Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили новий онлайн-сервіс для водіїв

Опубліковано

МВС запустило новий сервіс для водіїв – призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем, а не його власник. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС України.

Як зазначається, 20 січня в Електронному кабінеті водія з’явилася нова безплатна послуга «Керування належним користувачем». Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Читайте також: В Україні затвердили нові правила отримання водійських прав: подробиці

Кому знадобиться?

Як зазначають у пресслужбі, такий сервіс стане в нагоді в разі автоматичної фото- чи відеофіксації порушення правил дорожнього руху – штраф і сповіщення про нього отримає людина, яка була за кермом, тобто зареєстрований належний користувач, а не власник авто. Раніше така послуга в офлайні була недоступна.

Це перша онлайн-послуга, яка була створена відразу в електронному форматі. Так працює принцип “digital by design”, коли не в онлайн переводять вже наявні адміністративні послуги, а створюють нові, спираючись на онлайн-досвід користувачів. Раніше запуску всіх послуг в електронному форматі передувало надання сервісів за безпосереднього звернення клієнта до відповідної організації.

Хто такий належний користувач?

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник (отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх тощо).

Проєкт реалізований у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Міністерства цифрової трансформації, за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Як призначити належного користувача онлайн, читайте тут.

Нагадаємо, у грудні 2018 року відбувся запуск Електронного кабінету водія, покликаного цифровізувати послуги сервісних центрів МВС, зробивши їх зручними та позбавленими корупційних ризиків. Користувачі е-Кабінету можуть дізнатися інформацію про власні водійські посвідчення, транспортні засоби та адміністративні правопорушення. Також у е-Кабінеті можна сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також – індивідуальний номерний знак.

Суспільство

Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Опубліковано

На платформі Дія.Цифрова освіта був випущений освітній серіал під назвою “Шлях до бажаної роботи після військової служби”. Цей курс розроблено самими ветеранами з метою допомогти іншим.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про серіал

Створений курс надасть учасникам бойових дій та ветеранам АТО/ООС можливість зорієнтуватися на початку свого шляху працевлаштування, визначити напрями, де вони можуть використати свої професійні навички, а також поглибити розуміння важливості ментального здоров’я та впевненості у власних силах.

Цей освітній курс стане надійним провідником для колишніх військовослужбовців у процесі пошуку роботи, а також розкриє потенціал для роботодавців у співпраці з ними.

Читати також: Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Завдяки серіалу можна дізнатись:

  • що таке профорієнтація та як знайти професію, якою буде цікаво займатися; 
  • як зробити резюме найбільш привабливим;
  • з’ясувати головні етапи пошуку роботи, зокрема, розміщення резюме, використання соцмереж та інших ефективних інструментів на шляху до роботи мрії;
  • про важливість підготовки до співбесіди та підходи її успішного проходження;
  • зрозуміти особливості працевлаштування та можливості на державній службі;
  • як знайти в собі сили, щоб облаштувати життя, отримати нову роботу і досягти успіху.

Подивитися серіал можна тут.

Освітній серіал створено Громадською організацією “Зелена Смуга” в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством у справах ветеранів України, компанією INDIGO Tech Recruiters, Work.ua, за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Нагадаємо, що в київській області перейменують 7 населених пунктів.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

“(Не)помітні історії”: в Брюсселі відкрили виставку про українських переселенців

Опубліковано

В “Station Europe”, будівлі Європейського парламенту в Брюсселі, відкрили виставку, яка присвячена історіям дев’яти осіб з півдня та сходу України. Ці люди були змушені залишити свої рідні домівки через обстріли, пережили перевірки та знущання від російських окупантів, борючись за своє виживання.

Про це повідомила комунікаційна агенція Gres Todorchuk.

фото: Gres Todorchuk

Про виставку

Ці історії супроводжуються зображеннями найцінніших предметів, які вдалося забрати перед евакуацією: шапка та шарф, виткані в тимчасово окупованому рідному місті; прикраса, яку майже знищили окупанти на блокпосту; записка від найближчої подруги, що залишилася на тимчасово окупованій території; синьо-жовта стрічка, якою герой пройшов полон у Херсоні; ключі від будинку, що вже зайшли його розграбували росіяни; книга з бібліотеки в Маріуполі, яка допомагала героїні боротися з онкологією під час повномасштабної війни в Україні, та інші.

Читати також: Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Презентація виставки

Виставку зі світлинами та історіями внутрішньо переміщених українців вже відвідали: регіональна директорка UNFPA у Східній Європі та Центральній Азії, Флоренс Бауер, та представник України при Європейському Союзі, Всеволод Ченцов.

фото: Gres Todorchuk

Як потрапити на виставку

Відвідати виставку до 25 квітня включно можуть усі охочі за адресою: Брюссель, площа Люксембург (Place du Luxembourg), Station Europe, Ukrainian Civil Society Hub.

Гості експозиції мають змогу просканувати QR-код та перейти на сайт, щоб дізнатися більше про те, як Центри допомоги врятованим можуть підтримати внутрішньо переміщених українців.

Нагадаємо, що український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду.

Також ми повідомляли, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Фото: Gres Todorchuk

Читати далі

Суспільство

На Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США

Опубліковано

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” спільно з Сполученими Штатами розпочали будівництво двох нових енергоблоків №5 та №6 на Хмельницькій атомній електростанції.

Про це повідомляє Енергоатом.

фото: Енергоатом

Про будівництво

Першим у своєму роді в Україні, енергоблоки будуються за американською технологією АР1000 від компанії Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, ці блоки будуть можливі до маневрування, особливо під час можливих атак на енергетичну інфраструктуру з боку російської армії.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду

За планами, в Україні планується побудувати дев’ять таких блоків, повідомляє посолка США в Україні Бріджит Брінк. За її словами, у світі вже функціонує шість енергоблоків Westinghouse, призначених для експлуатації протягом 60-100 років.

Крім цього, згідно зі словами голови “Енергоатому” Петра Котіна, після введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4, Хмельницька АЕС стане більш потужною, ніж Запорізька АЕС і стане найбільшою в Європі.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Фото: Енергоатом

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: