання.

Розробники вказали, що наразі платформа перебуває на етапі бета-тестування, її доповнюють новим функціоналом.

Мета проєкту

Команда проєкту прагне, аби кожен абітурієнт з міста чи села міг отримати всю інформацію та зробити свідомий вибір освіти.

«росія декларує, що випустить мільйон інженерів за наступні три роки. Навіть якщо ділити цю цифру на два — це більше, ніж випускаємо ми. Тому єдина наша стратегія до виживання як держави — переважати за рахунок якості підготовки потенційних спеціалістів»‚ — зазначив Сo-founder & CEO Abitly Владислав Бандурін.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині відкрили сучасну дослідницьку майстерню для школярів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Освіта

На Дніпропетровщині відкрили сучасну дослідницьку майстерню для школярів (ФОТО)

Опубліковано

Благодійний фонд savED за підтримки партнерів з Tokarev Foundation облаштував у селищі Царичанка на Дніпропетровщині першу в районі шкільну DIY-лабораторію.

Про це повідомили в savED.

Як облаштували майстерню

Новий простір обладнали 3D-принтерами, лазерами, граверами, роботизованими пристроями та наборами для паяння, технікою для роботи з деревом, набором для фото- та відеозйомок і приладдям для природничих наук.

«Простори такого формату покликані адаптувати дітей до офлайн-навчання після тривалого досвіду дистанційних уроків під час війни через практичні заняття, які зацікавлять, покажуть реальні можливості STEM і допоможуть у профорієнтації. У створенні лабораторії savED консультувався з фахівцями галузі та авторами подібних проєктів у великих містах України, аби відтворити найкращий варіант у Царичанці, а згодом у інших малих громадах прифронтових регіонів. Ми віримо, що це допоможе розвиватися таким населеним пунктам і приваблювати нові інвестиції та можливості для освіти»‚ — розказала співзасновниця savED Анна Пуцова. 

У двох кімнатах нової майстерні можна займатися:

  • 3D-моделюванням і друком;
  • робототехнікою;
  • програмуванням;
  • біотехнологіями;
  • створенням наукових проєктів.

Читайте також: У Запоріжжі збудували нову підземну школу: як її облаштували (ВІДЕО)

Про свої враження у перший день роботи лабораторії поділився 11-річний школяр Теймур:

«В Авдіївці я не ходив до школи офлайн з 2022 року, а ми з батьками жили у підвалі. Я ніколи не бачив подібних лабораторій, і мені зараз дуже цікаво вивчати усі ці лазери і програмувати їхню роботу. В майбутньому я мрію стати ІТ-спеціалістом і створювати роботів».

Про навчання в Царичанці

Зараз у Царичанському ліцеї навчається понад 800 місцевих дітей та ВПО. Після початку повномасштабної війни школярі навчалися дистанційно, а згодом — у змішаному форматі.

Щоб забезпечити учням громади місце для додаткових занять, фонд savED разом із партнерами у 2024 році відкрив цифровий освітній центр в одному з приміщень ліцею. У ньому понад 100 дітей щодня займаються з тьюторами фонду, вони надолужують прогалини в освіті та беруть участь у позашкільних гуртках.

Читайте також: В Україні відкрили перший інтерактивний музей математики «Кубоїд»: його особливості

Разом із цим у громаді розвивали STEM-напрямок шкільної освіти. Як розповіли місцеві освітяни, природничо-наукові гуртки проводили у Царичанці ще до створення спеціального простору. Зараз цей напрям масштабуватимуть й розвиватимуть більш комплексно.

«Ця DIY-лабораторія — це перший масштабний комплексний крок до STEM-освіти, яку ми намагаємося впроваджувати з 2017-го року. До цього усе відбувалося практично лиш власними силами і руками: ми з дітьми позичали деяке обладнання, а якісь проєкти робили з підручних матеріалів. Тепер діти наживо побачать, що таке робототехніка, 3D-моделювання і біотехнології в одному просторі», — розповіла заступниця директора Царичанського ліцею Ольга Блоха.

На базі першої майстерні школярі за підтримки тьюторів savED втілюватимуть два великі проєкти:

  • екодослідження річки Оріль;
  • облаштування місцевого парку дерев’яними виробами учнів.

Загалом на створення простору виділили 1,6 мільйона гривень.

Довідка

Благодійний фонд savED відновлює доступ до освіти у громадах, які постраждали від війни. Організація облаштовує укриття, підземні освітні простори, відновлює школи, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад завдяки програмі UActive. Фонд працює в п’яти областях України: Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській та Дніпропетровській.

Tokarev Foundation — це ініціатива, що спрямована на розвиток стійкої, інклюзивної та прогресивної України завдяки інноваціям і сучасним технологіям. Фонд підтримує соціальні зміни та розвиток людського потенціалу через реалізацію передових проєктів у сферах EdTech і HealthTech. Організацію заснував Сергій Токарєв — український підприємець і творець AI/ML-екосистеми Roosh, до якої входять Roosh Ventures, Roosh Circle, Reface, Zibra AI, Neurons Lab та AI HOUSE.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині облаштували новий освітній простір в укритті (ФОТО).

Фото: savED

Читати далі

Освіта

Фінські університети долучилися до Глобальної коаліції українських студій

Опубліковано

Два фінські університети першими приєдналися до Глобальної коаліції українських студій. У межах цього проєкту посилюватимуть співпрацю між закладами освіти в Україні та світі.

Про це повідомили на сайті Офісу президента України.

Співпраця з університетами у Фінляндії

До коаліції долучилися такі заклади: Гельсінський університет та університет Тампере. Перша леді Олена Зеленська зустрілася з керівниками цих закладів під час візиту до Фінляндії.

На зустрічі університети підписали меморандуми про приєднання до Глобальної коаліції українських студій.

«Яскравим прикладом успішної міжуніверситетської взаємодії можна назвати співпрацю Гельсінського університету та Харківського університету імені Каразіна — місто-герой Харків щодня потерпає від російських ракет, але там продовжує вирувати студентське життя завдяки підтримці фінських друзів», — сказала перша леді. 

В обох фінських університетах уже запровадили курси, присвячені Україні, зокрема:

  • курс української мови в Гельсінському університеті;
  • курс професорки Рінни Куллаа в університеті Тампере «Історія України: державність та ідентичність».

Читайте також: Київщина співпрацюватиме з британським графством Бакінгемшир

Про ініціативу

Глобальну коаліцію українських студій заснували у 2024 році. Головна мета цього проєкту — об’єднати університети та наукові установи для вивчення України, її історії, культури, економіки та міжнародних відносин.

«Глобальна коаліція українських студій покликана не лише познайомити світ із багатою історією та культурою українців, а й відкрити сучасну Україну для світу та поділитися новітніми здобутками», — зазначила Олена Зеленська.

Нагадаємо, що київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни.

Фото: сайт університету Тампере

 

Читати далі