Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні запустили переказ грошей у Viber. Як це зробити?

Опубліковано

Компанії Mastercard та Rakuten Viber оголосили про запуск в Україні сервісу грошових переказів Moneytou. Як повіддомляє AIN.UA, щоб переказати гроші комусь із знайомих, не потрібно знати номер його карти. Досить, щоб він просто був у списку контактів у месенджері.

Як переказати гроші?

Послуга Moneytou працює з віртуальним гаманцем Masterpass: в нього можна додавати карти будь-яких українських банків. Щоб переказувати гроші в Viber, треба дві умови:

  • гроші надсилаються із карти українського банку;
  • Viber зареєстрований на номер українського мобільного оператора.

Щоб переказати гроші комусь зі списку контактів у Viber, потрібно у вікні чату в полі над клавіатурою вибрати іконку Gif +, а потім – сервіс Moneytou зі списку.

Читайте також: Українці можуть замовити медичні аналізи в смартфоні: як це зробити

Далі, якщо у користувача не зареєстровані карти в гаманці Masterpass, потрібно це зробити: вказати номер карти, її назву, CVV2-код і термін дії. У процесі реєстрації доступ до даних запросять два сервіси: NeoPay і Edenlab, це – партнери Mastercard.

Після цього в Moneytou можна вибрати опцію «Відправити переказ». Щоб переказати гроші, потрібно буде вибрати карту, з якої спишуться кошти, вказати суму переказу.

Потім – підтвердити відправку повідомлення одержувачу про те, що кошти пішли до нього на карту.

Як отримати гроші?

Одержувач побачить повідомлення в чаті про те, що користувач хоче переказати йому кошти. Щоб отримати їх, він повинен прийняти переклад, натиснувши на повідомлення. Щоб приймати гроші таким чином, одержувач також повинен додати карту або карти в Masterpass.

Максимальна сума одного переказу – 14 900 грн. З кожного перекладу списують комісію: 5 грн + 1% від суми переказу.

Коментарі

Технології

Двостороння робота з Латвією у сфері зв’язку: Мінцифри оголосили про нові домовленості

Опубліковано

Представники Мінцифри та Латвії під час європейського форуму 5G Techritory обговорили нові кроки у відновленні зв’язку в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Українську делегацію представляли Станіслав Прибитько та Еліна Гансецька. Загалом форум об’єднав понад 10 000 учасників із 40 країн світу.

Домовленості з Латвією

Під час події сторони обговорили відновлення інфраструктури електронних комунікацій у постраждалих регіонах України. Фахівці співпрацюють у межах Меморандуму, який підписали минулого року з Міністерством транспорту Латвії. А також працюємо над поверненням зв’язку в Чернігівській області та інших регіонах.

Читайте також: Українські стартапи у Кремнієвій долині: зустрічі з представниками Google та інвесторами

Також за підтримки партнерів українці адаптують законодавство до європейських стандартів. Латвійські експерти надаватимуть консультації з управління радіочастотами та впровадження новітніх бездротових технологій.

«Електронні комунікації — один із пріоритетних напрямів з початку створення Мінцифри. Продовжуємо працювати над відновленням і покращенням зв’язку та розвитком сфери. І крок за кроком наближаємося до інтеграції в єдину цифрову екосистему Європи», — написали в пресслужбі відомства.

Нагадаємо, що Україна готується до запуску 5G: тестування технології розпочнеться вже незабаром.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Технології

У Steam вийшла гра про виживання на острові від українських розробників (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські розробники зі студії Two Cakes Studio 6 листопада випустили нову гру Hunt and Fight. Вона повністю підтримує українську мову.

Про це йдеться на сторінці гри на платформі Steam.

Сюжет гри

Користувач грає за героя, судно якого перевернулося під час шторму та розбилося. Головний персонаж опиняється на незнайомому острові, населеному чудовиськами, живими мерцями та розбійниками.

Чим займатися у Hunt and Fight

Гравець досліджуватиме місцевість, покращуватиме зброю та броню, а також відточуватиме свої бойові навички. На шляху траплятимуться вороги, яких необхідно перемагати.

Головна мета — знайти спосіб повернутися додому. 

Читайте також: Український ретро-шутер з атмосферою 90-х став безкоштовним у Steam (ВІДЕО)

Відео: ютуб-канал Two Cakes Studio

Як пограти

Гра доступна в Steam за 149 гривень, та до 20 листопада на неї дія знижка 15%. Як вказують розробники, у неї можна грати від семи років.

Two Cakes Studio — компанія, яка знаходиться в Естонії, її співзасновником є український розробник Віталій Ревчук.

Нагадаємо, що вийшов фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: як гра народжувалася під час війни.

Фото: Two Cakes Studio

Коментарі

Читати далі

Технології

Переробили сміття обʼємом з 20-поверхівку: як Буча використала залишки руйнувань на будівництво доріг

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

У Бучанській громаді після окупації у 2022 році росіяни залишили по собі 75 тисяч кубометрів будівельного сміття. Цей обʼєм можна порівняти з обʼємом 20-поверхової офісної будівлі чи 750 вантажних вагонів. Буча першою в Україні переробила залишки руйнувань і використала їх для будівництва доріг.

Як прийшли до такого інноваційного рішення та де в Україні вже переймають цей досвід, розповідаємо в ШоТам.

Збирали генератори та розвозили їх по бомбосховищах

24 лютого працівник КП «Бучасервіс» Віктор Корчук був на роботі. Згадує, що в цей день була метушня — ніхто не розумів, що робити. 

«Ми займалися генераторами — збирали їх і розвозили по бомбосховищах, по будинках, бо вже розуміли, що зі світлом будуть проблеми», — каже Віктор і додає, що комунальники хотіли максимально допомогти людям в цей тяжкий період.

За два дні чоловік вирішив вивезти свою сім’ю в Житомирську область: «Встигли проскочити через трасу М-07 і безпечно виїхати звідси. Було дуже страшно».

Тільки-но стало відомо, що ЗСУ звільнили Київську область, працівники зідзвонилися й домовилися повертатися. 5 квітня Віктор вже був у Бучі:

«Коли ми повернулися, першим ділом допомагали людям: розвантажували гуманітарку, розвозили її, підтримували роботу генераторів».

Віктор Корчук — один з комунальників, які після деокупації повертали Бучу до життя. Фото: ШоТам

«Треба було відновлювати місто, щоб воно ожило»

За тиждень комунальники вже відновили електропостачання та забезпечили місто водою, а потім і газом. Наступним завданням було прибрати Бучу від залишків окупації, адже на вулиці залишилося багато згорілих авто й наслідків від вибухів.

«Інші люди теж почали повертатися, і треба було відновлювати місто, щоб воно ожило», — згадує Віктор.

Керівник КП «Бучасервіс» Сергій Мостіпака розповідає, що прибирати місто не було чим, бо підприємство втратило багато техніки — росіяни розібрали її на запчастини та покрали:

«Навіть є відео в інтернеті, коли на білоруському кордоні їде саме брендована машина з Бучі». 

Та інші громади підтримали та допомогли прибрати Бучу. Так уже до травневих свят у місті були чисті узбіччя. 

Буча у 2022 та у 2023 роках. Фото: Радіо Свобода

10 людей щодня переробляли приблизно 150 тонн сміття

У Бучі одразу думали, як правильно позбутися наслідків окупації та не нашкодити природі. Бо росіяни зруйнували понад 4000 будинків — після демонтажу залишилося багато будівельного сміття. Спочатку його збирали й вивозили на тимчасовий майданчик. Сюди везли й холодильники, і дивани, і пральні машини — все, що було.

Аби більше не складати наслідки руйнувань в одне місце, з місцевими підписали договори на тимчасове зберігання, а зібране сміття почали сортувати. За допомоги Євросоюзу та Програми розвитку ООН біля сміттєзвалища встановили станцію переробки відходів. 

Прибирання будівельного сміття в Бучі. Фото: ШоТам

За рік після деокупації на території майданчика почали подрібнювати та переробляти всі зібрані відходи. Усього там працювали 10 людей, серед них і Віктор: 

«Моє завдання полягало в тому, щоб контролювати дробильну машину, у яку закидують цеглу, граніт, бетон тощо, — щоб нічого зайвого туди не потрапило, і вона не зупинилася. Так ми щодня переробляли приблизно 150 тонн сміття». 

Разом з комунальним підприємством працює і приватне, яке відбирає пластик, метал, скло та ґуму для повторного використання.


«А ми все інше — будівельне сміття — укладаємо в дороги», — каже Сергій

Сергій Мостіпака розповідає, як сміття в Бучі сортують і спрямовують на будівництво доріг. Фото: ШоТам

Інші громади теж побудують такі майданчики

Таким екологічним підходом зацікавилися і в інших громадах — досвід Бучі вже переймають на Чернігівщині та Миколаївщині. Головний інженер КП «АТП-2528» Чернігова Сергій Стренатко зазначає:

«У нас дуже велика кількість пошкоджених будинків: приватного сектору, багатоповерхівок, підприємств, організацій — і в громадах також. Тому ця станція нам дуже потрібна й на сьогодні, і надалі».

Аби більше дізнатися про досвід переробки, звертайтеся до Бучанської міської ради.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 години тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство6 днів тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...