

Технології
В Україні вироблятимуть електричні мотоцикли
Одеська компанія Geon і київська Electromoto спільно реалізують проект ScrAmper – це перший електричний мотоцикл із запасом ходу 140 км. Він розроблений і сконструйований в Україні. Найближчим часом концепт хочуть запустити в серійне виробництво, повідомляє видання elektrovesti.net.
Мотоцикл можна буде зарядити як від побутової мережі (по 7,5-8 годин), так і на станціях заряду електричних автомобілів.
Як він виглядає і як працює?
Електробайк створений на основі штатного бензинового мотоцикла з модельного ряду GEON – Geon Scrambler, який має робочий об’єм двигуна 250 куб.см, 18 кінських сил і максимальну швидкість 120 км / ч. Його електричний брат матиме пікову потужність до 15 кВт (20,4 л.с.), аналогічну максимальну швидкість і пробіг на одному заряді – до 140 кілометрів.

“Причому в динаміці Geon ScrAmper обіцяє бути відчутно привабливішим. Мотоцикл можна зарядити як від побутової мережі (по 7,5-8 годин), так і на станціях заряду електричних автомобілів в режимі Mode 2 (3,5 годин). ScrAmper має три режими руху, тому користувач може сам моделювати витрати акумулятора і параметри руху мотоцикла.
Читайте також: Львівські юнаки роблять з брухту велосипеди за 15 тисяч гривень
Сергій Літкевич, засновник компанії Geon вважає, що основна проблема ринку електробайків криється в їхній невиправдано високій ціні. Також значна частина мотоциклів на електротязі ззовні виглядає круто, а по факту – не працюють підвіски, немає правильної геометрії, немає професійного гальмування. Це результат того, що їх створюють не мотоциклісти, а електрики. Об’єднання зусиль двох профільних команд повинна вирішити ці проблеми. Geon виконає свою звичну роботу, а колеги з Electromoto, які займаються розробкою і виробництвом електричних мотоциклів для комерції, – свою.

“Нарешті ми змогли почати розробку повноцінного і потужного електричного мотоцикла, – каже засновник і директор компанії Electromoto Руслан Бедрик. – На відміну від колег з Geon, ми якраз постійно відчуваємо дефіцит якісної мотоциклетної інженерії, зосередившись на електроніці і конструюванні елементів живлення. Упевнений, що наш тандем, створений на новому напрямку, буде результативним і дасть якісне зростання обох команд”, – каже Сергій Літкевич.
Читайте також: У Франківську запускають нове виробництво складових до автомобілів Skoda
Реліз мотоцикла запланований на кінець березня цього року. Розробники поки не оголошують вартості нового електричного байка.
Бренд Geon заснований в 2008 році імпортером мототехніки компанією “Світ Мото”, знання продукту і специфіки техніки дозволили бренду закріпитися ринку України.
У 2017, модельний ряд Geon налічує більше 30-ти моделей мотоциклів, квадроциклів і їх модифікацій в різних класах, з об’ємом двигуна від 125 до 1000 см3.
Технології

Стартап NORDA Dynamics зі Львова, що розробляє автономні системи керування безпілотниками, отримав 150 тисяч доларів інвестицій від фонду Angel One. Інвестицію була надана в межах синдикованої угоди й спрямована на масштабування ключових продуктів компанії.
Про це повідомили у Dev.ua.
Що відомо про стартап
NORDA Dynamics спеціалізується на створенні програмного забезпечення для БпЛА, які працюють в умовах радіоелектронної боротьби або відсутності зв’язку.
Основний продукт стартапу — система наведення «останньої милі» під назвою Underdog. Вона дозволяє безпілотникам автономно завершувати місію після того, як оператор визначив ціль. Технологія базується на комп’ютерному зорі та штучному інтелекті, що забезпечує точність удару навіть в умовах перешкод.
Читайте також: Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу
«У NORDA Dynamics ми створюємо технології, які надають дронам нові можливості — наші автономні системи дозволяють виконувати складні, точні місії в умовах війни швидко, ефективно і безпечно для оператора. Інвестиції від Angel One Fund — це не лише фінансова підтримка, а й можливість прискорити масштабування наших рішень на фронті та підвищити їхню бойову ефективність у режимі реального часу», — зазначив CEO NORDA Dynamics Назар Бігун. — прокоментував CEO компанії Назар Бігун.
Крім Underdog, стартап також розробляє систему StableLink. Це рішення для візуального утримання курсу, яке стабілізує висоту, азимут та координати дрона. Технологія особливо корисна для дронів-ретрансляторів і бомбардувальників у бойових умовах.
NORDA Dynamics — українська deeptech-компанія, заснована волонтерами з багаторічним досвідом допомоги армії. Команда об’єднує фахівців у галузі робототехніки, ШІ та військових технологій.
Нагадаємо, що ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва.
Фото обкладинки: LinkedIn Назар Бігуна
Технології

Застосунок My Drama української компанії HOLYWATER став лавреатом The Webby Awards 2025 за версією People’s Voice у категорії «Найкращий стримінговий сервіс». Проєкт обійшов понад 13 тисяч заявок з 70 країн світу, серед яких були й HBO Max, Apple TV та Spotify.
Про це повідомили в HOLYWATER.
Про сервіс
My Drama — це мобільна стримінгова платформа, що спеціалізується на вертикальних серіалах. Усі серії мають тривалість близько однієї хвилини та розраховані на перегляд зі смартфона. Платформа пропонує оригінальні відеосерії, створені на основі власних історій та літературних бестселерів.
«Це велика перемога не тільки для нас, а й для всієї української креативної та технологічної індустрії. Коли український продукт перемагає на такому рівні — це чіткий сигнал: ми не наздоганяємо, ми серед лідерів», — зазначив Богдан Несвіт, CEO & Co-Founder у HOLYWATER.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Довідка
HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.
Премію The Webby Awards щорічно з 1996 року вручає Міжнародна академія цифрових мистецтв і наук (IADAS) за досягнення у сфері цифрових технологій. Її часто називають «інтернет-Оскаром».
Раніше ми писали, що українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів.
Фото обкладинки: HOLYWATER
Технології

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.
«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових», — написав Михайло Федоров.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова