Суспільство
В Україні запустили інтерактивну мапу інклюзивності «Місто без меж»
«Лун Місто» запустило інтерактивну мапу інклюзивності «Місто без меж».
Про це ШоТам повідомила організація.
На карту наносять заклади, публічні простори, міську інфраструктуру, де вже зроблені певні кроки для вільного доступу маломобільних груп населення
Зазначається, що з початку повномасштабної війни десятки тисяч українців частково або повністю втратили мобільність. Суспільство більше не може удавати, що проблеми вільного пересування містом та доступу до послуг немає. Міста, городяни, бізнеси мають робити простір зручним для всіх, – таким чином, як мінімум, проявляючи повагу до захисників та захисниць.
У перспективі інтерактивна Карта інклюзивності стане майданчиком, де в одному місці буде зібрана повна інформація щодо інклюзивних просторів в країні.
Що нанесено на мапу?
На карті інклюзивності позначають кафе, супермаркети, заклади освіти, парки, вулиці, перехрестя, громадський транспорт, житлові будинки – місця, де вже створена певна інклюзивна інфраструктура — наприклад, є вхід в рівень з тротуаром, пандус, понижений бордюр, вбиральня для людей з інвалідністю, світлофор зі звуковим сигналом тощо.
Читайте також: Океан та гори для людей з інвалідністю. Доступний відпочинок від волонтерів
Карта продовжує наповнюватися. Зараз на неї нанесено понад 800 локацій. Дані для проєкту вже надали підрозділи КМДА, зокрема Департамент захисту довкілля, Київпастранс, Київський метрополітен, районні адміністрації, а також такі бізнеси як Сільпо, Fozzy, Фокстрот, Тітка Клара, Uklon та інші.
До прикладу, Uklon має опцію «Інклюзивне таксі», наразі 6 адаптованих авто доступні в Києві та передмісті, а незабаром сервіс зʼявиться в інших містах України. За 5 місяців роботи пасажири класу авто «Інклюзивний» здійснили 3 360 поїздок та проїхали 41 530 кілометри.
Департамент захисту довкілля надав перелік з 60 об’єктів Київзеленбуду — парків, скверів Києва, які мають пандуси, тактильне маркування тощо. Київський метрополітен повідомив, що зараз 14 з 52 станцій повністю пристосовані для потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Як додати свій заклад та своє місто?
Додати свій заклад або інфраструктуру свого міста на Карту інклюзивності може кожен. Це безкоштовно.
Немережевим бізнесам слід заповнити анкету — forms.gle/osBPYjovvF93QvTUA.
Мережевим бізнесам та представники міських рад — написати на пошту misto@lun.ua і команда ЛУН Місто підкаже, у якому форматі надати дані.
Карта є інтерактивною і постійно оновлюється, тож якщо користувач помічає на карті неточність — може повідомити про це натиснувши на картці локації кнопку Повідомити про неточність.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
Також команда ЛУН Місто відкрита до співпраці з активістами, організаціями, які займаються темою інклюзивності. Бо разом працювати ефективніше. Контактна пошта misto@lun.ua.
Довідка
Карта інклюзивності ЛУН Місто — складова ініціативи “Місто без меж”, в рамках якої проект міських досліджень ЛУН Місто популяризує важливість інклюзивності просторів.
ЛУН Місто — громадська організація, український проект міських досліджень, що існує з 2019 року.
Нагадаємо, Червоний Хрест презентував книгу першої допомоги, написану шрифтом Брайля.
Також ми повідомляли, що застосунок на базі ШІ для незрячих від Google став доступним українською.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі